Znane powszechnie jako brama do północno-wschodnich Indii, Guwahati jest najważniejszym miastem w stanie Assam. Wszystkie największe firmy w północno-wschodnich Indiach mają swoje centra w tym mieście. Jednak Guwahati jest również ważne z punktu widzenia turystyki. jest lepiej znane jako miasto Wschodniego Światła. Położone nad brzegiem Brahmaputry, miasto to oferuje kilka malowniczych scen, które przyciągają wielu turystów. Kultura mieszkających tu ludzi jest inna i ciekawa. Podsumowując, Guwahati to miłe miejsce na relaksujące wakacje?.

Popularne parki w Guwahati ze zdjęciami:

Oto lista dziewięciu najlepszych parków w Guwahati do odwiedzenia.

1. Ogrody zoologiczne:

Parki w lokalizacji Guwahati

Okolice ogrodu znane są jako zielone schronienie Guwahati. To samo w sobie wskazuje na piękne malownicze piękno, które uprawia ogród. Ogrody zoologiczne rozciągają się na rozległym obszarze 130 akrów i są domem dla rzadkich gatunków nosorożca jednorogiego. Ten wyjątkowy kawałek dzikiej przyrody jest jedną z głównych atrakcji stanu Assam. Ten park ma również afrykańskiego nosorożca dwurożnego i szeroką gamę innej flory i fauny.

2. Park Narodowy Manas:

parki-w-guwahati-manas-parku-narodowym

Położony u podnóża Himalajów Park Narodowy Manas ma doskonałą atmosferę z malowniczym tłem ogromnych wzgórz. Jest to również jedyny rezerwat w Assam, w którym żyją tygrysy. Niektóre ze zwierząt często spotykanych w lasach tego rezerwatu dzikiej przyrody to złocisty langur, bawół azjatycki, słonie, nosorożce, dzikie żubry, dzikie psy (dhole), wydry i cywety.

3. Rezerwat dzikiej przyrody Pobitora:

parki-w-guwahati-pobitora-sanktuarium-przyrody

Ten park znajduje się w pewnej odległości od Guwahati. Jest domem dla słynnego indyjskiego nosorożca jednorogiego, azjatyckiego bawoła, lamparta, dzikiego niedźwiedzia, cywetów i kilku innych zwierząt. Sanktuarium ma własny las i oferuje piękne widoki flory i fauny. Zajmuje powierzchnię prawie 40 km2. Od listopada do marca to szczytowy czas zwiedzania sanktuarium.

4. Park Nehru:

parki-w-guwahati-nehru-park

Nehru Park to prosty stary park publiczny, który został nazwany na cześć byłego prezydenta Indii Jawaharlala Nehru. To miłe miejsce, w którym można zabrać dziecko i po prostu odpocząć. Ma kilka rzeźb zwierząt, choć nie ma tu prawdziwej dzikiej przyrody. Inne piękne posągi również zdobią części ogromnego Parku. Atmosfera jest kojąca, a dla dzieci są huśtawki i inne formy rozrywki?.

5. Park Narodowy Kaziranga:

parki-w-guwahati-kaziranga-parku-narodowym

Ten park ponownie znajduje się nie w Guwahati, ale w jego pobliżu. Jest zbyt sławny, by pomieścić indyjskiego nosorożca jednorożnego. O łącznej powierzchni około 450 km2. park jest domem dla różnego rodzaju flory i fauny. Został nawet uznany za miejsce światowego dziedzictwa. Mało tego, Park Narodowy Kaziranga jest również rezerwatem tygrysów i ma wiele innych tak fascynujących zwierząt ukrytych w swoich lasach.

6. Park Narodowy Nameri:

parki-w-guwahati-nameri-park-narodowy

Położony u podnóża Himalajów Wschodnich park ten znajduje się niedaleko Guwahati. Sporty te obejmują wiele gatunków tygrysów, słoni, lampartów, bizonów indyjskich, kaczek białoskrzydłych, leniwców, czarnych niedźwiedzi himalajskich, łuskowców, dzikich psów indyjskich, kotów cywetowych i tak dalej.

7. Park Sukreswar Ghat:

parki-w-guwahati-sukreswar-ghat-park

Sukreswar Ghat Park to kolejny park miejski, który oferuje kojące środowisko otoczone pięknymi roślinami i strukturami. W tym parku nie ma wielu dzikich zwierząt, takich jak tygrysy czy nosorożce, ale ma wspaniałe widoki na ghat Sukreswar. Turyści odwiedzają park, aby zobaczyć niesamowity zachód słońca nad wodami w tym ghat.

8. Park Narodowy Orang:

parki-w-guwahati-orang-park narodowy

Ten narodowy znajduje się około 140 km od Guwahati. Zwierzęta takie jak nosorożec jednorogi, królewski tygrys bengalski, słoń azjatycki, jeleń, dzik i inne są częścią dzikiej przyrody tego parku.

9. Prashanti Udyan:

parki-w-guwahati-prashanti-udyan

To kolejny park publiczny znajdujący się w Guwahati, który jest częstym miejscem spotkań zarówno miejscowości, jak i turystów. Ten park był często wykorzystywany również do demonstracji politycznych i innych.