Charakteryzujący się gęstymi tropikalnymi lasami deszczowymi, Kerala to coś więcej niż jej kultowe rozlewiska. Oto nasz wybór najlepszych parków i ogrodów, jakie ma do zaoferowania God’s Own Country.

Słynne parki w Kerali ze zdjęciami:

Tutaj wymieniliśmy kilka najlepszych parków w Kerali ze zdjęciami, które zdecydowanie Cię przyciągają.

Park Narodowy Eravikulam:

parki w kerali

Popularnie nazywany Dachem Kerali, jest największym parkiem narodowym Kerali, położonym w dzielnicy Idukki w Kerali. Zagrożony wyginięciem Nilgiri Tahr jest jedyną dziką kozą żyjącą na południe od Himalajów. Uważa Kerala za swoje naturalne środowisko i stąd znaczenie tego parku.

Położony w Ghatach Zachodnich, który jest jednym z dziewiętnastu gorących punktów bioróżnorodności na świecie, jest tym, co czyni ten park wyjątkowym. Z wartowniczym szczytem Anamudi w tle park szczyci się bujną roślinnością i obsługuje szeroką gamę fauny.

Najlepszy czas na wizytę to okres od listopada do kwietnia. To wtedy bujny, zielony, wiecznie zielony las tropikalny jest w pełnej krasie.

Park Narodowy Cichej Doliny:

parki-w-kerali-cicha-dolina-park-narodowy

Położony w dzielnicy Palakkad, unikalna nazwa tego parku polega na tym, że jest on wolny od świerszczy. Jest domem jednego z najbardziej zagrożonych gatunków małp, zwanego makakiem lwim oraz rzadkich roślin i ziół. Chroni również słonie, tygrysy i pantery, a także mniejsze zwierzęta w gęstym zaroślach i liściach.

Najlepszy czas na wizytę to okres od września do marca. Jest dobrze skomunikowany z koleją i transportem.

Mathikettan Shola Forest:

parki-w-kerali-mathikettan-shola-las

Park ten, położony we wsi Poopara w dystrykcie Idukki, został niedawno zgłoszony, prawie dziesięć lat temu, w celu ochrony dzikiej przyrody i bioróżnorodności tego obszaru. Las sholowy na tym obszarze ma wyjątkowe bogactwo ekologiczne i geomorfologiczne, co czyni go niezwykle rzadkim skrawkiem różnorodności florystycznej.

Las Pampadum Shola:

parki-w-kerali-pambadum-shola-park narodowy

Najmniejszy park narodowy w stanie znajduje się we wsi Marayoor Idukki. Biorąc pod uwagę środowiskowe znaczenie rzadkiej bioróżnorodności pastwisk Shola, obszar ten został zgłoszony jako obszar chroniony w ostatniej dekadzie.

Rezerwat Dzikiej Przyrody Chinnar:

parki-w-kerali-chinnar-sanktuarium-przyrody

Sanktuarium jest poświęcone ochronie zagrożonej wyginięciem Grizzled Giant Squirrel i Star Tortoise. Wraz z nimi sanktuarium chroni również inne ssaki, które uważają to za swoje naturalne siedlisko.

Rezerwat ptaków Kumarakom:

parki-w-kerala-kumarakom-ptasi-sanktuarium

To sanktuarium, które zimą jest domem dla jasnowłosych gości z odległej Syberii, jest rozkoszą dla obserwatorów ptaków. Położone nad brzegiem jeziora Vembanad drogi wodne są najlepszym środkiem do obserwowania tych ptaków z bliska.

Park Narodowy Periyar i Rezerwat Tygrysów:

parki-w-kerali-periyar-park-narodowy

Zbudowany nad rzeką Periyar, aby chronić te królewskie bestie przed kłusownikami, Park Narodowy Periyar stopniowo stał się główną atrakcją turystyczną Kerali. Turyści z całego świata przyjeżdżają, aby doświadczyć magii, która tkwi w sercu tego sanktuarium.

Jest to prawdopodobnie najbogatsze siedlisko dla dużych ssaków, ponieważ zapewnia osłonę i pożywienie w postaci soczystych pędów i traw. Mieszkańcy Periyar to:

• słoń indyjski

• Nilgiri Langur

• makak z lwim ogonem

parki-w-kerali-periyar-park-narodowy-darter

Jednodniowa wycieczka przyniesie ptaki siedzące na drewnie sandałowym i palisandrze, takie jak:

• Dzioborożec olbrzymi,

• Kormoran,

• Dartera,

• Rybołów i

• Drongo z rakieta ogoniasty

Najlepszy czas na wizytę to czas inny niż od stycznia do lipca, który jest sezonem monsunowym?.

Oprócz typowych schronień dzikich zwierząt na szczególną uwagę zasługuje Ogród Botaniczny w Ooty. Jest domem dla tysięcy egzotycznych gatunków roślin i drzew. W centrum uwagi znajduje się skamieniały pień drzewa, którego wiek szacuje się na kilka milionów lat. Zapierające dech w piersiach widoki i dźwięki wielokrotnie nagradzanego ogrodu różanego mogą naprawdę ożywić nawet najbardziej znużone dusze.