Keratynowe systemy do prostowania włosów, takie jak Brazilian Blowout lub Coppola Keratin System, pojawiły się ostatnio na rynku, a ten artykuł poinformuje Cię o szczegółach tego systemu i czy powinieneś się na niego zdecydować.

Co to jest kuracja keratynowa na włosy?

Keratyna to białko naturalnie występujące we włosach, które może wypełnić pory włosów. Brak keratyny może prowadzić do splątanych, kręconych włosów. Zabiegi keratynowe wykorzystują substancję chemiczną o nazwie formaldehyd, która blokuje keratynę we włosach, odsłaniając proste, lśniące włosy.

Zabiegi keratynowe nie służą do pielęgnacji włosów puszących się. Nie ujarzmiają puszenia się i mogą służyć jedynie do wygładzania struktury włosów.

keratynowa prostownica do włosów

Czy kuracja keratynowa jest bezpieczna dla włosów??

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu chemicznego, zabiegi Keratyną mają również brzydką stronę medalu. Zawierają bardzo duże ilości chemikaliów, które mogą sprawić, że twoje włosy będą przez jakiś czas ładnie wyglądać, ale mogą poważnie uszkodzić je od nasady. Większość osób doświadczyło łamliwości włosów, przerzedzania włosów, a nawet wypadania włosów po zabiegach.

Czy kuracja keratyną sprawia, że ​​włosy stają się proste??

Zabiegi keratynowe pomagają rozluźnić kręcone włosy i je wyprostować. Trwale zrywają wiązania włosów, prowadząc do prostych włosów. Efekty utrzymują się przez kilka miesięcy lub do odrośnięcia nowych włosów.

Keratynowe Zabieg Prostowania Włosów:

Okres leczenia:

Konsumentom często mówi się, że ten system prostowania włosów będzie trwał 12 tygodni lub dłużej przy gładkich, prostych włosach. Ale prawda jest taka, że ​​ten okres czasu zależy od osoby, która to robi i stanu jej włosów. Tekstura włosa wraz z jego porowatością i gęstością odgrywa główną rolę w określaniu czasu trwania zabiegu na włosach. Należy również wziąć pod uwagę jakość włosów i częstotliwość mycia włosów.

Co zawiera:

Niektóre z tych zabiegów na włosy są wolne od formaldehydu, ale zawierają jego pochodną znaną jako wanilina lub aldehyd itp. Stężenie tych chemikaliów w zabiegach określa, czy system jest szkodliwy dla włosów, czy nie. Przeważnie wszystkie główne zabiegi zawierają około 1,8% do 2% formaldehydu, nawet w perfumach, konserwach i przetworach. Większość popularnych na rynku zabiegów jest oparta na keratynie.

Jak to działa:

Keratyna to specjalne białko znajdujące się we włosach. Pomaga wypełnić luki znajdujące się w łuskach włosów, które mogą być suche, popękane lub uszkodzone w wyniku codziennego życia. Keratynowy krem ​​do prostowania włosów jest mieszany z różnymi ilościami formaldehydu, następnie nakładany na włosy i utrwalany ciepłem prostownicy. Opary uwalniane podczas tego zabiegu są toksyczne i muszą zostać uwolnione. Zastosowany formaldehyd pomaga związać cząsteczki keratyny i wyprostować zewnętrzny wygląd włosów, nadając im gładki i lśniący wygląd.

Te zabiegi keratynowe zwykle trwają dwa miesiące. Zabiegi te trwają 90 minut lub dłużej, w zależności od długości włosów. Cena zabiegu jest odpowiednio zróżnicowana.

Pielęgnacja włosów:

Pasemka lub farby do włosów są dopuszczalne na włosach, które zostały poddane zabiegom keratynowym w celu ich wyprostowania. Niektórzy eksperci zalecają farbowanie włosów po zabiegu keratynowym, ponieważ bardzo dobrze utrwala kolor.

Nowe tymczasowe leczenie

Skuteczne są również szampony do szamponów, które utrzymują się tylko przez krótki czas i są tańsze. Ich koszt zależy od trwałości wygładzonych włosów i jakości włosów.

Keratynowe Prostowanie Włosów

Top 5 keratynowych produktów do prostowania włosów

1. Keratin Research Brazylijska keratynowa kuracja włosów

Zabieg ten ma na celu wyprostowanie i upiększenie włosów. Twierdzi, że wzmacnia włosy i pozostawia je obszerne. Poprawia również elastyczność włosów. Jednak jak każda kuracja keratynowa pozostawia silne i niebezpieczne opary, dlatego należy zachować ostrożność podczas aplikacji.

2. Profesjonalne leczenie keratyną Gold Label

Jeśli masz kręcone, szorstkie i szorstkie włosy, ten zabieg jest dla Ciebie najlepszy. To ogromna ulga dla osób, które chcą mieć proste i łatwe do układania włosy, bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na stylizację. Twierdzi, że eliminuje puszenie się i utrzymuje loki z dala od Ciebie. Ten produkt zawiera jednak bardzo wysoki poziom formaldehydu i może uszkodzić twoje włosy.

3. Lanza Keratin Healing Oil Treatment

Ten olejek to najprostsza, a zarazem skuteczna kuracja Keratin Oil. Nie potrzebujesz wielu osób do pracy nad twoimi włosami. Wystarczy nałożyć olejek na wilgotne włosy i obserwować magię. Może jednak być dość gęsty i przetłuszczać włosy. Nie sprawdza się też zbyt dobrze w przypadku grubych, kręconych włosów.

4. Marokańska keratyna Najskuteczniejsza brazylijska keratyna

Ta keratynowa kuracja pozostawia na włosach trwały efekt prostowania, który może trwać od 3 do 6 miesięcy, w zależności od rodzaju włosów i pielęgnacji. Procedura tego zabiegu jest dość uciążliwa, ale efekty są tego warte.

5. Zestaw Keratynowy – Organiczny – Bez Formaldehydu

Zabieg ten jest stosunkowo bezpieczny dla twoich włosów, biorąc pod uwagę, że nie zawiera formaldehydu. Nie ma silnego zapachu i może przynieść dobre rezultaty. Jednak efekty mogą nie utrzymywać się dłużej niż tydzień i być może będziesz musiał ponownie pędzić do salonu.

6. Keune Keratin Krem do prostowania włosów

To jeden z najlepszych i najskuteczniejszych kremów do prostowania włosów Keratin. Jeśli masz wyjątkowo kręcone, nieokiełznane włosy i chcesz uzyskać dopracowany wygląd, to jest to twój krem ​​​​do wyboru. Łatwo się aplikuje i używa, aby uzyskać gładkie włosy. Twierdzi, że tworzy trwały efekt przez około 5 miesięcy. Najlepsze w tym kremie jest to, że jest w 100% wolny od formaldehydu!

Skutki uboczne kuracji keratyną

  • Zaleca się, aby kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie wykonywały tego zabiegu ani nie miały z nim kontaktu, ponieważ jest toksyczny dla dziecka.
  • Wiadomo, że osoby z astmą mają ciężkie reakcje na to leczenie.
  • Wiadomo, że niektóre z nowych formuł przekształcają formaldehyd w wanilinę lub aldehyd po podgrzaniu żelazem, co jest bardzo toksyczne.
  • FDA ostrzegła firmy fryzjerskie w 2011 roku, że zawartość formaldehydu jest „niebezpiecznie wysoka”, sięgając nawet 10%.
  • W związku z tym FDA poprosiła firmy o zmniejszenie tej kwoty, w przeciwnym razie wycofają wszystkie produkty z rynku.

Te zabiegi keratynowe skracają czas suszenia włosów o 40% do 60%, a także pozbywają się ich puszenia. Klimat ma tendencję do słabszego panowania włosów po tym zabiegu, a deszcz i wilgoć nie mają na nie wpływu. Należy również zauważyć, że ten zabieg nie usuwa puszenia włosów, a jedynie je wygładza, aby uniknąć kłopotów i sprawia, że ​​wyglądają gładko. Prostownice termiczne są bezpieczniejszą opcją dla tego zabiegu na bazie keratyny.