Wszędzie otaczają nas chemikalia i zanieczyszczenia, ale czy wiesz, że niektóre chemikalia są przez nas używane na co dzień? Myjemy zęby pastą do zębów w celu oczyszczenia zębów i utrzymania higieny jamy ustnej, ale ta pasta do zębów zawiera również kilka szkodliwych chemikaliów, które na dłuższą metę mogą uszkodzić nasze ciało. Sprawdźmy kilka złych chemikaliów zawartych w paście do zębów, których musimy unikać za wszelką cenę,

Złe chemikalia w paście do zębów:

Znajdźmy 10 najgorszych substancji chemicznych występujących w paście do zębów.

1. Laurylosiarczan sodu (SLS):

Pianka, która powstaje, gdy zaczynasz myć zęby, pochodzi z Sodium Lauryl Sulfate, zwanego również Sodium Lauryl Ether Sulfate. Podczas gdy tworzy piankę, miesza się z naszymi kubkami smakowymi, dlatego wszystko, co zostało zjedzone po szczotkowaniu, smakuje dziwnie. Ta substancja chemiczna sprawia, że ​​nasze kubki smakowe stają się gorzkie i jest szkodliwe nie tylko dla nas, ale także dla życia morskiego.

  • Plusy & Cons: Konsekwencje tej pasty do zębów są takie, że jest niebezpieczna dla życia morskiego, nieprawidłowe funkcjonowanie kubków smakowych, sprawia, że ​​rzeczy mają gorzki smak.

2. Triklosan:

Niektóre badania wzbudziły wzrost zaniepokojenia po wynikach wykazujących wady rozwojowe kości, które były płodowe u myszy i szczurów. Substancja chemiczna została również powiązana z zaburzeniami endokrynologicznymi, które mogą powodować różne drobne i poważne problemy zdrowotne u wszystkich płci i grup wiekowych.

  • Plusy & Cons: Zapobiega zapaleniu dziąseł, ale ma poważne konsekwencje zdrowotne u obu płci.

3. Glikol propylenowy:

Odmiana oleju mineralnego, znana jest z tego, że działa drażniąco na oczy, płuca i skórę. Stosowany w wielu produktach medycznych, glikol propylenowy jest dobrze znaną substancją toksyczną, której należy unikać za wszelką cenę ze względu na jego szkodliwy charakter zarówno w stanie surowym, jak i rafinowanym.

  • Plusy & Cons: Powoduje podrażnienie oczu i skóry, jest również znany z powodowania podrażnień w płucach.

4. Karagen:

Wskazane jest, aby unikać używania pasty do zębów lub jakiejkolwiek żywności zawierającej karageninę, ponieważ połknięcie może mieć wiele konsekwencji. Ta substancja chemiczna po spożyciu powoduje wzdęcia, stany zapalne, nietolerancję glukozy, alergie, a także raka okrężnicy. Dlatego lepiej unikać tej substancji chemicznej.

  • Plusy & Cons: Powoduje alergie i reakcje takie jak wzdęcia i stany zapalne. Czy nadgodziny mogą również powodować raka okrężnicy?.

5. Aspartam:

Powszechnie stosowany sztuczny słodzik, aspartam, jest stosowany w szerokiej gamie past do zębów. Słodzik w dalszym procesie powoduje, że metyl powoduje, że nasz organizm nie jest wystarczająco wyposażony, aby rozpaść się na nieszkodliwy kwas mrówkowy. Może przemieszczać się przez naczynia krwionośne do naszego mózgu i powodować poważne uszkodzenia tkanek.

  • Plusy & Cons: Poważne objawy zatrucia metanolem to zawroty głowy, nudności, szum w uszach, przeszywający ból, bóle głowy itp..

6. Dietanoloamina:

Ta substancja chemiczna niesie ze sobą ryzyko raka. Oprócz tego, że jest rakowaty, powoduje również podrażnienie z powodu reakcji spowodowanej jego toksycznym charakterem. Naukowcy uznali to za substancję chemiczną, której nie należy spożywać ani stosować, ponieważ powoduje również nierównowagę hormonalną.

  • Plusy & Cons: Toksyczny, powoduje podrażnienie, wiąże się z rakiem żołądka, a także powoduje zaburzenia równowagi hormonalnej.

7. Mikrokulki:

Uwielbiamy widzieć te mikrokulki w naszej paście do zębów, ponieważ uważamy, że działają cuda na nasze zęby. Kolejnym powodem jest to, że sprawiają, że pasta do zębów wygląda kusząco. Wielu z nas nie wie, że te mikrokulki są wykonane z plastiku. Nie rozpuszczają się, nawet jeśli mogą się zepsuć. Jest to więc nie tylko szkodliwe dla zdrowia jamy ustnej, ale także dla zdrowia morskiego, ponieważ jest to kolejna część plastiku, który trafia do drenażu.

  • Plusy & Cons: Wykonany z tworzywa sztucznego, co sprawia, że ​​jest niebezpieczny nie tylko dla zdrowia ludzkiego, ale dla całego środowiska.

8. Fluor:

Za przyczynę ochrony naszego szkliwa uznano toksyczną substancję chemiczną, która z biegiem czasu i po kilku latach użytkowania będzie gromadzić się na naszych tkankach. Chociaż teoria okazała się teraz błędna, ponieważ warstwa stworzona przez tę substancję chemiczną odpowiada 10 000 części pojedynczego pasma włosów. Oznacza to, że ta warstwa prawdopodobnie nie wystarcza nawet na jeden posiłek.

  • Plusy & Cons: Złe dla dzieci, ponieważ większość dzieci połyka pastę do zębów, co ostatecznie prowadzi do przecięcia tkanki.

9. Sacharyna:

Substancja chemiczna była kiedyś zakazana w większości krajów ze względu na jej rakotwórczy charakter. Obecnie jest powszechnie stosowany jako sztuczny słodzik, ale może to mieć konsekwencje dla wielu osób, ponieważ wiele osób jest uczulonych na sztuczne słodziki. Może to powodować bóle głowy, wzdęcia, podrażnienie, zawroty głowy itp..

  • Plusy & Cons: Substancja chemiczna, na którą wiele osób jest uczulonych, może powodować wiele rodzajów reakcji ze względu na swój rakotwórczy charakter.

10. Dwutlenek chloru:

Chociaż wiadomo, że w niektórych przypadkach korzystnie wpływa na powietrze, dwutlenek chloru ma silny zapach. Substancja chemiczna po spożyciu może powodować różne skutki i skutki, takie jak podrażnienie przełyku, jamy ustnej i żołądka.

  • Plusy & Cons: Ma bardzo silny zapach, może powodować podrażnienie i swędzenie ust, żołądka i przełyku.

W końcu zdaliśmy sobie sprawę, że równie ważne jest utrzymanie higieny jamy ustnej, jak równie ważne jest kontrolowanie wszystkich składników, które stosujemy. Tylko dlatego, że dany produkt należy do znanej marki, nie oznacza to, że nie będzie zawierał złych chemikaliów w pastach do zębów ani żadnym innym ich produktach. Zawsze sprawdzaj przed użyciem.

Często Zadawane Pytania:

1. Gdzie mogę kupić pasty do zębów bez substancji chemicznych??

Pastę do zębów bez chemii można znaleźć w medycynie / drogerii, a także w sklepach ogólnych. W Internecie można również znaleźć różne marki past do zębów.

2. Czy wszystkie firmy stosują złe chemikalia w swoich pastach do zębów??

Nie, istnieje kilka firm, które produkują, które pomagają utrzymać higienę jamy ustnej w tym samym czasie, gdy te produkty są tworzone, pamiętając, że nie musisz iść na kompromis ze złymi chemikaliami.

3. Czy mogę używać pasty do zębów zawierającej fluor??

Fluor nie powoduje uszkodzeń zewnętrznych, a jedynie uszkodzenia wewnętrzne w przypadku połknięcia, ponieważ z czasem gromadzi się na tkankach. Tak więc, jeśli jesteś dorosły, możesz użyć pasty do zębów, która zawiera fluor, ale w przypadku dzieci zaleca się unikanie past z fluorem. Ponieważ dzieci mają skłonność do połykania pasty do zębów.