Pielęgnacja włosów jest równie ważna jak pielęgnacja skóry i ciała. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet, które w jakiś sposób poddają swoje włosy obróbce lub stylizacji. Wśród wielu popularnych rodzajów włosów znajdują się włosy po trwałej ondulacji, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji i pielęgnacji. Należy postępować zgodnie z listą wskazówek i sugestii dotyczących włosów po trwałej ondulacji. Ten przewodnik można również dostosować do trwałej ondulacji na krótkie włosy. Zawiera jedne z najlepszych i najskuteczniejszych porad ekspertów na temat trwałej ondulacji. Postępuj zgodnie z nimi rutynowo, aby uzyskać pożądane rezultaty.

9 prostych wskazówek dotyczących trwałej ondulacji

Rodzaje włosów po trwałej:

Zanim zaczniesz planować trwałą ondulację, radzimy zapoznać się z różnymi rodzajami trwałej ondulacji i wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada:

 • Delikatne fale: tworzy miękkie i naturalnie wyglądające falowane włosy
 • Trwała trwała częściowa: tylko końce są utrwalone na naturalne kręcone loki i pasują do długich włosów
 • Spot Perm: Koncentruje się na określonej części włosów, takiej jak korona, brzuch lub loki. Służy głównie do podnoszenia włosów i nadawania im ładnego sprężystości.
 • Spiralne loki: Szukasz loków przypominających pixie? Zdecyduj się na spiralne loki, które zapewnią Ci sprężyste, ciasne loki, które wyglądają jak sprężyny.
 • Pin Loki: Ta trwała jest najlepsza dla osób, które kochają styl retro. Szpilkowe loki są tworzone za pomocą szpilek, a rozmiar fali można dostosować tak, jak chcesz.
 • Trwała na ukorzenienie: Idealna dla osób o krótkich i cienkich włosach, aby dodać im objętości i nadać im sprężystości.

Proste wskazówki dotyczące trwałej ondulacji:

Oto lista wskazówek dotyczących trwałej pielęgnacji włosów.

Czas szamponu:

Po udanym zabiegu trwałej ondulacji, niezależnie od tego, jaki rodzaj trwałej wybierzesz, szampon należy stosować dopiero po 1-2 dniach. Dzieje się tak wyłącznie dlatego, że włosy zostały poddane leczeniu i dlatego są kruche. Dlatego trzeba się postarzać od mycia włosów przez co najmniej 2 dni.

Szampony specjalistyczne:

Obecnie na rynku dostępne są specjalistyczne szampony do włosów po trwałej ondulacji. Delikatne i naturalne składniki tych produktów są idealne dla Twoich włosów już teraz. Inne normalne szampony są pełne chemikaliów i drażnią włosy i należy ich unikać.

Nie używaj ciepła:

Ciepło jest nie do przyjęcia, jeśli chodzi o włosy po trwałej ondulacji. Nie używaj suszarek do suszenia włosów. Zamiast tego użyj naturalnego sposobu i wysusz je na powietrzu.

co to są włosy po trwałej?

Poprawki tylko wtedy, gdy są wymagane:

Odcinki, które są niesforne, to te, w których należy wykonywać poprawki i tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Nie należy za każdym razem robić pełnej trwałej ondulacji. Zużywa dużo chemikaliów i należy go jak najwięcej oszczędzać. Regularna trwała ondulacja tylko trwale uszkodzi włosy.

Zgnieć włosy:

Aby stworzyć miękkie fale i nowe fryzury, najlepsze, co możesz zrobić z włosami po trwałej ondulacji, to je zgnieść. Ta podstawowa uroda jest czymś, co jest wysoce zalecane.

Kondycjonowanie jest ważne:

Pielęgnacja włosów po trwałej to zdecydowanie pielęgnacja włosów. Przełam stereotyp, że używanie odżywki zrujnuje loki. Spróbuj użyć specjalistycznej odżywki stworzonej w celu utrzymania loków we właściwym stanie. Na rynku dostępne są różne odżywki przeznaczone do włosów poddanych zabiegom chemicznym.

Nie czesać:

Włosów nie należy czesać przez co najmniej 24 godziny po wykonaniu zabiegu. W tym czasie do rozczesywania włosów można użyć palców. Dobrym przykładem jest tu również grzebień z szerokimi zębami.

pielęgnacja włosów po trwałej ondulacji

Nie wiąż:

Robienie kucyków i bułek jest surowym zakazem przynajmniej przez 24 godziny po zakończeniu trwałej ondulacji. Jeśli zostawisz je otwarte przez pierwsze 1-2 dni po zabiegu, zapewnisz, że nie dojdzie do deformacji włosów. Loki zachowają odpowiedni kształt i miękkość.

Wymagane jest przycinanie:

Wykonaj przycinanie w ciągu 4-5 tygodni. Należy to robić rutynowo. Wraz z utrzymaniem zdrowia włosów zapewni to, że loki wyrosną i zapewnią wspaniałe odbicie, które pokochasz.

Czepki pływackie:

Jeśli kochasz pływać, czepki kąpielowe są koniecznością. Włosy po trwałej ondulacji muszą być trzymane z dala od chlorowanej wody, a wybór dobrej czepka pływackiego to najlepszy sposób na ochronę włosów i cieszenie się wspaniałym czasem spędzonym w wodzie.

Unikaj pocierania ręcznikiem:

Włosy pocierane ręcznikiem mogą wysuszać włosy i powodować ich puszenie. Zaleca się użycie bawełnianej koszulki, aby wchłonąć nadmiar wody i wspomóc lepsze suszenie włosów.

Jak utrwalić naturalnie proste włosy w domu:

Szukasz miejsca bez salonu, aby utrwalić swoje naturalnie proste włosy? Ten wypróbowany i przetestowany proces jest świetny, aby dać ci te piękne loki, o których zawsze marzyłeś, bez kosztownych zabiegów.

Rzeczy, których potrzebujesz:

 • Dobrej jakości szampon i odżywka
 • Curling Putty lub Scrunch Cream
 • Dyfuzor

Zacznij od umycia włosów szamponem i odżywienia kremową odżywką. Mokre włosy są najlepsze do tworzenia długo utrzymujących się fal. Podziel włosy na sekcje i zgniataj je, nakładając szpachlówkę do loków. Ustaw dmuchawę na wysoką temperaturę i podłącz dyfuzor. Umieść włosy jak najbliżej dyfuzora i wysusz. Voila! Jesteś gotowy obnosić się z tymi wspaniałymi falami.

Jak wybrać produkty do trwałej pielęgnacji włosów:

Włosy po trwałej ondulacji wymagają dokładnej pielęgnacji, aby Twoje fale trwały długo. Ważne jest, aby zrozumieć, że twoje włosy nie są już naturalne i są utrwalane chemikaliami. Dlatego przed wyborem produktu do pielęgnacji włosów należy bardzo uważać, aby uniknąć uszkodzeń.

 • Unikaj produktów do pielęgnacji włosów zawierających alkohol i silikony. Alkohol może silnie wysuszyć włosy i sprawić, że będą puszą się i przesuszają, a silikony mogą przetłuszczać i obciążać włosy.
 • Wybierz szampony i odżywki zwiększające nawilżenie, aby zachować miękkość Twoich loków.
 • Wypróbuj głęboko oczyszczające produkty do włosów, aby delikatnie usunąć nadmiar produktu na skórze głowy, który może spowodować wypadanie włosów.
 • Poszukaj maseczek bogatych w białko, które odżywią twoje włosy i upewnij się, że używasz ich przynajmniej raz na dobrze, aby uzyskać lśniące, lśniące loki

5 najlepszych produktów do pielęgnacji włosów po trwałej ondulacji:

Oto pięć najlepszych dostępnych na rynku produktów do pielęgnacji włosów, które zadbają o Twoje soczyste loki:

 • OGX Moroccan Curling Perfection Definiujący krem ​​​​
 • Cantu Nawilżający krem ​​aktywujący loki z masłem shea
 • BBLUNT High Definition Curl, definiujący loki krem ​​bez spłukiwania
 • Kokosowy Kokosowy Hibiskus Curl Wzmacniający Koktajl Shea Nawilżający
 • Kinky-Curly Knot Dzisiaj Zostaw w Odżywce/Detangler

To jedne z najważniejszych wskazówek, które należy mieć pod ręką, jeśli chodzi o włosy po trwałej ondulacji. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy pilnie przestrzegać. Upewnij się również, że po wykonaniu tej czynności zadbasz o odpowiednią pielęgnację, korzystając z wielu odżywczych wzmacniaczy do włosów, które są łatwo dostępne na rynku. Wybierz zawsze to, co najlepsze dla swoich włosów!