Problemy z włosami są bardzo stresujące, od niekończących się wycieczek do salonu po drogie zabiegi i produkty, które czasami powodują więcej szkód niż pożytku. Wszystkie te zmagania sprawiają, że myślimy, że piękne lśniące włosy mogą nigdy nie być nasze, dopóki nie natkniemy się na domowe środki, które nigdy nas nie zawiodą. Liście guawy na porost włosów są jednym z takich środków, które leczą nie jeden, ale prawie wszystkie problemy z włosami.

Korzyści z liści guawy dla włosów

Guawa, Amrood w języku hindi i Koyya w języku tamilskim są uważane za jedne z najzdrowszych owoców na świecie. Jest bogaty w witaminy, przeciwutleniacze i flawonoidy, które na różne sposoby poprawiają nasze zdrowie. Podobnie jak owoce, liście guawy są bardzo pożywne i dobroczynne i są szeroko stosowane w wielu zabiegach kosmetycznych. Korzyści dla włosów z liści guawy są zaskakująco zbyt liczne, aby je przeoczyć, od naprawy uszkodzeń po odrastanie włosów, liście guawy przyniosły znaczące rezultaty.

Czy liście guawy pomagają kontrolować wypadanie włosów??

Istnieje wiele zalet guawy dla włosów. Właściwości i składniki liści guawy pomagają leczyć różne problemy z włosami, zwłaszcza wypadanie włosów. Wypadanie włosów jest spowodowane głównie niezdrową i niedożywioną skórą głowy. Liście guawy na wypadanie włosów są doskonałym lekarstwem, ponieważ mają wysokie właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które zapobiegają wszelkim infekcjom skóry głowy powodującym wypadanie włosów. Wysoka zawartość składników odżywczych, takich jak witamina B i witamina C, odżywia skórę głowy i mieszki włosowe oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Korzyści z liści guawy dla włosów:

Przyjrzyjmy się niektórym zaletom kuracji na włosy z liści guawy,

1. Zapobiega wypadaniu włosów:

Wypadanie włosów jest wynikiem niezdrowej i słabej skóry głowy, a liście guawy na wypadanie włosów są skutecznym lekarstwem. Liście guawy mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które utrzymują zdrową i silną skórę głowy, eliminując wszelkie infekcje i problemy ze skórą głowy. To w dużym stopniu zapobiega wypadaniu włosów. Wartości odżywcze liści guawy odżywiają mieszki włosowe i wzmacniają je, dzięki czemu znacznie zapobiegają wypadaniu włosów.

2. Promuje odrastanie włosów:

Używanie liści guawy do odrastania włosów jest bardzo korzystne. Przeciwutleniacze obecne w liściach guawy pomagają poprawić krążenie krwi w skórze głowy; wzmacnia to skórę głowy i stymuluje wzrost włosów. Witamina B i witamina C w liściach guawy odżywiają mieszki włosowe i aktywują je do odrastania włosów. Zapewniają również niezbędne składniki odżywcze do produkcji keratyny; keratyna to białko, z którego powstają włosy.

3. Naprawa uszkodzeń:

Jedną z bardzo dobrych korzyści z liści guawy dla włosów jest naprawa i kontrola uszkodzeń. Przeciwutleniacze i flawonoidy obecne w liściach guawy eliminują wolne rodniki, które uszkadzają włosy i skórę głowy. Liście guawy nie tylko zapobiegają uszkodzeniom, ale także regenerują suche i zniszczone włosy, dzięki czemu włosy stają się gładkie i zdrowe.

4. Nawilżanie i kondycjonowanie:

Kuracja z guawy to bardzo skuteczna naturalna odżywka do włosów. Liście guawy działają kojąco na skórę głowy i włosy. Pomaga regulować zawartość sebum i leczyć suche włosy. Bardzo dobrze nawilża włosy i sprawia, że ​​stają się gładkie, lśniące i mocne.

5. Poprawia zdrowie skóry głowy:

Liście guawy mają właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Promuje zdrowie skóry głowy, lecząc problemy ze skórą głowy, takie jak swędzenie skóry głowy, łupież, stany zapalne itp. Problemy ze skórą głowy blokują pory i utrudniają wchłanianie składników odżywczych. Przeciwutleniacze w liściach guawy eliminują wolne rodniki, które uszkadzają skórę głowy.

Jak używać liści guawy do wzrostu włosów:

Liście guawy są jednym z najlepszych naturalnych składników, które znacznie poprawiają wzrost włosów. Mają też właściwości zagęszczające i wzmacniające kosmyki. Przyjrzyjmy się, jak wykorzystać liście guawy do wzrostu włosów.

1. Liście guawy z olejem kokosowym:

Olej kokosowy jest naładowany niezbędnymi witaminami, białkiem i kwasami tłuszczowymi, które pomagają w odżywianiu skóry głowy i wspomaganiu wzrostu włosów. Liście guawy są pełne witaminy B, zwłaszcza ryboflawiny i niacyny, które przyspieszają wzrost włosów. Olej kokosowy i sok z guawy do włosów to potężne połączenie stymulujące wzrost włosów. Do tego połączenia możesz użyć jeszcze jednego silnego stymulatora wzrostu włosów – soku z cebuli. Cebula jest bogata w siarkę, która odżywia mieszki włosowe, które wytwarzają komórki włosa. Olej kokosowy, sok z guawy i sok z cebuli razem tworzą potężny pakiet na porost włosów.

Składniki:

 • Garść świeżych liści guawy, dwie łyżki oleju kokosowego i dwie łyżki soku z cebuli.

Czas przygotowania: 25 minut.

Wskazówki dotyczące użytkowania:

 •  Weź garść liści guawy i zmiksuj je na delikatną pastę.
 •  Weź jedną cebulę i wyciśnij z niej sok przez zmiksowanie i odcedzenie.
 • Dokładnie wymieszaj pastę z liści guawy z sokiem z cebuli i olejem kokosowym, aby uzyskać gładką pastę.
 •  Nałóż tę mieszankę na skórę głowy. Dobrze masujesz skórę głowy.
 •  Pozostaw na 30 minut.
 •  Umyj włosy łagodnym środkiem myjącym.

Częstotliwość użycia: Raz w tygodniu.

2. Olejek z liści guawy do włosów:

Olejek guawa do włosów powstaje w wyniku destylacji parowej liści guawy. Ten olejek eteryczny z liści guawy ma wiele zalet dla zdrowia i urody. Do pielęgnacji włosów, olejek ten jest stosowany w leczeniu wielu infekcji skóry głowy, stanów zapalnych, łupieżu, swędzenia skóry głowy itp. Liście guawy są doskonałym przeciwutleniaczem, który usuwa wolne rodniki i sprawia, że ​​skóra głowy i włosy są zdrowe. Wysoka wartość odżywcza tego olejku sprzyja zdrowym i mocnym włosom. Tak więc korzyści z oleju guawa dla zdrowia włosów są zasadniczo liczne.

Składniki: Olej z liści guawy, zgodnie z wymaganiami.

Czas przygotowania: 15 minut.

Wskazówki dotyczące użytkowania:

 • Podgrzej trochę oleju z liści guawy, aż będzie ciepły.
 • Nałóż ten olejek na skórę głowy, delikatnie masując skórę głowy, upewnij się, że pokryjesz całą skórę głowy i pasma włosów od nasady aż po końce.
 • Zakryj głowę grubym ręcznikiem i zostaw na godzinę.
 • Zmyć łagodnym szamponem ziołowym.

Częstotliwość użycia: Dwa razy w tygodniu.

3. Herbata z liści guawy na wypadanie włosów:

Najlepszym i najłatwiejszym zastosowaniem liści guawy do leczenia wypadania włosów jest herbata. Używanie herbaty Guava do wypadania włosów ma ogromne zalety. Poprawia krążenie krwi i głęboko odżywia mieszki włosowe i wzmacnia je. Witamina B pomaga w odżywianiu włosów i zapobiega ich łamaniu. Witamina C pomaga w produkcji kolagenu, który buduje białko włosów i wzmacnia cebulki, dzięki czemu znacznie zapobiega wypadaniu włosów.

Składniki: Garść liści guawy i 1 litr wody.

Czas przygotowania: 30 minut.

Wskazówki dotyczące użytkowania:

 • Dodaj liście guawy do garnka z wodą i gotuj przez 20 minut.
 • Odcedź herbatę i pozwól jej ostygnąć.
 • Masuj skórę głowy powyższą herbatą, docierając głęboko we wszystkie miejsca. Pamiętaj też, aby nakładać go na pasma włosów od nasady aż po końce.
 • Zostaw to na 2 godziny.
 • Zmyć ciepłą wodą.

Częstotliwość użycia: Dwa razy w tygodniu.

4. Proszek z liści guawy do włosów:

Proszek z liści guawy to proszek z suszonych liści guawy. Ten proszek z liści jest tak samo odżywczy i korzystny dla włosów jak świeże liście guawy. Sok z cytryny jest bogaty w minerały, witaminy, flawonoidy, które poprawiają zdrowie włosów i skóry głowy oraz wspomagają wzrost włosów. Ma również właściwości głęboko oczyszczające, które utrzymują skórę głowy w czystości od brudu i tłuszczu. Sok z cytryny i pasta z liści guawy do włosów mają wiele zalet, takich jak zwalczanie łupieżu, infekcje skóry głowy, przetłuszczanie się włosów i promowanie wzrostu włosów.

Składniki: Dwie łyżki liści guawy na proszek i dwie łyżki soku z cytryny.

Czas przygotowania: 20 minut.

Wskazówki dotyczące użytkowania:

 • Zmieszaj liście guawy z proszkiem i sokiem z cytryny, aby uzyskać delikatną pastę.
 • Nałóż palcami maseczkę z liści guawy na skórę głowy.
 • Masuj skórę głowy przez 5 minut, upewniając się, że dociera do całej skóry głowy i pasm włosów od nasady aż po czubki
 • Pozostaw na 30 minut.
 • Umyj włosy, najlepiej łagodnym środkiem do mycia włosów.

Częstotliwość użycia: Dwa razy w tygodniu.

5. Woda z liści guawy na wzrost włosów:

Guawa pozostawia wodę, aby mieć wiele korzyści, od kondycjonowania włosów po pobudzanie wzrostu włosów. Kiedy ta woda jest używana jako lakier do włosów, daje znaczące rezultaty w promowaniu wzrostu włosów poprzez zwiększenie przepływu krwi w skórze głowy i odżywienie skóry głowy. Witamina C w wodzie z liści guawy zwiększa aktywność kolagenu i wzrost włosów; Witamina B pomaga budować pasemka włosów i wzmacniać skórę głowy; z których oba są niezbędne do wzrostu włosów. Tak więc używanie liści guawy do wzrostu włosów Cię nie zawiedzie.

Składniki: Garść świeżych liści guawy i jeden litr wody.

Czas przygotowania: 40 minut.

Wskazówki dotyczące użytkowania:

 • Dodaj liście guawy do garnka z wodą i gotuj przez 20 minut.
 • Odcedź wodę i pozwól jej ostygnąć.
 •  Teraz przelej tę wodę do butelki z rozpylaczem i spryskaj skórę głowy i włosy.
 • Po nałożeniu mgiełki na włosy możesz nałożyć balsam nawilżający.

Częstotliwość użycia: Trzy razy w tygodniu.

Dodatkowe zalety liści guawy:

Przyjrzyjmy się dodatkowym zaletom liści guawy,

 1. Liście guawy do leczenia łupieżu to doskonałe lekarstwo. Pomaga oczyścić tłuszcz i brud, który zatyka pory i mieszki włosowe. Zapobiegnie to łupieżowi, a także zrównoważy naturalny olej na skórze głowy.
 2. Liście guawy do pielęgnacji siwych włosów są również bardzo skuteczne. Liście guawy bogate w witaminę B pomagają w produkcji melaniny. Melanina to naturalna pigmentacja włosów, która nadaje włosom kolor.
 3. Liście guawy bardzo skutecznie chronią włosy przed rozdwajaniem się końcówek. Flawonoidy zawarte w liściach guawy naprawiają pasma włosów i zapobiegają rozdwajaniu się końcówek.
 4.  Liście guawy do leczenia łysienia dają znaczne rezultaty. Przeciwutleniacze w liściach guawy pomagają w aktywacji mieszków włosowych i stymulacji odrostu włosów. Zapewnia również niezbędne odżywienie do produkcji białka włosów.
 5. Liście guawy są bogate w antyoksydacyjny likopen, który chroni włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV i zapobiega uszkodzeniom komórek.

Liście guawy są używane do włosów; jest dobrodziejstwem dla pielęgnacji włosów i musi być uwzględniony w regularnej pielęgnacji włosów. Oprócz stosowania miejscowego wskazane jest również spożywanie owoców guawy lub herbaty z guawy kilka razy w tygodniu. Przynosi ogromne korzyści organizmowi, dostarczając niezbędnych składników odżywczych i wypłukując toksyny z organizmu. Tylko zdrowe ciało może zapewnić zdrowe włosy. Biorąc pod uwagę takie korzyści dla zdrowia i urody, nie jest złym pomysłem wyhodowanie własnego drzewa guawy w swoim ogrodzie.