Podobnie jak słońce uszkadza skórę, uszkadza również włosy. Gdy tylko nadejdzie lato, nasze zdrowe i piękne włosy powoli niszczą się i tracą blask. Jeśli farbujemy włosy, to w tym sezonie nasze włosy łatwo ulegają zniszczeniu. Staje się wybielony i wyblakły. Można powiedzieć, że słońce gotuje nasze włosy, sprawiając, że włosy stają się suche i szorstkie pod wpływem promieni UV. To jest powód, dla którego w tym sezonie ludzie wybierają krótkie włosy. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów w tym sezonie, aby chronić włosy i skórę głowy.

Najlepsze porady dotyczące letniej pielęgnacji włosów

Przyczyny:

Głównym problemem, z którym często borykamy się z włosami, jest puszenie się. Latem włosy wchłaniają wilgoć z powietrza, powodując puchnięcie łodygi, co powoduje pękanie naskórka, co skutkuje puszeniem się włosów.

Pływanie latem może jeszcze bardziej uszkodzić włosy. Chlor zawarty w wodzie pozbawia włosy naturalnych olejków. Zielonkawy odcień, który często można zobaczyć na blond włosach, jest spowodowany miedzią i innymi chemikaliami. Te cząsteczki chemiczne wiążą się z białkiem we włosach.

Jeśli zanurzysz się w wodzie morskiej, duża zawartość soli w wodzie usunie również całą wodę z twoich włosów, czyniąc je suchymi.

Porady dotyczące letniej pielęgnacji włosów:

1. Dużo wody:

Letnie porady dotyczące pielęgnacji włosów – pij więcej wody

Chroń skórę i włosy przed nadmierną wilgocią w powietrzu w okresie letnim, pijąc dużo wody. Pij więcej wody w porównaniu z innymi porami roku. Trzymaj butelkę wody przy sobie przez cały czas i popijaj trochę wody od czasu do czasu.

2. Unikaj kolorowania:

pielęgnacja włosów latem – unikaj koloryzacji

Farbowanie niszczy włosy; wszyscy bardzo dobrze znamy ten tłuszcz. Latem kolor ma tendencję do blaknięcia i blaknięcia. To wcale nie wygląda dobrze. Lepiej więc unikać koloryzacji.

3. Przykryj szalikiem:

pielęgnacja włosów latem-Okryj chustą

Przed wyjściem zakryj całą głowę i włosy dobrym szalikiem i chroń swoje warkocze. Możesz również chcieć nosić czapkę w tym sezonie.

4. Przytnij to:

pielęgnacja włosów latem pielęgnacja włosów latem-Trim It

Wzrost włosów jest szybszy latem niż zimą. Więc nie ma problemu z odbudowaniem go w tym sezonie. Przytnij włosy na początku tego sezonu lub możesz mieć specjalną letnią fryzurę. Pod koniec sezonu lub na wiosnę twoje włosy całkiem dobrze rosną.

5. Chroń przed słońcem:

pielęgnacja włosów latem-Protect From Sun

Dobre produkty do pielęgnacji włosów z filtrami UV dostępne w dzisiejszych czasach w formie sprayów, żeli i kremów. Używaj tych produktów codziennie przed wyjściem. Jeśli spędzasz długie godziny na dworze, trzymaj go w torbie.

6. Nasycić przed pływaniem:

pielęgnacja włosów latem-Nasycić Przed Pływaniem

Jeśli zamierzasz pływać, dobrze zmocz włosy czystą wodą lub nałóż odżywkę w większej ilości. Więc twoje włosy nie będą w stanie wchłonąć chemikaliów pełnych wody w basenie. Możesz również nałożyć olej na włosy, co również może zapobiec wiązaniu się tych chemikaliów z włosami. Olej nigdy nie miesza się z wodą. Aby woda nie mogła wniknąć we włosy.

7. Po pływaniu:

pielęgnacja włosów w letniej wodzie w sprayu

Po pływaniu dobrze spłucz włosy czystą wodą, aby usunąć chlorowaną wodę basenową. Jeśli w pobliżu basenu nie ma prysznica, miej przy sobie butelkę świeżej wody. Możesz również mieć butelkę ze spryskiwaczem. Więc po kąpieli spryskaj włosy świeżą i czystą wodą.

8. Szampon i odżywka:

Latem dużo się pocisz. Twoja skóra głowy staje się spocona i brudna. Więc możesz go często myć. Aby chronić włosy, warto zdecydować się na nawilżający szampon i odżywkę. Raz w tygodniu stosuj szampon oczyszczający lub zapobiegający powstawaniu osadów i usuń nagromadzony produkt na skórze głowy.

pielęgnacja włosów latem-Szampon i Odżywka

Nie zapomnij o kolejnym etapie głębokiej pielęgnacji włosów. Wypróbuj olej kokosowy lub inny dobry olej. To najlepsze produkty pielęgnacyjne. Nałóż serum, które działa jak olej i chroni włosy.

9. Pozbądź się Frizz:

pielęgnacja włosów latem-Pozbądź się kędzierzawych włosów

Zdobądź dobry olejek lub serum zapobiegające puszeniu się włosów, aby pozbyć się puszenia. Weź tylko małą kroplę olejku lub serum

i zastosuj go. Inaczej sprawisz, że twoje włosy będą ciężkie.

10. Nie do stylizacji:

Unikaj gorących narzędzi do stylizacji, takich jak suszarki do włosów, prostownice i lokówki przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli naprawdę chcesz wystylizować włosy, dlaczego nie kręcisz włosów naturalnie? Kiedy twoje włosy są trochę wilgotne, zwiń je i śpij z nimi. Następnego dnia będziesz miała te piękne loki. Zablokuj loki pianką i gotowe.

Dziewczyna robi włosy w wałkach

Lakiery do włosów wysychają. Zawarte w nim składniki niszczą włosy. Jeśli potrzebujesz ich używać i nie możesz pominąć, wybierz te z naturalnymi składnikami i odżywkami.

11. Prać codziennie:

pielęgnacja włosów latem – Wash Everyday

Pod koniec dnia Twoja twarz jest brudna, więc ją oczyszczaj. W ten sam sposób twoje włosy również łatwo się brudzą. Myj włosy codziennie i utrzymuj zawsze czystą i zdrową skórę głowy. Jeśli nie możesz myć włosów codziennie, przynajmniej myj co drugi dzień.

12. Jedz dobrze:

pielęgnacja włosów latem-Eat Right

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne dla zdrowych włosów od wewnątrz. Stwierdzono, że kwasy tłuszczowe omega-3 są bardzo dobre dla mocnych, lśniących i zdrowych włosów. Można je znaleźć w szpinaku, łososiu, jajkach itp. Zjedz trochę zieleniny. Ciemnozielone warzywa i owoce bardzo dobrze pielęgnują włosy. Weź też trochę brokułów. Owoce cytrusowe są bogate w witaminę C i przeciwutleniacze, które poprawiają kondycję włosów. Zdobądź trochę orzechów zawierających cynk. Jedz marchewki, które zawierają witaminę A. Zyskaj piękne włosy, będąc zdrowymi od wewnątrz.

13. Herbata:

pielęgnacja włosów w letniej herbacie chammolle

Płukanka z herbaty jest naprawdę dobra dla twoich włosów. Zdobądź cytrynę i rumianek dla blondynek, czarną herbatę dla brązowych do czarnych włosów i czerwoną imbirową herbatę dla miedzianych do rudych włosów. Zagotuj wodę i dodaj do niej torebki herbaty. Odczekaj chwilę, aż ostygnie i spłucz nim włosy. Odczekaj kilka minut, aż woda dobrze wniknie we włosy, a następnie umyj je szamponem, a następnie kondycjonuj.

Włosy należy pielęgnować przez cały rok i przez całe życie. Latem wymaga dodatkowej pielęgnacji, aby chronić przed promieniami słonecznymi i wilgocią. Niewiele podstawowych rzeczy, które każdy musi robić, to prawidłowe odżywianie, przycinanie, stosowanie dobrych produktów i unikanie stylizacji w jak największym stopniu.