Dzielnica Burdwan w stanie Bengal Zachodni jest wzbogacona o zasoby kulturowe, przyrodnicze i rekreacyjne. Liczne parki i ogrody zapewniają przyjemne widoki na ich naturalne otoczenie i są wspaniałymi atrakcjami turystycznymi, w tym szczególnymi miejscami o walorach krajobrazowych.

Niesamowite parki w Burdwan ze zdjęciami:

Oto lista najlepszych parków w Burdwan.

1. Golapbag:

parki w burdwan

Ogród botaniczny i zoologiczny założony w 1884 roku przez króla Bijay Chand Mahtab, Golapbag jest ogłaszany jako Ogród Różany. Ogród jest zalany 128 różnymi rodzajami drzew, które zostały wymienione przez słynnego botanika Daltona Hookera. Ogród oprócz tego, że jest ulubionym miejscem turystycznym oferuje również swój kompleks na zajęcia prowadzone przez University of Burdwan.

2. Park Trojki:

parki-w-burdwan-anand-park

Obecnie znany jako Anand Park, Troika Park jest jednym z najbardziej znanych parków rozrywki w dzielnicy Burdwan. Został stworzony w celu zapewnienia zdrowych wrażeń na świeżym powietrzu dla rodzin, a także pobudzenia turystyki w tych częściach. Park oferuje pełen atrakcji pakiet, który obejmuje ekscytujące przejażdżki, obiekty do pływania łódką i sportów wodnych oraz restauracje typu fast food, a wszystko to pośród spokojnego krajobrazu.

3. Park Lawmeiera:

parki-w-burdwan-lawmeyer-park

Bardziej popularnie znany jako Nehru Park, Lawmeier Park w dystrykcie Burdwan w Asansol zawdzięcza swoje stworzenie słynnemu niemieckiemu inżynierowi FWA Lawmeierowi w 1963 roku. Odwiedzający park mogą zobaczyć około 5000 odmian roślin, z których wiele to rzadkie gatunki, które rosną na obszarach leśnych . W parku znajduje się również zielony dom, w którym znajduje się szereg roślin domowych. W Lawmeier Park można zrobić o wiele więcej, ponieważ park oferuje inne formy rozrywki, takie jak muzyczna tańcząca fontanna, mini zoo, park jeleni i basen, a jeśli podczas wizyty zgłodniejesz, możesz również szybko złapać ugryźć się w centrum fast food w parku?.

4. Park jeleni:

parki-w-burdwan-deer-park

Deer Park w Burdwan to rezerwat leśny, który słynie z liczby jeleni przebywających w parku. Inne atrakcje to tygrysy i różnorodne kolorowe ptaki, które dodają uroku temu miejscu. Koniec rezerwatu jest także miejscem spoczynku króla Bijay Chanda Mahtaba, który założył Ogród Różany lub Golapbag. Pensjonat w obrębie obrębu oferuje gościom komfortowy nocleg po wcześniejszym uzgodnieniu.

5. Park Deul:

parki-w-burdwan-deul-park

Położony nad brzegiem rzeki Ajoy, Deul Park jest kolejną znaną atrakcją turystyczną. Park słynie ze świątyni Deul, cennego majątku legendarnego Gopraj Ishwar Ghosh. Kilkusetletnia świątynia majestatycznie góruje nad gęstym lasem, gdzie zwiedzający mogą spokojnie spacerować wzdłuż rzeki i podziwiać panoramę krajobrazu. Trawnik w parku to kolejne świetne miejsce, w którym odwiedzający mogą spędzić czas. To jeden z najlepszych parków w Burdwan.

6. Ekopark:

parki-w-burdwan-krishna-sayer-park

Eco Park położony w miejscowości Krishna, Burdwan jest jednym z najpopularniejszych parków z najlepszym malowniczym widokiem. W centrum parku znajduje się ogromne jezioro otoczone drzewami, które samo w sobie jest urokiem i najlepszym miejscem, z którego można podziwiać spektakularny widok z chłodną bryzą z jeziora, która Cię ogarnia. Park, który jest otwarty od rana do wieczora, obejmuje bilet wstępu i jest odświeżającym miejscem dla dorosłych i dzieci.

7. Park Kalpataru:

parki-w-burdwan-kalpataru-park

Park Kalpataru położony w Alamganj, Burdwan to ogromny i popularny plac zabaw, który oferuje wszelkiego rodzaju rozrywkę na świeżym powietrzu. Basen, największy w Burdwan, jest jedną z atrakcyjnych cech parku wraz z siłownią i boiskiem dla dzieci wypełnionym różnego rodzaju atrakcjami. Park jest krainą czarów dla dzieci i młodzieży, które mogą nawet wziąć udział w treningu krykieta, który jest tutaj.

8. Park Naukowy:

parki-w-burdwan-naukowym-parku

Wewnątrz Burdwan’s Science Center znajduje się park zwany Science Park, w którym znajduje się wiele ciekawych zabytków związanych z nauką. Otwarta przestrzeń parku oferuje powiew świeżego powietrza i przyciąga wielu zwiedzających, którzy przyjeżdżają do muzeum.

9. Bijoy Bahar:

parki-w-burdwan-bijoy-bahar

Bijoy Bahar położony w północno-zachodniej części Ramana Bagan w Burdwan zapewnia spokojny i spokojny wypoczynek. Wewnątrz tego przyjemnego ogrodu znajduje się mała świątynia, która nadal jest utrzymywana przez Mahtab Trust of Burdwan. Spokój otoczenia oferuje mile widziany odpoczynek od zatłoczonych ulic miasta.