Mokre włosy mogą być katastrofą, szczególnie podczas tych ciężkich poranków w biurze, kiedy wybór między śniadaniem a włosami może być naprawdę żonglerką. W takich chwilach polegamy na naszym drogim przyjacielu suszarce do włosów i chociaż wielu stylistów przysięgało na twierdzenie „używaj jak najmniej suszarki”, z prawidłowymi krokami suszenia włosów, teraz nie musisz już powstrzymaj się od tego modnego upięcia tylko z powodu mokrych włosów. Wykonując poniższe kroki, obnoś się z włosami tak, jak chcesz, nawet po szybkim prysznicu i odświeżeniu.

Jak suszyć włosy w domu?

Oto niektóre z podstawowych, jednych z najłatwiejszych i najskuteczniejszych kroków, które możesz przestudiować przed wysuszeniem włosów suszarką do włosów. Aby pozbyć się mokrej materii z włosów i stylizować je razem, będziesz musiała wiedzieć, jak prawidłowo je układać, a ten artykuł jest zrobiony wyłącznie w tym celu.

Jak suszyć włosy w domu:

Opisane poniżej kroki wraz ze zdjęciami zapewnią Ci najlepszą samodzielnie wykonaną terapię stylizacyjną, która sprawi, że nie puszą się, ale piękne suche włosy.

1. Zignoruj ​​kroplówkę:

Zignoruj ​​kroplówkę

Tuż po wyjściu z prysznica włosy ociekają wodą, co absolutnie nie jest stabilnym warunkiem suszenia włosów. Dlatego przed włączeniem przełącznika upewnij się, że osuszyłeś ręcznikiem włosy na tyle, aby te splątane loki chciały uzyskać dobry podmuch ciepłych włosów. Przed suszeniem upewnij się, że końce zamka są odpowiednio pozbawione nadmiaru kropel wody. To jedna z najprostszych wskazówek dotyczących suszenia włosów w domu.

2. Poznaj swoje narzędzie pracy:

Poznaj swoje narzędzie pracy

Istnieją różne rodzaje suszarek do włosów w zależności od regularnego użytkowania lub profesjonalnych przemysłowych. Jeśli wstawanie wcześnie rano i pędzenie do biura to twoja sprawa, zawsze lepiej, jeśli zdecydujesz się na regularne korzystanie z suszarek do włosów. Jeśli suszenie włosów jest Twoim jedynym wyzwaniem, możesz z łatwością zaufać profesjonalnym, wysokiej klasy suszarkom do salonu o znacznie lepszym napędzie. Wyposaż się jednak w wiedzę, że im silniejsza suszarka, tym silniejsze skutki uboczne będą odczuwane na twoich włosach.

3. Przygotowania:

Przygotowania

Zacznij od rozdzielenia włosów na dwie strony, najlepiej od środkowej części, tak aby obie strony miały równe utrzymywanie włosów do wyschnięcia. Możesz podzielić włosy na segmenty od środka lub rozdzielić włosy, zaczynając od tyłu. W tym celu możesz potrzebować klipsów jako separatorów włosów. Rozczesywanie włosów zawsze było ważnym krokiem, który należy przećwiczyć przed użyciem suszarki do stylizacji włosów. Użyj grzebienia i rozczłonkuj go prawidłowo. Nie używaj rąk tylko dlatego, że jesteś leniwy. Jeśli chodzi o piękny wygląd, będziesz musiał przełamać trochę potu.

4. Zacznij od suszenia:

Zacznij od segmentacji, a następnie podeprzyj górne warstwy włosów. Podstawowa zasada wymaga, abyś zaczął od warstw leżących pod spodem, ostatecznie je wysuszając, gdy idziesz w górę. Jedna ważna zasada suszenia włosów wymaga utrzymywania temperatury suszarki w wygodnym ustawieniu, które nie zaszkodzi ani nie poparzy skóry głowy. Musisz zejść pod, a następnie powoli wspiąć się na górę. To jest właściwy proces, a inne stosowane techniki są nieczyste.

Zacznij od suszenia

Nie zaszkodzi to włosom i pozostawi odpowiednio ułożone włosy, eliminując uczucie puszenia się włosów. Dolna część włosów jest zawsze bardziej złożona i rozwija również rozdwojone końcówki. Dlatego będziesz musiała je najpierw wysuszyć, zanim zaczniesz układać włosy grzebieniem. Ten proces jest stosunkowo łatwy i będziesz w stanie to zrobić dość łatwo, nawet jeśli jesteś pierwszy raz.

5. Utrzymuj stabilną bazę:

Użyj stabilnej podstawy na końcu włosów, aby rozdzielić loki w celu wysuszenia włosów. W tym celu użyj szczotki łopatkowej jako podstawy i przeczesując włosy od spodu, umieść suszarkę na górze i poruszaj się, koordynując obie ręce. Jest to również dobry sposób na zablokowanie prostowania włosów bez konieczności używania dodatkowej prostownicy do stylizacji włosów. Jeśli jesteś w tym nowy, zawsze możesz skorzystać z różnych filmów z YouTube, które pomogą Ci przez cały proces.

Utrzymuj stabilną bazę

Suszarki do włosów mogą czasami być szkodliwe i mogą pękać, jeśli nie są prawidłowo używane. Korzystanie z suszarki lub dmuchawy do włosów najlepszej marki powinno być znacznie częściej praktykowane przez kobiety. W dzisiejszych czasach wiele marek dostarcza ludziom tanie suszarki do włosów, które są szeroko stosowane. Korzystanie z autentycznego jest zawsze polecane przez najlepszych stylistów na całym świecie. Używanie grzebienia po raz pierwszy może sprawić problemy. Ale będziesz musiała się uspokoić i przestudiować cały proces i to, jak pomaga twoim włosom. W ten sposób opanujesz sztukę suszenia włosów suszarką lub suszarką.

6. Zakończ to łatwo:

Powoli przesuwaj warstwy w górę w ten sam sposób, jak wspomniano powyżej, a gdy dojdziesz do końca, nałóż ostatnią szczotkę na włosy, aby złagodzić elektryzujące się lub puszące się włosy. Możesz użyć końcowego lakieru do włosów na końcu, aby zwiększyć objętość i kontrolę połysku włosów. Lakiery do włosów zawsze przydadzą się, gdy chcesz dodać objętości. Tekstura włosów zmieni się całkowicie (w dobry sposób) po wysuszeniu włosów i nałożeniu lakieru lub kremu do włosów. Ten proces musi być wykonany z pełną wiedzą.

Zakończ to łatwe

Znajomość swoich włosów i odpowiednich do nich produktów to jeden z najważniejszych kroków, jak wysuszyć włosy. Wiele kobiet często wyrywa włosy, co prowadzi do nadmiernych uszkodzeń. Ponieważ czasami nie zdają sobie sprawy z komercyjnego produktu, którego używają, a to często prowadzi do nadmiernego uszkodzenia włosów. Dlatego zawsze konieczne jest określenie jakości i rodzaju włosów.

7. Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów suszarką do włosów:

Przed stylizacją włosów zawsze używaj ochraniacza na włosy, aby chronić włosy przed gorącem. Zwykle przed nałożeniem ciepła możesz zdecydować się na ochraniacze na ciepło lub organiczne olejki i kremy do włosów. Olej kokosowy dobrze jest nakładać przed wystawieniem włosów na działanie ciepła. W wielu przypadkach zaobserwowano, że kobiety, które nie podjęły żadnych kroków ostrożności przed stylizacją włosów za pomocą dmuchawy, spowodowały poważne uszkodzenia włosów, prowadzące do rozdwajania się końcówek i suchości. Ciepło kradnie naturalne nawilżenie włosom, o czym wszyscy wiedzą, dlatego przed przystąpieniem do jakichkolwiek nowoczesnych zabiegów stylizacyjnych, które wiążą się z zastosowaniem maszyneria.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów suszarką do włosów

Zawsze staraj się trzymać suszarkę w odległości kilku centymetrów od włosów, aby uniknąć nadmiernej ekspozycji na ciepło, które może uszkodzić włosy. Jeśli masz delikatną konsystencję włosów, zawsze utrzymuj lub ograniczaj użycie ciepła na skórę głowy lub przegrzanie włosów, aby uniknąć wypadania lub uszkodzenia włosów. Nigdy nie należy całkowicie suszyć włosów w pełnym zakresie. Mimo że podstawowym protokołem jest utrzymywanie suchych włosów, pozostawienie odrobiny wilgoci we włosach pomoże ci utrzymać kędzierzawe loki na dystans.