Każdy marzy o bardziej sprężystych, lśniących i pięknych włosach, ale niewiele osób rozumie, że tylko zdrowe włosy mogą być tym wszystkim i więcej! Wszystko, co trzeba zrobić, aby utrzymać zdrowe włosy, to jeść regularnie zbilansowaną dietę, uwzględniać w diecie dużo płynów, pić dużo wody, zachować pozytywne nastawienie i oczywiście pamiętać o następujących objawach.

Oznaki zdrowych i lśniących włosów

Oznaki zdrowych i lśniących włosów:

1. Włosy powinny być miękkie i błyszczące:

Włosy powinny być miękkie i lśniące

Jeśli twoje włosy są miękkie i lśniące od nasady aż po same końce, oznacza to, że są one wolne od uszkodzeń lub mają minimalne uszkodzenia i są dokładnie nawilżone! Zdrowe włosy mają naturalny połysk lub połysk (choć może to być mniej zauważalne w przypadku niektórych tekstur włosów, które nie odbijają tak łatwo światła). Aby w naturalny sposób sprawdzić połysk lub blask włosów, należy to zrobić w dniu mycia, kiedy wszystkie produkty zostały usunięte, a włosy są w swoim naturalnym stanie. Włosy, które są matowe / pozbawione życia, są oznaką możliwych niezdrowych uszkodzeń. Włączenie do diety dużej ilości zielonych liści zapewniłoby bardziej miękkie i lśniące włosy!

2. Elastyczny:

Oznaki zdrowych i lśniących włosów 2

Inną oznaką zdrowych włosów jest to, że mają elastyczną teksturę. Twoje włosy powinny się rozciągać jak zwykła gumka. Aby zachować elastyczność włosów, należy unikać używania szczotek na mokrych włosach. Elastyczność i siła idą w parze, ponieważ obie są związane z integralnością keratyny we włosach. Włosy pozbawione elastyczności są bardziej podatne na pękanie i mają trudności z wytrzymaniem uszkodzeń spowodowanych manipulacją. Ogólnie rzecz biorąc, przy zdrowych włosach powinieneś być w stanie delikatnie szarpnąć za lok lub dwa i patrzeć, jak wracają na miejsce bez łamania.

3. Głowa pełna włosów:

Oznaki zdrowych i lśniących włosów 3

Pełna głowa włosów to dobry znak zdrowych włosów. Łamanie się włosów na końcach jest bardzo powszechne, ale należy naprawdę uważać, aby nie łamać się na łodydze włosa! Minimalna łamliwość włosów to podstawowa oznaka zdrowych włosów. Zwróć większą uwagę na narzędzia do włosów, aby sprawdzić, czy podczas stylizacji obserwujesz wzrost łamliwości (sprawdź grzebienie i szczotki pod kątem nadmiernego wypadania włosów) Kiedy włosy stają się suche/łamliwe, ich wytrzymałość jest osłabiona, a włosy oderwać się w większych ilościach. Nawilżanie i zatrzymywanie wilgoci jest kluczowym czynnikiem w zwiększeniu/utrzymaniu wytrzymałości pasemek.

4. Normalne zrzucanie włosów:

Oznaki zdrowych i lśniących włosów 4

100-200 kosmyków włosów dziennie to normalne wypadanie włosów, które nie powinno Cię martwić! Jednak łysienie, nadmierna utrata włosów lub przerzedzenie pasm włosów mogą zdecydowanie wskazywać na utratę zdrowia Twoich włosów! Jeśli twoje włosy nie są w stanie prawidłowo zatrzymywać wilgoci lub szybko ją tracą, możesz mieć uszkodzone łuski na łodydze włosa, które nie są w stanie prawidłowo zakryć włosów.

5. Obalanie mitów:

Codzienne mycie włosów może doprowadzić do pozbawiania włosów naturalnych olejków eterycznych, co prowadzi do produkcji większej ilości oleju przez skórę głowy, przetłuszczając włosy! Dlatego stosowanie naturalnych produktów może zapewnić zdrowe włosy!

Oznaki zdrowych i lśniących włosów 5

Czy należysz do tych, którzy chcą zapuszczać włosy dłużej niż długo, a tym samym nigdy nie przychodzić na wizyty u fryzjera? Cóż, może to prowadzić do rozdwojonych końcówek i źle ułożonych włosów, co jest kolejną oznaką niezdrowych włosów!

Tak więc istnieje wiele sposobów, dzięki którym kobiety mogą znaleźć właściwą drogę, jak sprawić, by ich włosy były zdrowe. Witaminy i serum do włosów są niezbędne

utrzymanie zdrowych włosów i nawilżenia. Dobór preparatów i serum witaminowego jest w stanie wzmocnić cebulki włosów, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze i zdrowsze. Aby uzyskać piękne włosy naturalnie, lepiej unikać stosowania żelu i lakieru do włosów. Oba zawierają wiele substancji chemicznych, które mogą uszkodzić włosy. Jedzenie odpowiedniej żywności, picie dużej ilości wody i bezstresowe pozytywne nastawienie to rzeczy obowiązkowe dla zdrowych włosów!