Domowy peeling chemiczny do twarzy:

Domowe peelingi chemiczne do twarzy

Tutaj wymienione są przepisy na peelingi chemiczne do twarzy w domu.

1. Peeling chemiczny do twarzy z jogurtem:

Peelingi chemiczne do twarzy

W misce dodaj jedną łyżkę zwykłego białego cukru trzcinowego i jedną łyżkę jogurtu. Dobrze wymieszaj składniki, aby uzyskać granulowaną pastę. Unikając oczu, równomiernie nałóż pastę na twarz i szyję. Pozostaw na 15-20 minut, a następnie zmyj zimną wodą.

2. Peeling chemiczny sody oczyszczonej:

Peeling chemiczny z sody oczyszczonej

Weź miskę i dodaj jedną łyżkę sody oczyszczonej z jedną szklanką wody i dobrze wymieszaj, aż soda oczyszczona całkowicie się rozpuści. W płytkim naczyniu umieść 12 niepowlekanych aspiryn i wlej tyle soku z cytryny, aby aspiryny się rozpuściły. Za pomocą łyżki zetrzyj aspirynę, aż stanie się rzadką pastą. Nałóż rozpuszczoną aspirynę w paście z soku z cytryny równomiernie na skórę i pozostaw na 10 minut. Następnie wetrzyj wacik w mieszankę sody oczyszczonej i wody, aby wytrzeć twarz. To najlepszy peeling chemiczny do twarzy w domu.

3. Peeling chemiczny ogórka:

Peeling chemiczny ogórka

Aby zrobić ten chemiczny peeling, należy umieścić po ½ szklanki parzonego rumianku i zielonej herbaty oraz małą paczkę żelatyny w małym rondlu nad płytą kuchenną. Rozpuść składniki, aż żelatyna całkowicie się rozpuści. Następnie wyciągnij sok z ogórka i dodaj go do mieszanki wraz z łyżką soku z aloesu. Dokładnie wymieszaj, aby wymieszać wszystkie składniki. Mieszankę należy schłodzić w celu zagęszczenia, a następnie nałożyć na twarz i szyję za pomocą pędzelka do maseczki do twarzy. Pozostaw do wyschnięcia, a następnie zdejmij skórkę.

4. Peeling chemiczny papai:

Peeling chemiczny papai

W blenderze dodaj kilka kawałków dojrzałej papai bez pestek i zmiksuj, aby uzyskać gładką pastę bez grudek. Przecedź przez sito i odstaw na bok. Do rondla wlej cztery łyżki wody mineralnej wraz z małą paczką żelatyny. Po całkowitym rozpuszczeniu dodaj pastę z papai i dokładnie wymieszaj. Następnie przenieś miksturę do lodówki, aby zgęstniała. Po zakończeniu nałóż miksturę równomiernie na skórę za pomocą pędzelka do maseczki do twarzy i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Następnie zdejmij skórkę i zmyj letnią wodą. To najlepszy peeling chemiczny do twarzy w domu.

5. Pomidorowa skórka chemiczna:

Pomidorowa skórka chemiczna

W rondelku nad kuchenką wlej ½ szklanki wody, łyżkę świeżego soku pomarańczowego i kolejną łyżkę soku z limonki. Dodaj małą paczkę niesmakowanej żelatyny i pozwól jej całkowicie się rozpuścić. Następnie dodaj do mieszanki świeżo zmiksowany pomidor i pozwól mu ostygnąć przed schłodzeniem mieszanki, aby zgęstniała. Wyjmij po 25 minutach i nałóż równomiernie na skórę za pomocą pędzelka do maseczki. Po całkowitym wyschnięciu zdejmij maskę i umyj twarz letnią wodą.

6. Peeling chemiczny wapna:

Peeling chemiczny z limonki

Wlej ¼ szklanki małego granulowanego białego cukru trzcinowego i dodaj wystarczającą ilość soku z cytryny lub limonki, aby uzyskać jednolitą pastę. Dobrze wymieszaj składniki, a następnie opuszkami palców równomiernie nałóż miksturę na twarz i szyję omijając oczy. Pozostaw skórkę na 15 minut przed zmyciem letnią wodą.

7. Peeling chemiczny ananasa:

Peeling chemiczny ananasa

Porcję dojrzałej papai i ananasa pokrój na małe kawałki. Weź ½ szklanki ananasa i ¼ szklanki papai do blendera i dobrze zmiksuj, aby uzyskać gładką pastę. Do pasty dodać ½ łyżki miodu organicznego (im ciemniejszy tym lepszy) i dobrze wymieszać, aby dokładnie wymieszać wszystkie składniki. Następnie równomiernie nałóż maseczkę opuszkami palców na twarz i szyję. Pozostaw na 20 minut, a następnie zmyj zimną wodą. To dobry domowy peeling chemiczny do twarzy.

8. Skórka chemiczna truskawek:

Peeling chemiczny truskawek

W blenderze wlej ¼ szklanki świeżych truskawek i kwaśnych winogron i dobrze wymieszaj, aby uzyskać gładką pastę bez grudek. Podgrzej łyżkę miodu organicznego na misce zanurzonej w gorącej wodzie, aby spłynęła. Dodaj miód z truskawek i kwaśną pastę z winogron oraz łyżki jogurtu naturalnego. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj, a następnie nałóż na twarz i szyję za pomocą pędzelka do maseczki. Pozostaw na 20 minut, a następnie spłucz letnią wodą.

9. Peeling chemiczny malin:

Peeling chemiczny maliny

Wlej ½ szklanki malin do blendera i dobrze zmiksuj, aby uzyskać gładką pastę bez grudek. Dodaj do niego pół łyżki miodu ekologicznego i dwie łyżki surowego mleka i dokładnie wymieszaj. Następnie za pomocą pędzla do maseczki nanieś miksturę równomiernie na skórę i pozostaw na 20 minut. Następnie zmyć letnią wodą.