Przez cały dzień Twoje włosy przechodzą niezliczone problemy i rozwiązania. Czy powietrze jest za gorące, a włosy zaczynają się puszyć? Po prostu zwiń go w bułkę i zapomnij o tym. Czy spotkanie rodziców nauczyciela wymaga, abyś oboje byli jak najlepiej ubrani w swoich formalnościach? Po prostu wrzuć włosy w ciasny warkocz, a jej w dwa kucyki. Czy za kilka minut przejdzie obok ciebie gorący facet z lekcji angielskiego? Po prostu otwórz włosy i zmierzwij je, aby uzyskać niechlujny wygląd. Nasze włosy przechodzą wiele rozwiązań i pod koniec dnia sprowadzają się do ważnych drobiazgów.

uczesz swoje włosy

Dlaczego grzebień?

Czy dobrze jest czesać włosy? Babcia zawsze zmuszała cię do wiązania włosów, gdy wpadałeś do worka, a za jej rozumowaniem nie było tylko przestarzałych, ortodoksyjnych tradycji, ale raczej solidna nauka. Kiedy rzucamy się i śnimy w nocy, włosy doświadczają tarcia o poduszkę, co powoduje osłabienie i łamanie włosów. W ten sam sposób włosy wymagają odpowiedniego czesania przed pójściem do następnego dnia. Po długim dniu, zanim udasz się na spoczynek, upewnij się, że raz jeszcze go uczesałeś. W międzyczasie noś ze sobą małą, poręczną szczoteczkę do codziennych, eksperckich ustawień włosów.

Czesanie ma wiele innych zalet niż zwykłe rozczesywanie. Podczas czesania włosy na skórze głowy są naciskane przez zęby grzebienia, co z kolei stymuluje krążenie krwi. Dzięki prawidłowemu krążeniu możesz teraz łatwo zapuścić swoje długie, karłowate włosy bez obaw.

Poznaj swój typ:

Pierwszymi podstawami czesania włosów jest poznanie rodzaju, który jest dla Ciebie najlepszy, a tutaj zaczynamy od rodzajów grzebienia. Jeśli masz rzadszą konsystencję włosów i decydujesz się na krótkie, puszyste warstwy, zawsze staraj się przykleić do grzebienia zębowego. Jeśli masz cienkie, ale długie włosy, użyj grzebienia do zębów do skóry głowy, ale podczas czesania grzywy użyj szczotki do włosów.

Do czesania gęstą czupryną nic nie pasuje lepiej niż mocna szczotka. To samo dotyczy grzywy. Po rozczesaniu użyj grzebienia do zębów, aby go uspokoić.

uczesz swoje włosy

Jak czesać włosy:

Oto lista 5 ważnych wskazówek i porad dotyczących prawidłowego czesania włosów.

  • Kiedy zaczniesz czesać włosy, upewnij się, że najpierw rozwiązałeś sploty. Jeśli spróbujesz rozczesać skórę głowy plątaniną, nie tylko stracisz dużo włosów, ale także doświadczysz bólu i trudności.
  • Zawsze zaczynaj od końca. Oddziel włosy od środka i zbierz jedną stronę dłonią. Za pomocą pędzla lub grzebienia zacznij delikatnie przeczesywać dolne warstwy. Nie wahaj się użyć dłoni, jeśli trudne sploty nie słuchają grzebieni.
  • Powoli przesuwaj się w górę do środka dopiero po uporządkowaniu dolnych końców. Ostatnia sekcja to skóra głowy. Jeśli masz włosy z przedziałkiem pośrodku, podążaj za linią włosów i przeczesz je na boki.
  • Po rozczesaniu z dwóch stron w dół użyj grzebienia do przedzielania włosów, aby rozdzielić włosy do pożądanego przedziału. Możesz nawet wypróbować metodę odwracania i zamiatania, w której włosy są czesane do tyłu, a następnie tworząc odpowiednią przegrodę, przednie zamki i odsuwane na bok i zamiatane. Daje to bardziej zdefiniowany i wypełniony objętością wygląd.
  • Zawsze unikaj czesania mokrych włosów. Jeśli masz mokre włosy i czesanie jest konieczne, postępuj zgodnie z górnymi zasadami, gdzie rozczesujesz dolne końce i przesuwasz się w górę. W przypadku mokrych kołtunów użyj siły wody, aby je rozczesać. Następnie wysusz przed czesaniem.