Dzisiejszy intensywny i pośpiech tryb życia uniemożliwia nam dbanie o siebie. Mamy tendencję do ignorowania wielu kwestii dotyczących nas samych. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego twoje włosy stały się tak suche i szorstkie? Dzieje się tak, ponieważ nie otrzymał wymaganej opieki. Wszystkie te nadużycia wyrządzone włosom za pomocą suszarek, prostowników, lokówek i gorących wałków nie da się naprawić w jeden dzień.

Ponadto wysoka temperatura pozbawia włosy naturalnej wilgoci. Ale są sposoby na nawilżenie włosów. W tym artykule omówimy, jak utrzymać nawilżenie włosów, a wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z poniższymi prostymi krokami.

Jak nawilżać włosy w domu?

Jak utrzymać nawilżenie włosów:

1. Utrzymuj urządzenia grzewcze na minimalnym poziomie:

Wiadomo, że suszarki, lokówki itp. sprawiają, że nasze włosy wyglądają pięknie, ale jest to również jeden z głównych powodów, dla których nasze włosy są tak kruche i suche. Dlatego zaleca się ograniczenie urządzeń grzewczych do minimum. Wypróbuj różne fryzury, takie jak warkocze, kok, kucyki i daj odpocząć włosom. Spróbuj także użyć formuły termoochronnej, która działa jak bariera między pasmami włosów a ciepłem emitowanym przez suszarki i żelazka. Wybierz suszarki i żelazka z niższą temperaturą grzania.

2. Dowiedz się, kiedy i jak myć włosy:

Regularne mycie włosów prowadzi również do wysuszenia, ponieważ usuwa naturalne olejki z włosów. Pomiń codzienne mycie włosów szamponem i pozostaw przerwę od dwóch do trzech dni. Wybierz również odpowiedni szampon. Poszukaj składników, takich jak aloes lub pestki moreli, ponieważ te szampony są specjalnie przeznaczone do włosów suchych. Nie używaj też zbyt dużej ilości odżywki. Możesz zdecydować się na odżywkę do spłukiwania zamiast szamponu, ponieważ działa ona zarówno jak szampon, jak i odżywka.

3. Chroń swoje włosy przed słońcem, chlorem, wiatrem, słoną wodą i suchymi włosami:

Letnia pielęgnacja włosów

Zbyt duża ilość słońca, chloru, wiatru, słonej wody i suchego powietrza wysusza włosy. Szkodliwe promienie UV, surowa lub sucha pogoda, basen lub ocean mogą uszkodzić twoje włosy, dlatego konieczne jest podjęcie środków ostrożności na zewnątrz. Kiedy jesteś narażony na trudne warunki środowiskowe, zakryj włosy czapką lub szalikiem. Robią też urocze dodatki do twoich włosów. Na rynku dostępne są spraye bez spłukiwania, które chronią włosy przed promieniami UV. Spryskaj to przed wyjściem z domu. Jeśli planujesz pływać, pokryj włosy olejkiem pielęgnacyjnym lub gęstym kremem pielęgnacyjnym i załóż czepek. Również zimą zmień odpowiednio swoją rutynę pielęgnacyjną.

4. Mniej zabiegów chemicznych na włosach:

Zmniejszenie zabiegów chemicznych na włosach

Koloryzacja, rozświetlanie i trwała ondulacja zdecydowanie sprawia, że ​​wyglądasz ładniej, ale też niszczy je i prowadzi do przesuszenia. Jeśli musisz pokolorować włosy, wybierz te, które nie zawierają amoniaku. Porozmawiaj ze swoim stylistą, aby uzyskać dalsze zalecenia. Możesz spróbować techniki zwanej biologią zamiast pasemek, która jest bardziej naturalna. Spróbuj też wyprostować włosy bez prostownicy. Istnieje wiele formuł wygładzających, które nie tylko wyprostują włosy i sprawią, że nie będą się puszyć, ale także wypielęgnują włosy.

5. Wybierz odpowiednią szczotkę do włosów:

Źle wykonane lub metalowe pędzle mogą również wysuszyć włosy. Nigdy nie myj włosów, gdy są mokre, ponieważ są wtedy najdelikatniejsze i łatwo można je rozerwać. Zaleca się używanie szerokiego grzebienia zębowego z dobrym włosiem z dzika. Zacznij od góry i powoli rozczesuj włosy do góry.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, jak nawilżać suche, naturalne włosy za pomocą domowych środków:

1. Domowe leczenie gorącym olejem:

 • Zmieszaj równe ilości oleju migdałowego, oliwy z oliwek, oleju jojoba i oleju kokosowego i podgrzej.
 • Masuj włosy tym ciepłym olejkiem.
 • Pozostaw na godzinę lub owiń włosy gorącym ręcznikiem na 30 minut.
 • Szampon i spłucz jak zwykle.

2. Olejek roślinny i miodowa maska ​​do włosów:

 • Wymieszaj dwie łyżki miodu z dwiema łyżkami oleju roślinnego.
 • Nałóż tę pastę na włosy i owiń ją maską.
 • Pozostaw na 15 minut.
 • Szampon i spłucz jak zwykle.

3. Spróbuj majonezu:

 • Ubij pół szklanki majonezu na puszystą masę
 • Zastosuj to do swoich mokrych włosów.
 • Zakryj włosy maską lub kubkiem pod prysznic i pozostaw na 30 minut.
 • Szampon i spłucz jak zwykle.

4. Truskawki to nie tylko lody:

 • Zmiksuj 4 truskawki z 2 łyżkami majonezu.
 • Nałóż tę mieszankę na włosy, od nasady aż po końcówki
 • Pozostaw na 15-20 minut.
 • Szampon i spłucz jak zwykle.

Te proste domowe sposoby są łatwe do wypróbowania, a regularne stosowanie tych wskazówek zapewni Ci wspaniałe i nawilżone włosy. Zawsze myj włosy zimną wodą i minimalizuj użycie narzędzi grzewczych. Szampony bezsiarczanowe są delikatne dla włosów i pomagają utrzymać wilgoć. Kolejną ważną wskazówką jest picie dużej ilości wody i zdrowa i zbilansowana dieta, ponieważ trzeba odżywić włosy od środka.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i rozwiązaniami, a w mgnieniu oka będziesz mieć soczyste włosy.