Lato to sezon, w którym możemy przeżyć najlepsze chwile naszego życia. To czas, w którym wychodzimy, bawimy się, bawimy się na słońcu. Ale jednocześnie promienie słoneczne powodują poważne uszkodzenia naszych włosów, co powoduje ich łamanie. Letnie upały uniemożliwiają nam cieszenie się zdrowymi i sprężystymi włosami przez cały rok, ponieważ latem osłabiają kosmyki. Włosy stają się pozbawione życia, a dzięki takiej ekspozycji na słońce ginie efekt sprężystości i połysku. Wraz z tym mamy do czynienia z innymi problemami z włosami, takimi jak łupież, wypadanie włosów itp. Ciepło powoduje również uszkodzenia skóry głowy. Znaki oparzenia słoneczne ujawniają się po długiej ekspozycji na słońce.

Jak chronić włosy przed słońcem 1

Te urazy są nieuniknione, chyba że zdążymy je opanować na czas. Będziemy musieli podjąć kilka prostych kroków, które zapewnią naszym włosom bezpieczeństwo nawet latem.

Wskazówki, jak chronić włosy przed słońcem:

Oto niektóre z najlepszych sposobów ochrony włosów przed słońcem.

1. Unikanie kosmetyków:

Butelki z balsamem do opalania

Produkty do włosów sprawiają jednak, że nasze włosy wyglądają na lśniące i piękne, uszkadzają cebulki i skórę głowy. Używanie zbyt dużej ilości kosmetyków, takich jak koloryzacja czy zabiegi na włosy w spa, osłabia włosy i wysusza je. Twoje włosy są już suche, gdy cieszysz się latem. Dlatego nadmierna suchość nie będzie dobra dla twoich włosów. Możesz jednak nakładać kosmetyki na włosy przed nadejściem lata lub po sezonie.

2. Unikanie produktów na bazie cytryny:

Unikanie produktów na bazie cytryny w celu ochrony włosów przed słońcem

Produkty na bazie cytryny wysuszają pasma włosów, co jest jedną z głównych przyczyn łamliwości włosów. Spożywanie napojów lub produktów spożywczych, których podstawowym składnikiem jest cytryna, wysusza włosy w znacznie szybszym tempie niż zwykle. Dlatego unikanie takich produktów jest koniecznością w okresie letnim.

3. Korzystanie z kapelusza:

używaj czapki i chroń włosy

Czapka ochroni włosy przed bezpośrednim działaniem słońca. Będzie działał jak parasol dla włosów i ochroni je przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ponadto kapelusze są obecnie modnym trendem. Kup więc sobie i rozbujaj, jednocześnie chroniąc włosy.

4. Używanie odżywki:

Używanie odżywki i ochrona włosów przed słońcem

Użyj odpowiedniej odżywki na włosy po umyciu szamponu, aby włosy były nawilżone. Do tej pory letnie upały wysuszyły twoje włosy. Dlatego powinieneś spróbować odzyskać suchość, używając najlepszego roztworu nawilżającego na włosy. Ten krok sprawi, że włosy będą dobrze odżywione i zmniejszą szybkość uszkodzeń słonecznych.

5. Ochrona UV:

Krem chroniący włosy przed promieniowaniem UV

Na kosmyki włosów możesz użyć kremu do twarzy z ochroną UV. Wymieszaj go z odpowiednią ilością wody i nałóż na włosy, aby chronić je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Kremy SPF nie tylko chronią twarz, ale także chronią skórę głowy przed bezpośrednim działaniem słońca.

6. Unikanie ciepła:

Unikanie ciepła w celu ochrony włosów przed słońcem

Staraj się nie używać latem prostownicy lub suszarki do włosów. Lato to gorąca pora roku, która przede wszystkim powoduje uszkodzenia włosów i nie będzie żadnego innego zewnętrznego czynnika uszkadzającego włosy. Oprócz używania takich środków, utrzymuj włosy nawilżone i nawilżone.

7. Wiązanie włosów:

Ochrona włosów przed słońcem7

Latem włosy naturalnie się puszą. Nie pozwól, aby włosy wyschły i nie puszyły się. Zwiąż go odpowiednio i zastosuj style, takie jak warkocze, kucyki itp..