Pondicherry pięknie zachowało kwintesencję francuskiego smaku, który emanuje z francuskiej architektury kolonialnej. Miasto, które jest niezwykle dobrze zaplanowane i dobrze utrzymane oraz ozdobione jednymi z najwspanialszych parków i ogrodów, jakie kiedykolwiek napotkasz w Indiach.

Pondicherry zachowało również świeżość i spokój kultury indyjsko-francuskiej, która jest synonimem jaskrawo kolorowych budynków na tle przejrzystej, błękitnej wody, jak strona z romantycznej bajki. Oto nasz wybór najczęściej odwiedzanych parków i ogrodów na jedynym terytorium związku, gdzie najczęściej używanym językiem jest francuski.

Piękne parki w Pondicherry ze zdjęciami:

Ogrody botaniczne:

parki w pondicherry

Utrzymane w ozdobnym francuskim stylu przycinanych drzew, wspaniałych klombów i żwirowych ścieżek i zbiorników wodnych samo wejście zachwyci Cię. Francuzi wprowadzili ponad 1500 gatunków roślin, co czyni ją bioróżnorodną florą i najlepszą w południowych Indiach. Ma specjalny pokaz światła i dźwięku z fontanną pośrodku ogrodu.

Park Bharati:

parki-w-pondicherry-bharathi-park

Ta soczysta zielona plama w środku miasta jest bardzo potrzebną ulgą od tlących się promieni słonecznych latem. Są granitowe ławki, na których ludzie mogą usiąść i odpocząć, podczas gdy dzieci bawią się w parku lub na wzgórzach i bawią się w wodzie stawu. To ładne miejsce, w którym kręci się nawet filmy. Bardzo popularne miejsce publiczne w mieście.

Oświetlony Aayi Mandapam stoi wyraźnie pośrodku parku, co dodaje mu skromnej panoramy. Jest to upamiętnienie francuskich kolonistów kurtyzany, która z własnego domu w Puducherry zrobiła zbiornik wodny.

Rozlewisko Chunnambar:

parki-w-podicherry-chunnambar-rozlewisku

Około 8 km od głównego miasta, ten tropikalny raj ma z jednej strony spokojny, płynący potok. Płyń w dół potoku do piasków i rozbij biwak w przytulnym namiocie. Alternatywnie zarezerwuj domki na drzewie i delektuj się wspaniałą przyrodą z najlepszymi w ekoturystyce. Te domy na drzewie są najlepszym miejscem na rodzinne pikniki i spokojne odosobnienie. Wybierz się na wycieczkę nad morze, aby zobaczyć widoki zabawnych delfinów jeżdżących na koniach po ich naturalnym środowisku.

Aśram Aurobindo:

parki-w-podicherry-aurobindo-ashram

Podczas gdy aszram jest dowodem prostego życia i moralności Sri Aurobindo, na dziedzińcu znajdują się wspaniałe zielone drzewa. Piękne kwiaty, zarówno kolorowe, jak i pachnące, zdobią Samadhi w centrum i rozpościerają się po całym kompleksie. Spokojne, spokojne i spokojne to najlepsze słowa do opisania tego miejsca?.

Statua Dupleixa:

parki-w-podicherry-pomnik-dupleix

W stosownym hołdzie dla legendarnego Francois Dupleix, byłego gubernatora generalnego francuskich osiedli w Indiach, jego pomnik został wzniesiony w uznaniu jego zasług, pośmiertnie przez rząd francuski. Piękne tło z widokiem na kolorowy park dla dzieci na południowym krańcu dobrze utrzymanego bulwaru Goubert Avenue.

Posąg Joanny d’Arc:

parki-w-podicherry-pomnik-joanny-arc

Terytorium Union of Pondicherry jest obdarzone malowniczymi krajobrazami naturalnymi. Dawna kolonia francuska obfituje również w historyczność, o czym świadczą liczne historyczne posągi, takie jak posąg Joanny d’Arc.

Posąg Joanny d’Arc stoi wysoki ze wspaniałego, nieskazitelnego marmuru, otoczony pięknie utrzymanym ogrodem, przed L’Eglise de Notre Dame des Anges. Słynna wojowniczka, francuska awangarda i wierząca w Chrystusa, była uosobieniem odwagi i pewności siebie. Jeden jest odpowiednio inspirowany atmosferą stworzoną w tym ogrodzie, który jest cichym odludkiem po męczącym dniu w pracy.

W mieście każdy znajdzie coś dla siebie, przede wszystkim z myślą o relaksie i codziennym życiu. Z mądrością Sri Aurobindo, odwagą i męstwem Joanny d’Arc, historycznym znaczeniem i niezrównanym naturalnym pięknem Pondicherry, nikt nie może nie doceniać każdej minuty tego.