Urzekająca Karnataka rozciąga się od wiecznie zielonych lasów Ghatów Zachodnich po zaroślową dżunglę równin. Znany z parków dzikich zwierząt Karnataka to gratka dla miłośników przyrody.

Piękne sanktuaria i parki w Karnatace:

Oto nasze najlepsze typy z lokalizacji parków stanowych w Karnataka.

Park Narodowy Bandipur:

parki w karnataka

Na początku XX wieku park ten był terenem łowieckim Maharajy Voodiyara. W połączeniu z Parkiem Narodowym Nagarhole, z ogromnymi populacjami słoni i żubrów, tworzy obecny Park Narodowy Bandipur. Jest częścią Rezerwatu Biosfery Nilgiri, rozległego obszaru chronionego lasu w Indiach. Obecnie jest to również najlepiej zarządzany rezerwat tygrysów w Indiach.

Osuszana przez rzeki Kabini, Nugu i Moyar, składa się z flory Parku

• Lasy liściaste,

• wiecznie zielony las i

• Trawiaste lasy.

Prawie 2,5 godziny drogi od Mysore, Park Narodowy Bandipur jest domem słonia azjatyckiego i bogatej kolekcji palisandru i drewna tekowego.

Rezerwat Dzikiej Przyrody Cauvery:

parki-w-karnataka_cauvery-sanktuarium-przyrody

Rzeka Cauvery, położona pośród górskich dolin, przepływa przez to piękne sanktuarium dzikiej przyrody. Położony w Mysore i pokryty lasami rzecznymi i suchymi lasami liściastymi, jest domem dla szerokiej gamy dzikich gatunków z naturalnymi siedliskami w tych regionach.

Park Narodowy Bannerghatta:

parki-w-karnataka_bannerghatta-park narodowy

Parki w Karnataka Położony na południowych obrzeżach Bangalore, rozciąga się na 25 000 akrów ziemi i jest dobrze znany z bogatej flory i fauny. Jest to jeden z dziesięciu rezerwatów lasów pasma Anekal i obfituje w drzewa lecznicze, takie jak:

• Sandały,

• Zyzyf,

• Neem,

• tamaryndowca i

• drzewa Chujjullu.

Rezerwat Dzikiej Przyrody Dandeli:

parki-w-karnataka_dandeli-sanktuarium-przyrody

To sanktuarium, położone około 485 kilometrów od Bangalore, jest naprawdę spokojne i spokojne. Nazywany również drugim co do wielkości rezerwatem dzikiej przyrody w stanie, charakteryzuje się stromymi zboczami, głębokimi dolinami i bogatymi pagórkowatymi terenami, dzięki mieszance wilgotnych lasów liściastych i półzimozielonych. To piękne sanktuarium to raj dla mieszkańców miast, którzy chcą się rozpuścić.

Rezerwat ptaków Gudavi:

parki-w-karnataka_gudavi-ptasi-sanktuarium

Duma dystryktu Shimoga, jest jednym z pięciu najlepszych sanktuariów ptaków w Karnatace. Naturalne jezioro jest doskonałym wodopojem dla ptaków, które na przestrzeni lat obejmowały 191 gatunków. Obserwację ptaków najlepiej wykonywać w miesiącach od maja do listopada.

Rezerwat Dzikiej Przyrody Bhadra:

parki-w-karnataka_bhadra-sanktuarium dzikiej przyrody

Położony w tropikalnych lasach Ghatów Zachodnich, w dystrykcie Chikmagalur, był wcześniej znany jako Rezerwat Dzikich Zwierząt Jagara Valley. Jego unikalna flora przypisywana jest przepływającej przez nią rzece Bhadra. Był to 25. rezerwat tygrysów w Indiach.

Sanktuarium ptaków Mandagadde:

parki-w-karnataka_mandagadde-sanktuarium-ptaków

Również pod dystryktem Shimoga, w kierunku Thirthahalli, to Sanktuarium jest popularnym miejscem schronienia ptaków wędrownych. Niewielkie sanktuarium nad rzeką Tunga, ma piękną wyspę, na której gniazdują i rozmnażają się ptaki wędrowne, takie jak czapla środkowa, wężówka i kormoran. To rozkosz dla wielu miłośników ptaków. Kakofonia 5000 ćwierkających ptaków w sierpniu z pewnością podniesie Twój nastrój.

Obóz słoni Dubare w Coorg:

Dubare Elephant Camp to wyjątkowe miejsce ekoturystyki w południowych Indiach. Tutaj odbywa się pełny trening siłowy do obsługi słoni. Jest domem dla ponad 150 słoni i zapewnia turystom doskonałe zaplecze noclegowe nad brzegami Cauvery. Ekscytujące jest obserwowanie karmienia słoni.

Urząd Zoo w Karnatace ma wiele ogrodów zoologicznych połączonych w całym stanie, aby zapewnić opiekę nad zwierzętami i świadomość wśród ludzi.

Poza tym miasto Bangalore utrzymuje swój tytuł miasta ogrodów z najbardziej znanym ogrodem botanicznym Lalbagh, który słynie z różnorodności róż. Na szczególną uwagę zasługują słynne Ogrody Brindavan, bez których żadna wycieczka do Karnataki jest niekompletna.