Stan Andhra Pradesh szczyci się kilkoma parkami i ogrodami, które są pięknie zagospodarowane. Parki i ogrody wspierają szeroką gamę bogatej bioróżnorodności, którą stan szczyci się ze względu na jego rozmieszczenie geograficzne. Ogrody są domem dla różnych gatunków roślin, z których niektóre są rzadko spotykane w Indiach.

Piękne sanktuaria i parki w Andhra Pradesh.

Oto lista parków i sanktuariów w Andhra Pradesh.

1. Park Lumbini:

parki w andhra pradesh

Park Lumbini w Hyderabadzie to pięknie zdobiony park nad brzegiem pięknego jeziora Hussein Sagar. Majestatyczną strukturę Buddy na tym jeziorze najlepiej oglądać z parku Lumbini. Park oferuje spokojny widok z Sekretariatem i B.M. Świątynia Birla stanowiąca idealne tło. Przy głównym wejściu do parku wita Cię duży kwiatowy zegar. Wykonany z jasnych kwiatów i różnych traw posadzonych na ziemi na wzór zegara, pokazuje czas rzeczywisty, a wzory zmieniają się w zależności od pory roku.

2. Ogrody NTR:

parki-w-andhra-pradesh-ntr-ogrody

Ogrody zbudowane wokół pomnika enigmatycznego byłego naczelnego ministra Nandamuri Taraka Rama Rao, popularnie znanego jako N.T.Rama Rao. Spokojne i doskonale wypielęgnowane bujne ogrody to hit wśród osób w każdym wieku. Wcześniej było to wysypisko lokalnej elektrowni cieplnej, ale nie jest to miejsce najświeższego ładunku tlenu w mieście Hyderabad.

Główne atrakcje to:

  • Japoński ogród,
  • Kawiarnia samochodowa,
  • Mrowisko,
  • Drzewo Machana,
  • Plac zabaw dla dzieci i
  • Jazda koleją mono.

Świetne miejsce na odpoczynek dla rodziny?

3. Park Indiry:

parki-w-andhra-pradesh-indira-park

Hołd dla zmarłej premier Indii, pani Indiry Gandhi, ten park ma bujne zielone trawniki i różne odmiany drzew. Sandały, palmy i kevudy zdobią park. W parku znajdują się liczne sady owocowe oraz sztuczny wodospad z muzycznymi fontannami. Posiada również ogród różany i przedszkole handlowe. Oprócz tego obiekt żeglarski po prostu przypieczętowuje ofertę na pełną zabawę rodzinną wycieczkę.

4. Park Sanjeevaiah:

parki-w-andhra-pradesh-sanjeevaiah-park

Park Sanjeevaiah w Hajdarabadzie przy ulicy Naszyjnikowej jest najczęściej odwiedzanym parkiem w stanie. Ogromna 99-hektarowa posiadłość nazwana na cześć byłego prezydenta Indii, pana Neelama Sanjeeva Reddy’ego. Punktem kulminacyjnym jest przepiękny i aromatyczny ogród różany wykonany z róż najwyższej klasy. Kolejną atrakcją jest Ogród Skalny. Dzięki temu wciąż przyciąga stały napływ odwiedzających, którzy raczą się swoim pięknem.

5. Park Dziecięcy Yogibear:

parki-w-andhra-pradesh-jogi-niedźwiedź-mini-golf-park

Park Dziecięcy Yogibear w Hyderabadzie, położony w pobliżu parku Sanjeevaiah, to park rozrywki dla dzieci. To ulubieniec dzieci w każdym wieku.

6. Park Narodowy Kasu Brahmananda Reddy:

parki-w-andhra-pradesh-kasu-brahmananda-reddy-park narodowy

Park narodowy słusznie nazywany dżunglą pośród betonowej dżungli mieści również słynny Pałac Chiran i znajduje się w eleganckiej okolicy Jubilee Hills. Jest to atak zieleni przy rosnącym poziomie zanieczyszczeń, a tym samym zapewnia doskonałą przestrzeń płucną. Wiadomo, że jest domem dla oszałamiającego

• 600 gatunków roślin

• 140 gatunków ptaków

• 30 gatunków motyli

7. Park Narodowy Mahavir Harina Vanasthali (Jeleń):

parki-w-andhra-pradesh-mahavir-harina-vanasthali-park narodowy

Jest to park jeleni położony w Hyderabadzie i rozciąga się na 3758 akrów ziemi. Jest to największa zielona plama w Hyderabadzie. Kiedyś był to teren łowiecki Nizamów, ale później został przekształcony w park narodowy nazwany na cześć świętego Jain. Znajduje się w nim kilka zwierząt wraz z sytym zwierzęciem czarnym kozłem. Jest to popularne miejsce turystyczne, które oferuje wycieczki ekoturystyczne czarnych kozłów.

8. Park Narodowy Sri Venkateshwara:

parki-w-andhra-pradesh-sri-venkateswara-park narodowy

Jest to rezerwat biosfery znany z wielu wodospadów, takich jak Talakona, Gundalakona i Gunjana. Znajduje się na Ghatach Wschodnich i rozciąga się na wzgórza Seshachalam i Tirumala. Obszar ma

• 1500 gatunków roślin naczyniowych

• 178 gatunków ptaków

Znajdują się tutaj niektóre z zagrożonych i ginących gatunków na całym świecie, takie jak

• żółtogardły Bulbul

• Zielony gołąb Pompadour

• orientalny sęp białogrzbiety

• słoń azjatycki

Zachwyć się parkami Andhra Pradesh to miejsce, w którym ludzie cenią przyrodę.