Wyspy te są atutem subkontynentu na wiele sposobów. W ostatnim czasie przegłosowano jedne z najlepszych plaż w Azji. Ma wiele parków rozsianych wokół dziewiczych terytoriów oprócz turystycznej stolicy Wysp Havelock.

Popularne i piękne parki w Andaman i Nicobar ze zdjęciami:

Oto najlepsze parki w Andamanie i Nicobar.

Park Narodowy Campbell Bay:

parki w andamanie i nicobar

Znajduje się na Wielkiej Nikobarskiej wyspie Andaman i Nicobar, która jest największą wyspą na wschodnim Oceanie Indyjskim. Stanowiący integralną część Wielkiego Rezerwatu Biosfery Nicobar, park ten uzyskał status narodowy w roku 1992. Znajduje się tuż obok mniejszego Parku Narodowego Galathea, oddzielonego buforowym obszarem leśnym

Będąc domem dla różnorodnej flory i fauny, głównymi mieszkańcami tego regionu są gatunki:

  • Zarośla Nicobar
  • Jadalne gniazdo Swiftlet
  • Makak długoogoniasty Nicobar
  • Krokodyl różańcowy
  • Gigantyczny żółw morski skórzasty
  • Żółw malajski
  • Ryjówka nikobarska
  • Python siatkowy i
  • Gigantyczny krab rabunkowy.

Park Narodowy Galathea:

parki-w-andaman-i-nicobar_galathea-park narodowy

Znajduje się również na wyspie Great Nicobar na Wyspach Nicobar, sąsiaduje z Parkiem Narodowym Campbell Bay, który leży na wschodnim Oceanie Indyjskim, tworząc Wielki Rezerwat Biosfery Nicobar. Dzięki izolacji i roślinności na tym obszarze znajduje się rzadka flora i fauna, niespotykana gdzie indziej. W tropikalnych liściach zagnieżdżone są gatunki takie jak Giant Robber Crab i unikalny Nicobar Pigeon.

Morski Park Narodowy Mahatmy Gandhiego:

parki-w-andaman-i-nicobar_mahatma-gandhi-marine-national-park

Położony w Wandoor na Wyspach Andamańskich, 29 km od Port Blair, park jest skupiskiem 15 małych wysp. Przyciąga turystów w sezonie od października do kwietnia na wyspy Jolly Buoy i Red Skin. Awanturnicy zbierają się, aby pływać kajakiem w łodziach ze szklanym dnem, nurkować z rurką lub akwalungiem, aby rozkoszować się rafami koralowymi i kolorowym życiem morskim.

Życie morskie jest tutaj cenne, dlatego zyskało status obszaru chronionego, aby pielęgnować i ratować żółwie morskie i rafy koralowe. Wraz z tym zapewnia lepsze życie mieszkańcom wysp, które w większości są pochodzenia plemiennego.

Tarmugli jest największą wyspą w klastrze i jest pokryta gęstą roślinnością namorzynową, która ma kluczowe znaczenie dla równowagi ekologicznej tego obszaru.

Parki narodowe wyspy Button:

parki-w-andaman-i-nicobar_button-island-parki-narodowe

Istnieją trzy dywizje Wysp Przyciskowych w oparciu o lokalizację, której są indywidualnie nazwane. W każdym z nich dominuje jakaś wyjątkowa fauna o prawie podobnej florze.

Wyspa środkowego guzika:

Park ten znajduje się w pobliżu stolicy Port Blair i słynie z hodowli i ochrony jelenia cętkowanego.

Wyspa północnego guzika:

Znajduje się w dzielnicy Andaman, w pobliżu Long Island, jest domem dla Dugongów i Delfinów, które dominują na tym obszarze. Najlepszy czas na ich oglądanie to okres od grudnia do marca każdego roku.

Wyspa Południowego Guzika:

Park ten znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy Havelock, a głównymi atrakcjami są płytkie rafy koralowe, które są dobrze widoczne i dlatego popularne wśród płetwonurków na całym świecie.

Park Narodowy Mount Harriet Island:

parki-w-andaman-i-nicobar_mount-harriet-island-national-park

Znajduje się w okolicy Ferrargunj, kryje trzeci najwyższy szczyt ziemi zwany Mount Harriet. Nazwany na cześć żony brytyjskiego żołnierza i przyrodnika, Harriet Tytler, park jest domem dla rzadkich dzikich świń andamańskich, słoni, żółwi, krabów rabusiów i przebiegle wyglądających krokodyli morskich.

Park Narodowy Saddle Peak:

W tym parku narodowym znajduje się najwyższy szczyt i uśpiony wulkan w regionie, zwany Saddle Peak. Ciepło i twarda lawowa gleba sprawiają, że jest to raj dla gadów, takich jak jaszczurki monitorujące wodę i krokodyle morskie, a także Andaman Hill Myna, Andaman Imperial Pigeon, Wild Pigs i fauna wodna, taka jak delfiny i wieloryby. Występuje tu również wyjątkowa flora, taka jak wiecznie zielone Cleistanthus robustus i Scolopia pusilla.

Jeśli te nie przypadną ci do gustu, udaj się na wyspy Havelock, aby podziwiać zapierające dech w piersiach arcydzieła natury. Z pewnością wzbogaci Twoje wrażenia z podróży.