Białe i lśniące paznokcie to oznaka dobrego zdrowia. Zawsze mówi się, że zdrowie odbija się na paznokciach. Dobre paznokcie są oznaką dobrego zdrowia wewnętrznego. Czasami jednak na paznokciach mogą pojawić się plamy z powodu nadmiernego używania chemikaliów lakierów do paznokci lub farb akrylowych. Jeśli mamy zwyczaj nosić sztuczne paznokcie, to również istnieje duża szansa, że ​​na paznokciach pojawią się plamy od kleju, który należy nałożyć, aby naprawić sztuczne paznokcie na oryginalnych paznokciach.

Jak wybielić paznokcie

Istnieje kilka prostych sposobów na walkę z przebarwieniami i uzyskanie jaśniejszych i bielszych paznokci. Dziś pokażemy Ci, jak łatwo wybielić paznokcie jednym z poniższych sposobów.

Procedury wybielania paznokci?

Procedura 1: Użycie cytryny

Jak wybielić paznokcie

Jak wszyscy wiemy, cytryna ma naturalne właściwości wybielające. Cytryna może być używana do wybielania dowolnej emalii ludzkiego ciała, a mianowicie. Paznokcie i zęby również. Dlatego prostym domowym sposobem na wybielenie paznokci i pozbycie się plam z paznokci może być użycie na nich cytryny.

Oto prosta procedura na to samo.

Rzeczy, których będziesz potrzebować:

  • Plastikowa miska
  • Szczoteczka do mycia paznokci lub zwykła szczoteczka do zębów, która jest nowa i nieużywana
  • 2-3 cytryny średniej wielkości
  • Wymagana ilość wody

Metoda:

Weź plastikową lub szklaną miskę i napełnij ją do 1/3 wodą, a do pozostałych 2/3 świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Teraz zanurz w nim palce i moczyć paznokcie przez około 15-20 minut. Upewnij się, że twoje paznokcie nie mają na sobie żadnej bazy ani żadnego lakieru do paznokci. Twoje paznokcie powinny być odpowiednio wypolerowane i obcięte przed tą procedurą. Wyjmij paznokcie po namoczeniu ich w wodzie i dokładnie szczotkuj powierzchnię szczoteczką do mycia przez 5-10 minut. Zanurz się ponownie w wodzie i powtórz proces. Powinno to usunąć plamy za jednym razem lub powtórzyć to 2 lub 3 razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze wyniki. Po usunięciu plam nie rób tego dalej. Zbyt duże użycie soku z cytryny na paznokciach może uszkodzić skórki.

Dla ułatwienia możesz od czasu do czasu natrzeć powierzchnię paznokci świeżo ściętą cytryną. Wyszczotkuj powierzchnię i powtórz w razie potrzeby.

Procedura 2: Stosowanie pasty do zębów

wybielić paznokcie pastą do zębów

Jeśli pasta do zębów może zapewnić czystsze zęby, może również pozbyć się plam z paznokci. To bardzo łatwy proces.

Metoda:

Weź wybielającą pastę do zębów i nieużywaną szczoteczkę do zębów lub szczoteczkę do mycia paznokci. Nałóż pastę do zębów na powierzchnie paznokci i trzymaj je przez około 10 minut. Teraz zwilż szczoteczkę do zębów i wetrzyj w powierzchnię paznokci. Powtarzaj ten proces 2-3 razy w tygodniu, aż plamy całkowicie znikną. Ponownie pamiętaj, że przed wykonaniem tej procedury Twoje paznokcie są całkowicie wolne od jakichkolwiek farb do paznokci lub podkładu.

Procedura 3: Stosowanie nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej

wybielić paznokcie wodą utlenioną i sodą oczyszczoną

Jest to zabieg chemiczny i tylko my polecimy go na paznokcie, które są mocno przebarwione. Jeśli nie masz silnych przebarwień na paznokciach, unikaj tej procedury, ponieważ zawsze najlepiej jest wybrać naturalne środki zaradcze, zanim cokolwiek innego.

Możesz jednak wypróbować tę procedurę w następujący sposób.

Potrzebne rzeczy:

  • 2 plastikowe lub szklane miski
  • 2 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 1 łyżeczka nadtlenku wodoru (stężenie 3%)
  • Kawałek bawełny
  • Moczenie paznokci lub 2 łyżki szamponu
  • Woda zgodnie z wymaganiami

Metoda:

Najpierw w misce wymieszaj wodę utlenioną i sodę oczyszczoną. Nałóż miksturę prawidłowo na paznokcie, na których masz plamy. Jeśli plamy są na końcach, użyj mieszanki również na spodniej powierzchni wraz z górną częścią paznokci. Pozostaw mieszaninę na około 6-10 minut. Teraz wyczyść go wacikiem. W innej misce zrób mieszankę namoczonego paznokcia lub szamponu i wystarczającą ilość wody, aby namoczyć paznokcie. Zanurz paznokcie na około 5 minut i osusz dłonie. Powtarzaj procedurę 2 razy w tygodniu, aż plamy całkowicie znikną.

Mam nadzieję, że ten artykuł będzie pomocny dla was wszystkich. Zostaw swoje sugestie i opinie.