Sztuczne paznokcie występują w wielu odmianach, kolorach, a nawet różnych wzorach. Ale musisz nałożyć klej do paznokci, aby przykleić je do paznokci. Zawiera szkodliwe chemikalia i może bardzo mocno uszkodzić paznokcie. Może wywołać nawet infekcje grzybicze lub plamy na paznokciach. Środki chemiczne sprawią również, że Twoje paznokcie będą bardzo kruche i podatne na odpryskiwanie i łamanie. Jednak dzięki dobrej pielęgnacji i domowym zabiegom możesz w krótkim czasie przywrócić swoje paznokcie do zdrowia.

Dziś wyjaśnimy Ci, jak prawidłowo pielęgnować i pielęgnować paznokcie po użyciu sztucznych paznokci.

Sztuczki do pielęgnacji paznokci:

Krok 1: Usuwanie sztucznych paznokci

To jest pierwszy krok i musisz być ostrożny z tym krokiem. Musisz naostrzyć i polerować sztuczne paznokcie, aby je skrócić. Jeśli są długie, Twoje prawdziwe paznokcie będą odczuwać zbyt duże napięcie i będą je uszkadzać. Sztuczne paznokcie należy przyciąć na krótko, aby można je było łatwo usunąć. Kiedy są wystarczająco krótkie, powinieneś zanurzyć paznokcie w roztworze acetonu, który jest dołączony do zestawu do sztucznych paznokci. Gdy trochę odpadnie, wyjmij go powoli.

Krok 2: Coś, czego zdecydowanie potrzebujesz

Bardzo ważne jest, aby użyć wzmacniającego lakieru, jeśli używasz sztucznych paznokci lub paznokci akrylowych. Ale pierwszym krokiem jest usunięcie wszelkiego rodzaju bazy, którą nałożyłeś na paznokcie przed nałożeniem paznokci akrylowych. Więc miej pod ręką wzmacniający lakier do paznokci.

Krok 3: Dodatkowa opieka

Teraz, po usunięciu całej bazy z paznokci, użyj oliwy z oliwek, najlepiej trochę podgrzanej, aby masować paznokcie. Możesz to robić również co wieczór jako regularną rutynę. Dzięki temu uzyskasz dobre paznokcie i miękkie skórki.

Krok 4: Oczyść swoje paznokcie

Teraz namocz paznokcie w wodzie z mydłem lub rozcieńczonej w wodzie odżywce do paznokci. Możesz użyć zwykłego szamponu, np. 1 łyżeczki do rozcieńczenia w misce z wodą, a następnie zanurzyć w niej paznokcie.

Krok 5: Polerowanie i polerowanie

Teraz osusz paznokcie ręcznikiem, wypoleruj i odpowiednio wypoleruj. Jeśli masz plamy na paznokciach, delikatnie wypoleruj powierzchnię, aż prawie wszystkie plamy znikną.

Krok 6: Przypnij gwoździe

Jeśli masz słabe i łamliwe paznokcie, najlepiej przyciąć paznokcie do rozmiaru średniego lub krótkiego.

Krok 7: Popchnij skórki i pilnikuj paznokcie

Krótki proces manicure zakończyć odpowiednim odsunięciem skórek i opiłowaniem paznokci.

Krok 8: Stosowanie wzmacniającego lakieru do paznokci

Nałóż dwie warstwy wzmacniającego lakieru do paznokci, aby wzmocnić paznokcie.

Krok 9: Dodatkowa opieka

Nałóż na paznokcie krem ​​do skórek, najlepiej zawierający witaminę E, po kąpieli lub na noc, aby masować paznokcie. Dzięki temu Twoje paznokcie będą mocniejsze.

Dieta odgrywa ważną rolę w utrzymaniu wszystkich tkanek i szkliwa organizmu, czy to skóry, czy paznokci. Zdrowa dieta zawsze zapewni Ci dobre i mocniejsze paznokcie. Możesz przyjmować pokarmy bogate w biotynę, takie jak pełne ziarna i rośliny strączkowe, zielone warzywa, takie jak kalafior, aby uzyskać dobre paznokcie.

Najlepiej nie trzymać długo mokrych rąk ani nie dopuszczać do kontaktu szkodliwych detergentów z paznokciami, zwłaszcza jeśli masz łamliwe paznokcie. Podczas mycia naczyń noś rękawiczki i używaj mydeł do rąk, które zawierają w sobie składniki nawilżające.

Nie używaj zbyt dużej ilości zmywacza do paznokci, ponieważ może pozbawić paznokcie naturalnych olejków i sprawić, że szkliwo paznokcia będzie podatne na odpryskiwanie.

Wypróbuj te najlepsze triki pielęgnacyjne i zachowaj zdrowe paznokcie!