Dobry zabieg na twarz ma cztery podstawowe zasady: oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie i nawilżanie. Istnieje wiele celów dla twarzy, a różne rodzaje skóry również potrzebują innego odżywiania. Na rynku dostępne są różne produkty, które mogą nadać twarzy jak w salonie. Jednak stosowanie produktów na bazie substancji chemicznych nie powinno odbywać się regularnie. Są składniki prosto z kuchni i lodówki, za pomocą których możesz uzyskać naturalny ziołowy zabieg na twarz również w domu. Podstawowe kroki można wykonać w domu i w dogodnym dla siebie czasie.

Jak zrobić ziołową twarz w domu?

Oto podstawowy uniwersalny ziołowy zabieg na twarz dla wszystkich rodzajów skóry, który można wykonać bez wysiłku w domu. Jeśli jednak istnieją składniki, które nie pasują do Twojej skóry, możesz poeksperymentować z alternatywami.

Jak zrobić ziołową twarz w domu:

Poniżej krok po kroku, jak zrobić ziołową twarz w domu.

Do oczyszczania:

Składniki: Surowe Ziemniaki

Jak zrobić ziołową twarz w domu?

Sposób użycia: Surowego ziemniaka zetrzyj grubą tarką. Wyciśnij z niego trochę soku i używaj wilgotnego ziemniaka kolistymi ruchami na skórze przez około 5 minut. Ziemniaki zawierają fosfor, potas i siarkę, które głęboko oczyszczają skórę. Nałóż wyciśnięty sok i pozostaw na 2 minuty. Następnie przetrzyj wilgotną chusteczką. Pomaga to odpalić skórę i usunąć zanieczyszczenia. Możesz również nałożyć sok i użyć startych surowych ziemniaków jako podkładki pod oczy. Sok działa orzeźwiająco i sprawia, że ​​skóra jest świeża.

Do złuszczania:

Składniki: ¼ szklanki puree z papai & 1 łyżka owsa

Sposób użycia: Wymieszaj składniki i pozostaw do zmoczenia przez 2 minuty. Następnie nałóż pastę na twarz i delikatnymi okrężnymi ruchami zaczynając od dolnej części twarzy. Skutecznie usuwa suche i martwe komórki z twarzy, a papaja nawilża skórę. Zawiera witaminy A, C i E, które dostarczają skórze niezbędnych składników odżywczych, aby nadać jej zdrowy wygląd. Z kolei owies dodaje konsystencji paczce i jest łagodny dla skóry. Możesz również użyć mąki ryżowej, jeśli owies nie odpowiada Twojemu typowi skóry. Później przetrzyj twarz wilgotną chusteczką.

Do tonowania:

Składniki: 2-3 torebki herbaty, miska gorącej wody & Kostki lodu

Sposób użycia: Zanurz torebki herbaty w gorącej wodzie i pozostaw na 5 minut. Za pomocą grubego wacika nanieś herbatę na twarz. Możesz to również zrobić za pomocą mokrych torebek z herbatą. To sprawia, że ​​skóra staje się miękka i otwiera pory. Teraz za pomocą zmywacza do zaskórników wyciśnij zanieczyszczenia. Bądź delikatny i nie uszkadzaj przy tym skóry. W razie potrzeby nałóż ciepłą torebkę herbaty na kilka minut. Po dokładnym oczyszczeniu natrzyj 4-5 kostkami lodu, aby zamknąć otwarte pory.

Do nawilżania:

Składniki: 3 łyżeczki mleka kokosowego (lub wody kokosowej lub soku pomarańczowego), ½ łyżeczki miodu, ½ puree dojrzałych bananów i 6-8 kropli oliwy z oliwek

Wskazówki dotyczące zastosowania: Wymieszaj wszystkie składniki oprócz oleju i biorąc niewielką ilość wcieraj w skórę przez 30 minut. Zacznij ruchami w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara od policzków i przejdź do czoła. Zwróć szczególną uwagę na strefę T i nos. Używaj tylko opuszków palców na okolice oczu. W międzyczasie weź kilka kropli oliwy z oliwek i dobrze wmasuj. Po zakończeniu oczyść twarz wilgotną chusteczką.

Po dokładnym oczyszczeniu możesz teraz poczuć różnicę, jaką maseczka do twarzy zrobiła na Twojej twarzy. Jeśli poczujesz suchość, nałóż zwykły krem ​​nawilżający i pozostaw go na dłużej. Nie używaj mydła ani żadnych środków chemicznych przez co najmniej 24 godziny.

Reżim jest łatwy i sprawia, że ​​skóra staje się promienna i świeża. Można to zrobić w domu, nie poświęcając dużo czasu, energii i pieniędzy na drogie salony.