Czy prawidłowo szczotkujesz włosy? W celu uzyskania miękkich i jedwabistych włosów istotną rolę odgrywa szczotkowanie włosów. Musisz wiedzieć, że częste czesanie włosów jest niezbędnym elementem utrzymania i odmłodzenia włosów, szczególnie gdy proces ten jest połączony z masażem skóry głowy. Szczotkowanie włosów jest tak samo ważne, jak spożywanie zdrowej i pożywnej diety oraz stosowanie holistycznych szamponów.

Jak prawidłowo szczotkować włosy i jakie są jego zalety

Metody prawidłowego szczotkowania włosów:

A. Wybierz odpowiedni pędzel:

1. Pamiętaj, że włosie z dzika wyrównuje łuski i dodaje włosom połysk. Te włosie są najlepsze do prostowania włosów i nie będą zawierały ogromnej ilości loków lub ciała do prostych włosów. Są wysokiej klasy opcją do czesania surowych włosów, ponieważ dobrze chwycą włosy podczas stylizacji.

2. Włosie wykonane z nylonu jest bardziej odpowiednie do rozczesywania włosów. Chociaż są elastyczne, dzięki temu łatwo przesuwają się po splątanych włosach, dodając minimalizując bolesne wyrywanie włosów.

3. Osobom z długimi włosami, które chcą uzyskać wystarczające podkręcenie na końcach, stylistka poleca pędzel z większą główką do głównej części wydmuchu, a następnie przejście na szczoteczkę z mniejszą główką do końcówek. W tym trybie na końcach ułoży się bardziej wyrazista loka.

B. Kroki szczotkowania włosów:

1. Umyj włosy w ciepłej wodzie szamponem odpowiednim do rodzaju włosów. Użyj odżywki, zatrzymaj się na kilka minut i całkowicie zmyj. Umyj włosy zimną wodą, aby uzyskać dopasowany połysk. Ręcznik wysycha, owijając włosy chusteczką. Rozczesywanie włosów ręcznikiem spowoduje tylko splątanie.

2. Pozwól włosom wyschnąć przed szczotkowaniem, aby uniknąć uszkodzeń. Może to chwilę potrwać, ale jest to lepsze dla włosów niż suszenie. Od czasu do czasu przesuwanie palcami z boku na bok oraz drobne puchnięcie korzeni oceni proces.

3. Początkowo stań wyprostowany, a następnie skręć ciało od pasa w dół, maksymalnie w dół, co zwiększy przepływ krwi do skóry głowy. Ta poprawa krążenia krwi pomaga w motywacji i odżywia całą skórę głowy oraz mieszki włosowe, a tym samym sprzyja wzrostowi nowych włosów.

4. Chwyć mocno rączkę szczotki do włosów i przesuń ją w obszarach karku, boku, a następnie korony i przenieś całą metodę na przednią linię włosów na twarzy. Rozczesuj włosy powolnymi, prostymi ruchami przez co najmniej 3 do 5 minut.

5. Następnie ponownie stań wyprostowany i wykonaj proces w odwrotnej kolejności. Zapewni to, że twoje włosy będą dokładnie pokryte sebum, „naturalnym eliksirem”, który wspomaga kondycjonowanie włosów i dodaje im blasku i ciała..

6. Załóż opaskę na wszystkie trzy części włosów później niż szczotkowanie. Odłóż go na jedną noc. O wschodzie słońca usuń sekcje i musisz mieć piękne, zdrowe włosy i lśniące!

jak czesać-włosy

Korzyści z czesania włosów:

  •  Poprzez prawidłowe szczotkowanie włosów dodajesz im życia, blasku i objętości.
  •  Eliminuje odpady z włosów, w tym złogi kryształów kwasu moczowego, katar oraz inne kwasy i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się na skórze głowy.
  •  Pomaga w stymulacji różnych gruczołów produkujących olej i hormony. Pomaga to w utrzymaniu otwartych porów włosów i skóry głowy, aktywując w ten sposób oddychanie. Ułatwia również włosom zachowanie naturalnych olejków.
  •  Wspomaga motywację naczyń włosowatych, dzięki czemu poprawia krążenie krwi oraz transport składników odżywczych i tlenu do łodygi, cebulki włosa i korzenia.