Większość z nas lubi naturalny czarny kolor naszych włosów. Chcemy ją utrzymać, a jednocześnie zachować zdrowe i mocne włosy. Jednak wielu z nas boryka się z problemem siwienia włosów z wiekiem lub niektórzy z nas borykają się z problemem, że nasze naturalne czarne włosy stają się czerwonawe lub tracą swój naturalny kolor. Utrata naturalnego koloru włosów może być spowodowana wieloma czynnikami. Może mieć charakter wewnętrzny, jak niewłaściwa dieta, zmiany hormonalne czy brak snu. Może to być nawet zewnętrzne, jak używanie nadmiernej ilości produktów do stylizacji, ciepła lub nieprawidłowego szczotkowania włosów.

Naturalne wskazówki dotyczące pielęgnacji czarnych włosów

Wskazówki dotyczące pielęgnacji naturalnych czarnych włosów:

Ale dzisiaj damy Ci 15 najlepszych i naturalnych wskazówek dotyczących pielęgnacji czarnych włosów, które pomogą Ci utrzymać i zachować naturalny czarny kolor włosów.

1. Masaż olejkiem do czarnych włosów:

Jeśli lubisz piękny czarny kolor swoich włosów i chcesz go utrzymać, pierwszym olejkiem, który przychodzi Ci do głowy, jest olejek amla. Możesz codziennie masować głowę olejkiem amla, a to pomoże Ci utrzymać czarny kolor włosów. Obecnie na rynku dostępne są różne olejki amla, które można stosować na włosy o każdej porze roku. Olejek amla możesz mieć pod ręką i przed nałożeniem na włosy lekko go podgrzać. Nałóż olejek na całą długość włosów i trzymaj przez 20 minut przed zmyciem łagodnym szamponem.

2. Pakiet do włosów na czarne włosy:

Możesz kupić farby do włosów w drogerii, które są dostępne w różnych odcieniach, takich jak burgund, czerń itp. Jeśli jednak nie lubisz używać farb do włosów z nadtlenkiem, jedyną opcją, aby twoje czarne włosy wyglądały i czuły się czarne i mocne, byłoby użycie domowej roboty ziołowy i ajurwedyjski pakiet do włosów, który nadaje czarny kolor, a także jest zdrowy dla włosów i skóry głowy. Oto dobry zestaw do czarnych włosów, który możesz wypróbować. Ilości podane są dla włosów do ramion. Możesz zwiększyć ilość składników zgodnie z grubością i długością twoich włosów.

  • ½ szklanki proszku amla
  • ½ szklanki henny w proszku
  • 1 szklanka ubitego twarogu
  • ½ szklanki pyłu z nasion kozieradki
  • 1 ubite jajko (opcjonalnie)

Wymieszaj je i namocz przez 30 minut przed aplikacją. Jeśli nie używasz jajka, możesz namoczyć mieszankę przez noc, a następnie nałożyć ją 20 minut przed kąpielą. Zmyć łagodnym szamponem. Wtedy naturalnie uzyskasz pożądany czarny kolor włosów bez skutków ubocznych.

3. Grzebień Prawidłowo:

Czesanie to również jedna z najlepszych wskazówek, jak uratować czarny kolor włosów. W tym celu możesz czesać włosy szczotkami z szerokimi zębami zamiast grubymi grzebieniami ząbkowanymi. Pomoże to rozprowadzić naturalny olej z korzeni na całej długości włosów. To doda mu naturalnego blasku.

4. Odetnij stylizację:

Musisz zmniejszyć ilość produktów do włosów, których używasz do utrzymania czarnych włosów. Należy od czasu do czasu przycinać i odpowiednio przycinać końce, aby nie rozdwajały się. Pomoże to utrzymać czarne włosy w naturalnym kolorze i połysku przez długi czas. Zachowa też zdrowie.

5. Specjalistyczne zabiegi kliniczne dla czarnych włosów:

Jeśli uważasz, że Twoje włosy wymagają specjalnej pielęgnacji lub nie możesz odciąć się podczas stylizacji lub nagrzania na włosy, powinieneś skonsultować się z zabiegami oferowanymi przez specjalistyczne kliniki. Możesz wybrać się na zabiegi takie jak intensywna pielęgnacja lub odbudowa keratyny. To również trwale oszczędza twoje czarne włosy.

6. Nie czekaj, aby skonsultować się z lekarzem:

Jeśli borykasz się z nadmiernym wypadaniem włosów lub utratą naturalnego koloru swoich czarnych włosów lub masz do czynienia z przedwczesnym siwieniem włosów, powinieneś skonsultować się z dobrym trychologiem. On/ona może zasugerować Ci odpowiedni plan diety, a także dodatkowe suplementy, których Twój organizm może potrzebować.

7. Amla i cytryna na czarne włosy:

Jedną z najlepszych wskazówek dla czarnych włosów jest używanie amli. Udowodniono, że Amla utrzymuje włosy naturalnie czarne; to o wiele lepsze niż nakładanie farby na włosy. To naturalny sposób na utrzymanie czarnych włosów i chyba dlatego większość olejków do włosów zawiera w sobie amlę. Wymieszaj proszek amla z wodą i sokiem z cytryny i codziennie spłukuj włosy tym roztworem, aby uzyskać naturalnie czarne włosy.

8. Ghee z mulethi na czarne włosy:

Wskazówki dotyczące pielęgnacji czarnych włosów obejmują stosowanie ghee z muleti. Straciłeś niegdyś promienny czarny kolor swoich włosów, a następnie użyj tej wskazówki do czarnych włosów. Podgrzej ghee z muleti i sokiem z amli i pozwól wodzie wyparować, otrzymujesz naturalną zawartość, którą można zastosować jako maskę do włosów.

9. Mango na czarne włosy:

Król owoców oprócz tego, że jest bardzo smaczny, pomaga również w przywróceniu naturalnego czarnego koloru włosów. Najlepiej nadają się do tego niedojrzałe mango. Oderwij niedojrzałe mango i dodaj trochę liści mango i zmiksuj je z olejem. Teraz to rozwiązanie musi być długo trzymane na słońcu, a otrzymujesz niesamowite rozwiązanie na odzyskanie utraconego atramentowego czarnego koloru włosów. To bez wątpienia jedna z najbardziej przydatnych wskazówek dotyczących pielęgnacji czarnych włosów.

10. Kamienie mango na czarne włosy:

Kolejną wskazówką dla naturalnie czarnych włosów jest użycie olejku z pestek mango. Olejek jest bardzo przydatny dla osób z siwymi włosami, przy regularnym stosowaniu magicznie zmienia kolor włosów na czarny jak smoła.

czarne wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów

11. Sok pomarańczowy do czarnych włosów:

Ten pożywny owoc może być bardzo dobrze uznany za naturalny domowy środek na siwe włosy. Zetrzyj pomarańczę i dodaj odrobinę proszku amla, aby uzyskać pastę, a następnie nałóż ją na skórę głowy i w mgnieniu oka pomoże przywrócić kolor włosom. Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej pomocnych wskazówek dotyczących naturalnych czarnych włosów.

12. Sok z cytryny z olejem kokosowym do czarnych włosów:

To świetny i bardzo starożytny środek na siwienie włosów. Rozgrzej olej kokosowy, podgrzewając go powoli, a następnie wyciśnij do niego cytrynę. Nałóż miksturę na skórę głowy i bardzo dobrze wmasuj. To chyba najstarsze, ale najbardziej przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji czarnych włosów.

13. Agrest na czarne włosy:

Jedną z najlepszych naturalnych wskazówek dotyczących czarnych włosów jest użycie tego niesamowitego owocu. Najpierw wymieszaj proszek agrestowy z do połowy wyciśniętym sokiem z cytryny i nakładaj powoli i konsekwentnie na skórę głowy, trzymaj przez około godzinę, a następnie umyj włosy szamponem

14. Pasta cebulowa do czarnych włosów:

Cebula cudownie wpływa na siwe włosy. Aby uzyskać naturalnie czarne włosy, zmiel cebulę w mieszance, a uzyskasz papkowatą pastę cebulową, którą nałóż na skórę głowy, która odżywi cebulki i mieszki włosowe. Zmyć pastę łagodnym szamponem, regularne stosowanie pasty cebulowej dobrze działa na włosy i utrzymuje włosy czarne.

15. Marchewka na czarne włosy:

Marchew jest bardzo przydatna w utrzymaniu wzrostu włosów i naturalnie czarnej. Zamiast nakładania soku z marchwi na włosy, lepszą techniką jest picie soku z marchwi. Jest widocznym lekarstwem na siwe włosy, a efekty widać dość wcześnie. To świetna wskazówka dla naturalnie czarnych włosów.

Wspomniane powyżej to kilka najlepszych wskazówek dotyczących czarnych włosów. Stosując powyższe naturalne środki zaradcze efekty są pewne i szybkie. Jeśli cierpisz na degradację koloru włosów, użyj dowolnej z powyższych naturalnych czarnych końcówek włosów i sam przekonaj się o wynikach.