Nagaland to stan, który ma tylko 1/6 swojej powierzchni na terenach parkowych. Pozostała część jest w całości pokryta górami. Obszar ten obejmuje głównie ziemie graniczące z Assamem i sąsiednimi granicami międzynarodowymi. Bez większego trudu zejdźmy do parków w stanie Nagaland, z którego słynie.

Wspaniałe i popularne parki w Nagaland ze zdjęciami:

1. Rezerwat Dzikiej Przyrody Fakim:

Nagaland, podobnie jak inne stany północno-wschodnich Indii, posiada najbardziej dziewicze środowisko i zieleń. Ten rezerwat dzikiej przyrody Nagaland może słusznie pochwalić się bogatą florą & fauna.

Fakim ​​Wildlife Sanctuary w lokalizacji Nagaland

To sanktuarium, położone blisko granicy z Birmą, ma zupełnie inny urok. Rozciągająca się na dobrych 642 hektarach jest odbiorcą obfitych opadów, które są głównym źródłem jej soczystych zielonych połaci i różnorodnej flory. Niektóre z nich są tak rzadkie, że nie można ich znaleźć gdzie indziej.

Fizyczna geografia tego obszaru obejmuje wszystko, począwszy od wzgórz, przez wysokie grzbiety, po głębokie wąwozy, a nawet wąskie doliny. Jest to główny powód zróżnicowanej roślinności, zarówno tropikalnej, jak i subtropikalnej. Drzewa występujące lokalnie i dominujące na tym odcinku to:

 • Bonsum,
 • Khasi
 • Bogipoma,
 • sosna,
 • Amari
 • Dęby,
 • Gamari,
 • Nahor,
 • Olcha itp..

Dzięki obfitym opadom obszar ten doskonale nadaje się do uprawy różnego rodzaju ziół i paproci. Kwitnące rododendrony i aromatyczny zapach cynamonu i liści laurowych wypełniają atmosferę słodkim i niepowtarzalnym zapachem.

Oprócz zwykłej fauny, która zwykle występuje na północnym wschodzie, takiej jak pantery śnieżne i gibony, sanktuarium to jest również domem dla bardzo szerokiej gamy awifauny, która obejmuje:

 • Róg indyjski Bill,
 • Bażant Tragopan,
 • Bażant szary,
 • Ptactwo z dżungli,
 • Zielony Gołąb,
 • Gołębie itp.

Państwo nie ma dostępu do kolei i dlatego ze stolicy Kohimy trzeba jeździć drogą. Safari w dżungli to punkt kulminacyjny w turystyce.

2. Intanki Park Narodowy i Sanktuarium:

park-narodowy-intanki-nagaland-parki-w-nagaland

Położony 111 kilometrów od stolicy w Kohima jest to piękne sanktuarium, które słynie z wielu różnorodnych gatunków ptaków, które wiosną gromadzą się na tym obszarze. Bogaty w florę i faunę to raj dla miłośników przyrody. Połączony drogą krajową drogą nr 39, jest to piękny rezerwat z przyległymi leśnymi kurortami w dżungli, które można wynająć na zakwaterowanie.

Chociaż obszar ten jest w większości górzysty, jest wypełniony bujną zielenią jak olśniewający szmaragdowy dywan na surowych, wzniosłych krajobrazach. To egzotyczne miejsce jest domem dla rzadkiego Hoolock Gibbon wraz ze słoniami i czcigodnym zwierzęciem państwowym Mithunem.

Piękno najlepiej odczuwa się w miesiącach od lutego do kwietnia, czyli w fazie wiosny i wczesnego lata.

3. Dolina Kwiatów Dzukou:

dzukou-flower-valley-parks-w-nagaland

Na oszałamiającej wysokości 2438 metrów nad poziomem morza w paśmie Japfu w Nagaland leży piękna dolina kwiatów, która jest dumą stanu Nagaland. Tylko 30 kilometrów od stolicy stanu w Kohima najlepiej podróżować latem.

Ciszę i spokój potęguje kolorowy dywan najpiękniejszych leśnych kwiatów, które zapierają dech w piersiach. Oto opis prawdziwego naturalnego raju autorstwa Nagalanda. To miejsce jest piękne latem, a zimą prawie zamarza. Dobrze karmione naturalnymi strumieniami to idealne miejsce, aby uwolnić się od wszystkich nieszczęść i cieszyć się widokami i dźwiękami natury.

Nazwa doliny w lokalnym dialekcie oznacza dolinę kwiatów o niebiańskim uroku. Kolorowe lilie i euforbii zdobią dolinę i sprawiają, że trekking po tych terenach jest przyjemnością pomimo niedostępności wielu zasobów.

Piękno tego stanu nie ma sobie równych, więc poświęć trochę czasu na zwiedzanie tej części Indii, naprawdę warto.