Liczba produktów i rodzajów past do zębów dostępnych na rynku może być przytłaczająca. Wobec wielu takich marek, naturalne jest, że mylimy się co do tego, co najlepiej kupić, co jest bezpieczne, a co nie. Cóż, coś, czego większość z nas nie wie, to ostre chemikalia obecne w naszych zwykłych pastach do zębów. Dlatego dzisiaj mamy kilka nowych produktów, które koncentrują się na przynoszeniu korzyści naszym zębom poprzez pastę do zębów bez fluoru.

Istnieje kilka pytań, zapytań i wątpliwości dotyczących tych produktów. O co chodzi w tych pastach do zębów? Jak są korzystne i jak działają? Nie martw się; tutaj mamy rozwiązać wszystkie twoje zamieszanie!

Co to jest pasta do zębów bez fluoru i jak jest dla Ciebie odpowiednia?

Na rynku wiele się krąży o tym, w jaki sposób pasta bez fluoru może być dla Ciebie pomocna i dlaczego jest lepsza od innych produktów! Najpierw daj nam znać, o co chodzi w tym fluorku!

Fluor jest formą minerału, który jest obecny w kilku elementach, takich jak woda, gleba i niewiele produktów spożywczych. Jest to naturalny pierwiastek powszechnie występujący w naszej ziemskiej atmosferze. Ten minerał znajduje się nawet w większości past do zębów. Ale dzisiaj zamiast tego prowadzona jest kampania przeciwko fluorom, biorąc pod uwagę argumenty na temat szkód, jakie wyrządzają te regularne produkty. Wielu głosuje na pastę do zębów wolną od tego minerału. Dlaczego tak jest??

Wiadomo, że fluorki, jeśli są obecne w ilości większej niż wymagana, uszkadzają tylko nasze zęby i układ dentystyczny. Mogą powodować różne problemy, takie jak fluoroza zębów, problemy ze skórą i dziąsłami oraz dysfunkcje tarczycy (1). W rzadkich przypadkach może również wystąpić zatrucie fluorem. Biorąc pod uwagę kilka komplikacji, wielu głosuje przeciwko tym zwykłym produktom do zębów i życzy sobie pasty, która jest wolna od tych obaw. Co więcej, biorąc pod uwagę, że dzieci również korzystają z popularnych marek, połykanie przez nie jest niebezpieczne, co może uderzyć w mięśnie i układ nerwowy. Dlatego marki, które nie zawierają fluoru, są zamiast tego preferowane i dobre!

Jak używać pasty do zębów bez fluoru?

Zanim przejdziemy do przeglądu popularnych marek past do zębów, w których znajdują się produkty bez fluoru, daj nam znać, jak je właściwie stosować.

 • Zmocz szczoteczkę do zębów i weź pastę do zębów
 • Nałóż pastę do zębów wielkości orzeszków ziemnych na mokry pędzelek
 • Używaj go do regularnego szczotkowania, aby dotrzeć do wszystkich kącików ust
 • Umyj usta prawidłowo
 • Możesz również użyć płukania jamy ustnej po szczotkowaniu.

Najlepsza pasta do zębów bez listy fluorków w Indiach:

Teraz przejdźmy dalej i zobaczmy niektóre z list najlepszych i naturalnych marek past do zębów bez fluoru obecnych na naszym rynku.

1. Pasta do zębów Meswak:

Pasta do zębów Meswak

Jedna z najpopularniejszych past do zębów, która jest dobrze znana w Indiach z tego, że nie zawiera fluoru, Meswak, jest nie tylko wolna od fluoru, ale także wykonana z naturalnych składników. Pasta do zębów jest dostępna na wielu obszarach miejskich i wiejskich w bardzo umiarkowanej cenie, co ułatwia masom posiadanie zdrowych zębów bez wpływu na ich zdrowie. Składniki ziołowe pomagają nie tylko zwalczać problemy z zębami, ale także chronią przed kilkoma problemami z dziąsłami i zębami, takimi jak obrzęk, ubytki i bakterie.

Kluczowe składniki: węglan wapnia, sorbitol, woda, krzemionka, laurylosiarczan sodu, aromat, ekstrakt z miswak, guma celulozowa, karagen, krzemian sodu, kopolimer PVM/MA, sacharynian sodu, glukonian cynku, benzoesan sodu, alkohol benzylowy, CI 77891, p-tymol.

Odpowiednia grupa wiekowa: Dzieci i dorośli

Plusy:

 • Łatwo dostępny na rynku
 • Brak ostrych chemikaliów
 • Ekonomiczny
 • Skuteczny w walce z bakteriami

Cons:

 • Mocny smak

Ocena: 4,5/5

2. Pasta do zębów Bentodent:

Pasta do zębów Bentodent

Znana w wielu krajach, ta najlepsza bez fluoru marka past do zębów jest doskonałą alternatywą dla generycznych marek past do zębów. Zawiera wszystkie składniki, które są niezbędne do utrzymania zdrowia jamy ustnej, ale nie są w żaden sposób szkodliwe dla zdrowia. Jest nie tylko pozbawiony fluoru, ale także innych toksyn, takich jak SLS i sztuczne barwniki.

Kluczowe składniki: Oczyszczony aqua, bentonit wapniowy, sól, oczyszczona stewia, olejek eteryczny z kardamonu, olejek z drzewa herbacianego, mięta, liść betelu, węgiel drzewny i inne

Odpowiednia grupa wiekowa: Dzieci, dzieci i dorośli

Plusy:

 • Składniki ziołowe i naturalne
 • Świeży zapach
 • Ekonomiczny
 • Ajurwedy

Cons:

 • Niełatwo dostępne

Ocena: 4/5/5

3. Ajurwedyjska pasta do zębów Dabur Red:

Czerwona ajurwedyczna pasta do zębów Dabur

Jedna z najbardziej zaufanych indyjskich marek, ajurwedyjska pasta do zębów Dabur Red jest całkowicie naturalna, a zatem wolna od jakichkolwiek chemikaliów, w tym fluoru. Jeśli szukasz pasty do zębów, która utrzyma w ustach świeży zapach goździków, koniecznie wypróbuj ziołową pastę do zębów Dabur.

Kluczowe składniki: Ekstrakty ziołowe, pippali, shunthi, cinnamomumcamphora, pudina, benzoesan sodu i inne

Odpowiednia grupa wiekowa: Dzieci, małe dzieci i dorośli

Plusy:

 • Naturalna pasta do zębów
 • Silny smak i zapach
 • Łatwo dostępny
 • Orzeźwiający

Cons: Żaden

Ocena: 4,5/5

4. Pasta do zębów Colgate bez fluoru dla dzieci (0-2 lata):

Pasta do zębów Colgate bez fluoru dla dzieci (0 2 lata)

Ta specjalnie zaprojektowana pasta do zębów dla niemowląt i dzieci staje się popularna na rynku, zawierająca całkowicie naturalne składniki i bez sztucznych aromatów. Ma również naturalne, smaczne owocowe smaki, aby dzieci go polubiły. Ponadto, aby zadowolić dzieci, jest delikatny i nie zawiera żadnych ostrych składników.

Kluczowe składniki: Glikol propylenowy, gliceryna, uwodniona krzemionka, kwas cytrynowy, woda i guma celulozowa

Odpowiednie grupy wiekowe: Bezfluorkowa pasta do zębów dla dzieci poniżej 2 roku życia

Plusy:

 • Łatwo dostępny online i offline
 • Dobre świeże smaki
 • Delikatny i łagodny

Cons: Żaden

Ocena: 4,5/5

5. Mama Earth Berry Blast Flouride Free Pasta do zębów dla niemowląt i małych dzieci:

Mama Earth Berry Blast Bez fluoru pasta do zębów dla niemowląt i małych dzieci

Naturalna pasta do zębów Mama Earth o wysokiej formule i naturalnych składnikach roślinnych jest najlepsza i udowodniono, że jest bezpieczna dla dzieci. Nie zawiera również SLS i jest bezpieczny w zwalczaniu bakterii, ochronie dziąseł, a także zapewnia zdrowe zęby. Wypróbuj tę pastę dla dzieci bez fluoru, a jesteśmy pewni, że Twoje dzieci pokochają ją tak samo jak my.

Kluczowe składniki: Żel Aloe Vera, stewia, ekstrakty z truskawek, ksylitol i nie tylko

Odpowiednia grupa wiekowa: Po ponad 1 roku dzieci

Plusy:

 • Naturalne składniki
 • Bezpieczny w użyciu i delikatny
 • Bez SLS i parabenów
 • Dobry smak
 • Ekonomiczny

Cons:

 • Nie jest łatwo dostępny na rynkach

Ocena: 4,5/5

6. Pasta do zębów Lever Ayush przeciw próchnicy z goździkami:

Lever Ayush Pasta do zębów z olejem goździkowym przeciw próchnicy

Produkty Ayush, które są już dobrze znane na rynku, zostały wyposażone w najnowszą pastę do zębów z naturalnym składnikiem. Pomaga zwalczać zarazki i bakterie w najbardziej naturalny sposób, dzięki składnikom ziołowym i wolnym od ostrych chemikaliów. Olejek goździkowy pomaga zwalczać problemy z jamą ustną i zapobiegać bólom dziąseł. Co więcej, dasanakanthichoornam, naturalny składnik ajurwedyjski, jest używany tylko po to, aby zęby były bardziej niezawodne.

Kluczowe składniki: Kamfora, pippali, babul, choornam, olejek goździkowy i nie tylko

Odpowiednie grupy wiekowe: Dorośli ludzie

Plusy:

 • Ziołowe i naturalne składniki
 • Dostępne łatwo i łatwo
 • Ekonomiczny
 • Daje świeży zapach

Cons:

 • Pokazanie efektu zajmuje trochę czasu

Ocena: 4/5

7. Biomed Sensitive Naturalna pasta do zębów:

Biomed Sensitive Naturalna pasta do zębów

Testowana w Szwajcarii, jakość związana z pastą do zębów Biomed nie może konkurować z jakością. Dzięki całkowicie naturalnym składnikom i bez ostrych chemikaliów, Biomed znacznie pomaga w walce z bólami zębów, problemami z dziąsłami i problemami z ubytkami. Oczyszcza zęby również z wewnętrznych warstw i pomaga chronić je przed kilkoma problemami bakteryjnymi. Najlepiej dla osób z wrażliwymi zębami.

Kluczowe składniki: Woda, uwodorniony hydrolizat skrobi, dwuwodny fosforan dwuwapniowy, uwodniona krzemionka, gliceryna, guma celulozowa, kokosiarczan sodu, aromat, alkohol benzylowy i inne

Odpowiednie grupy wiekowe: Tylko dla dorosłych

Plusy:

 • Dobre dla wrażliwych obaw
 • Ekstrakty ziołowe i naturalne składniki
 • Bez parabenów i SLS

Cons:

 • Nieekonomiczny
 • Niełatwo dostępne

Ocena: 4/5

Debata i obawy dotyczące tego, czy fluor może być dobry czy zły dla zębów, trwają od zawsze. Jednak to od nas zależy, czy nie będziemy ryzykować, zwłaszcza przychodząc do naszych maluchów i dzieci. Biorąc pod uwagę te modne pasty do zębów bez fluoru, wypróbuj je i powiedz nam, co myślisz. Są to jedne z najbardziej polecanych na rynku i na pewno Cię nie rozczarują.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Czy pasta do zębów nie zawiera fluoru??

Odp.: Nie, bez fluoru oznacza, że ​​pasta do zębów nie będzie zawierać tej jednej konkretnej substancji chemicznej. Istnieje kilka rodzajów past do zębów niezawierających fluoru, które są organiczne, ale pasty takie jak Jack n Gel Toothpaste i Sensodyne Repair and Protect Pasta do zębów nie są naturalne. Z drugiej strony istnieją również produkty bez fluoru i organiczne lub ziołowe pasty do zębów, takie jak Dabur, Ayush i tak dalej.

Q2. Gdzie mogę kupić pasty do zębów bez fluoru??

Odp.: Pasta do zębów bez fluoru jest zwykle dostępna w wiodących drogeriach; można je również kupić w wielu popularnych witrynach sprzedających produkty zdrowotne.

Q3. Jak mogę się dowiedzieć, czy pasta do zębów nie zawiera fluoru??

Odp.: Zwykle na opakowaniu jest napisane, że pasta do zębów nie zawiera fluoru, można też sprawdzić jej składniki i przekonać się. Jeśli nadal nie możesz się tego dowiedzieć, możesz sprawdzić online i znaleźć składniki wymienione na stronach internetowych dotyczących opieki zdrowotnej.