Wypadanie włosów to poważny problem. Zwłaszcza dla osób mieszkających w miejscowościach, które mają twardą wodę, jest to zdecydowanie poważny problem. Twarda woda ma wysoką zawartość minerałów, takich jak wapń, magnez, które mogą wyróżnić mieszki włosowe. Te minerały sprawiają, że pasma włosów są bardzo suche i szorstkie. Powoduje to plątanie się włosów, które może być trudne do ujarzmienia. To sprawia, że ​​twoje włosy są skręcone. Również szampony stają się nieskuteczne w leczeniu schorzeń, ponieważ twarda woda utrudnia mycie i oczyszczanie skóry głowy. Bez względu na to, ile produktu użyjesz, nie możesz sprawić, by działał na twoich włosach. Zajrzyj do tego artykułu, aby poznać wpływ twardej wody na włosy i jak sobie z tym poradzić.

Skutki używania twardej wody na włosy

Konsekwencje twardej wody na włosach:

Czy twarda woda jest szkodliwa dla włosów? Tak. Twarda woda jest wyjątkowo szkodliwa zarówno dla skóry, jak i włosów. Sprawdź oznaki twardej wody na włosach:

 • Poważne wypadanie włosów
 • Suchość i uszkodzenie mieszków włosowych
 • Łuszczenie się minerałów na włosach
 • Zablokowanie porów
 • Łamliwe włosy spowodowane przerzedzeniem włosów
 • Splątane, szorstkie włosy
 • Szampon nie pieni się dobrze

Wpływ twardej wody na włosy:

Czy twarda woda powoduje wypadanie włosów? Twarda woda może być bardzo drażniąca dla mieszków włosowych i niszczyć jakość włosów. Poniżej kilka skutków tego, jak twarda woda powoduje uszkodzenia włosów.

1. Włosy są naładowane ujemnie, a woda zawierająca substancje chemiczne, takie jak utleniacze, jest naładowana bardzo dodatnio. Jest to główny czynnik, dlatego ma to niekorzystny wpływ na korzenie i osłabienie mieszków włosowych.

twarda woda wypadanie włosów

2. Znajdują się w nich również minerały, które są uwalniane ze stacji, z których otrzymujemy regularne dostawy i są to wapń, magnez, żelazo i inne, które są bardzo szkodliwe. Powoduje to, że puszą się one i dlatego nawet przy kosztownych odżywkach i innych suplementach nie możemy się temu za bardzo oprzeć. To jeden z głównych czynników, które za tym stoją. Wiele firm twierdzi, że ich produkty mogą pomóc w walce z tym problemem. Nie jest to jednak prawdą. Nawet wtedy produkty można właściwie kupować w sklepach, które są bardziej naturalne i mogą powodować mniejsze szkody. Osoba może również użyć naturalnych odżywek, aby zwalczyć puszenie.

3. Osoba może również wykonać test twardości, próbując namydlić mydło. Jeśli piany jest wystarczająco, to nie jest bardzo twarda, a jeśli piany jest za mało, to ma w sobie minerały, które nie są dobre dla organizmu. Rozrywa skórę i teksturę oraz sprawia, że ​​stają się kruche. Może to jednak nie być zbyt duże, ale osoba może spróbować użyć serum przeciw puszeniu się włosów, aby zwalczyć ten problem. Naturalne balsamy to kolejna rzecz, której można użyć.

wypadanie włosów z powodu twardej wody

Wskazówki dotyczące mycia włosów w twardej wodzie:

Istnieją różne metody, dzięki którym woda używana do kąpieli może zostać wygładzona, aby dopasować ją do ciała, a także pozbyć się chemikaliów. Można to zrobić na wiele sposobów. Jeśli na stacji zasilającej udaje się wyleczyć ten problem, to niekorzystne skutki znacznie się zmniejszają, zanim dotrą do gospodarstwa domowego. Jednak, gdy zwykle nie są one wykonywane, można to zrobić indywidualnie we własnym domu, zgodnie z własnymi potrzebami. W dzisiejszych czasach, ponieważ miasta otrzymują je z centralnych stacji, wiele osób boryka się z różnego rodzaju problemami związanymi z zapaleniem skóry.

chroń-włosy-przed-twardą-wodą

 • Można kupić szampony, które mogą zmniejszyć skutki uboczne. Można też kupić środki łagodzące i wygładzające zawierające odżywki, o których wiadomo, że są pomocne w tym zakresie.
 • Osoba może iść do sklepów i kupić środki zmiękczające wodę, które mogą pomóc w zmniejszeniu ilości chemikaliów. Są one dziś powszechnie sprzedawane i prawie każda osoba może je kupić za kilka pieniędzy. Są też dość tanie i popularne w miastach i miasteczkach.
 • Masaże olejowe można wykonywać, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom, a osoba może to robić regularnie. Można do tego użyć różnych olejków ajurwedyjskich.

Jak chronić włosy przed twardą wodą:

Sprawdź te proste metody pielęgnacji włosów w twardej wodzie:

Płukanie octem:

Osoba może użyć płukania octem po szamponie, ponieważ to również pomaga w tym zakresie. Może to chronić włosy, a także sprawić, że woda będzie użyteczna do prawidłowego mycia. Można to zrobić, mieszając 1 łyżkę octu z kubkiem lub 2 kubkami wody. Można go stosować codziennie po umyciu szamponem. Może to być bardzo pomocne, jeśli jest regularnie przestrzegane. Dzięki temu osoba pozbywa się złuszczania, które może wystąpić z powodu minerałów i utleniaczy.

Woda butelkowana:

Do mycia włosów najlepsza jest woda butelkowana. Ponieważ jest droga, zaleca się używanie tej wody do końcowego płukania włosów. Może sprawić, że twoje włosy będą miękkie w porównaniu do używania twardej wody.

Naturalne szampony:

Używanie naturalnych szamponów, takich jak Shikakai, jest lepsze do oczyszczenia skóry głowy niż używanie drogich szamponów. Dobrze się pienią nawet w twardej wodzie i dodają objętości, odbijają się na włosach.

Zmiękczacz wody:

Zmiękczacz wody jest niezbędny do oczyszczania twardej wody. Jest to proste urządzenie, które można podłączyć do prysznica, które może odfiltrować minerały. Urządzenia te mają około 10 filtrów do ekstrakcji wszystkich szorstkich minerałów z wody.

Środki ostrożności i przeciwwskazania:

Jeśli mieszkasz w miejscowościach z twardą wodą, musisz przestrzegać pewnych środków ostrożności:

 • Unikaj stosowania zabiegów farbowania włosów, aby zapobiec uszkodzeniom
 • Należy całkowicie unikać urządzeń grzewczych i stylizacyjnych
 • Używaj specjalnie przygotowanych uzdatniaczy do twardej wody dla łatwej konserwacji
 • Jeśli używasz filtrów do twardej wody, pamiętaj, aby wymieniać filtry co najmniej raz na 6 miesięcy.
 • Unikaj nadmiernego mycia włosów, ponieważ powoduje to silną suchość
 • Utrzymuj skórę głowy w czystości i upewnij się, że jest wolna od płatków

Ponad 70% mieszkańców miast cierpi na twardą wodę. Wraz z zanieczyszczeniami i zaburzeniami stylu życia twarda woda jest przyczyną wypadania i niszczenia włosów. Zauważysz również przebarwienia i suchość włosów. Lepiej myć włosy przynajmniej raz w tygodniu zebraną wodą deszczową lub butelkowaną, aby do pewnego stopnia odwrócić uszkodzenia. Choć dbałość o pielęgnację twardą wodą jest wysoka, efekty są tego warte. Długotrwałe mycie twardą wodą może pogorszyć jakość włosów, co może uniemożliwić ich powrót do normy. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć negatywny wpływ twardej wody na włosy i jak zapobiegać uszkodzeniom.