Wyprostowanie włosów to bardzo łatwa sprawa i wymaga bardzo ograniczonej ilości czasu. Pomaga jednak, jeśli masz naturalnie proste włosy. Wiele kobiet na całym świecie rodzi się z naturalnie prostymi włosami, co jest bardzo elegancką cechą. Jeśli nie jesteś jedną z tych kobiet, nie ma się czym martwić, ponieważ uzyskanie prostych włosów jest bardzo łatwe.

Jak uzyskać proste włosy naturalnie w domu?

Obecnie dostępnych jest wiele urządzeń i produktów kosmetycznych, które pomogą Ci szybko wyprostować włosy. Produkty te stały się niezbędną częścią każdego gospodarstwa domowego ze względu na swoją funkcję. Proste włosy wyglądają świetnie w prawie każdym stroju i pomogą Ci uzyskać oszałamiający wygląd na każdym wydarzeniu, dlatego popularność prostych włosów powoli rośnie w alarmującym tempie.

Jak uzyskać proste włosy naturalnie w domu??

Poniżej podano kilka szybkich i łatwych kroków do uzyskania prostych włosów, zarówno długich, jak i krótkich. Te proste i naturalne kroki z pewnością pomogą Ci szybko uzyskać proste włosy.

1. Czesanie:

Chociaż nie jest to bardzo długotrwały proces, czesanie może się przydać, gdy chcesz szybko wyprostować włosy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spróbuj szamponu, a następnie nałóż krem ​​do włosów na włosy, aby uzyskać bardzo wysoki poziom gładkości, który pozwoli grzebieniowi szybko poruszać się po włosach, a tym samym uzyskać szybkie proste włosy. Używanie wygładzacza do włosów zawsze pomaga, dzięki czemu jest to bardzo naturalny sposób na szybkie uzyskanie prostych włosów.

jak naturalnie wyprostować włosy

2. Produkty do prostowania:

Szampony i odżywki do prostowania włosów to świetny sposób na proste włosy bez użycia żelazek. Ten schemat mycia i suszenia pozwoli Ci rozluźnić te nieznośne loki, które trzymają Cię z dala od czystych, suchych włosów. Produkty do prostowania są bardzo sprawne w zapewnianiu najlepszych prostych włosów w branży. Istnieje wiele produktów do prostowania włosów do wyboru i możesz mieć pewność, że przy prawidłowym użyciu zapewnią pożądane rezultaty. Chociaż większość produktów jest dobra, zawsze należy sprawdzić popularność marki przed zakupem produktu.

Aby w pełni osiągnąć pełne działanie tych produktów, najpierw pozostaw odżywkę lub szampon we włosach na okres 15-45 minut. Im dłużej go trzymasz, tym dłuższe będą efekty. Chociaż szybkie 15-minutowe mycie jest idealne, aby uzyskać długie włosy nawet przez cały dzień, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.

3. Serum chroniące przed ciepłem:

Suszenie włosów suszarką sprawia, że ​​stają się suche i szorstkie, co jest bardzo szkodliwe, gdy chcesz zachować proste włosy. Po umyciu włosów produktami do prostowania włosów nałóż intensywnie serum na włosy, a następnie przeczesz, aby równomiernie rozprowadzić produkt. Po tym procesie suszenie jest bezpieczne i pomoże Ci uzyskać pożądane rezultaty.

Po tym suszeniu włosy nie uszkodzą się, ale zamiast tego pomogą Ci utorować drogę do łatwiejszych w układaniu prostych włosów. Najpierw podziel włosy na łatwe do układania sekcje, a następnie wysusz każdą z nich osobno, używając szczoteczki do przeczesywania włosów podczas suszenia. Jeśli nie czujesz się komfortowo z zapewnieniem włosom tak dużej ilości czasu, skorzystaj z prostownicy generującej ciepło za pomocą środka wygładzającego.

4. Stylizacja:

Po skutecznym wysuszeniu włosów lub użyciu prostownicy na włosy nałóż środek do stylizacji, taki jak pianka, aby skutecznie utrzymać je na miejscu. Środek do stylizacji pomoże Ci utrzymać proste włosy przez dłuższy czas. Wykonaj te czynności skutecznie, aby szybko i łatwo wyprostować włosy.

5. Zabiegi z gorącym olejkiem na proste włosy:

Następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać, jak naturalnie wyprostować włosy w domu, nie rób tego. Jednym z najlepszych i najłatwiejszych sposobów na wygładzenie i nawilżenie włosów jest regularne olejowanie włosów na gorąco. Ciepło i nasycenie rozluźniają lekki falisty i kręcony wzór włosów. Równomiernie rozprowadź olejek na włosach. Wysuszyć i zmyć łagodnym szamponem.

6. Wypróbuj metodę przypinania na noc:

Nie stresuj się, jak uzyskać naturalnie proste włosy w domu. Zamiast tego wypróbuj od razu metodę owijania na noc. W tym celu podziel włosy na 4 równe części. Możesz zwiększyć liczbę części, jeśli twoje włosy są gęste. Weź jedną sekcję i szczotkuj ją w dół, trzymając włosy prosto za pomocą szczoteczki. Możesz również użyć szpilek do włosów, aby utrzymać włosy na miejscu, jeśli nie jesteś dobry w zarządzaniu długością swoich zamków. Powtarzaj to, aż wszystkie części włosów zostaną przypięte. A rano zdejmij szpilki do bobby i masz proste włosy.

jak wyprostować włosy w domu?

7. Skręć włosy w kok:

Jeśli twoje włosy są już pofalowane, a nie bardzo kręcone, ta metoda z pewnością zadziała na ciebie swoją magią. Może nie potrwa długo, ale pozwoli Ci przetrwać cały dzień. Na początek zmocz włosy. Zrób kucyk i przekręć go. Zrób z niego bułkę i zabezpiecz ją szpilkami i gumką. Nie suszyć suszarką. Pozwól włosom wyschnąć naturalnie, a kiedy to się stanie, wyczesz je jak profesjonalista i masz to – twoje nowe proste włosy.

8. Maska mleczno-miodowa na proste włosy:

Mleko i miód zdziałają cuda, aby uzyskać naturalnie proste włosy.

  • Do tej maski DIY użyj 1 szklanki mleka, odrobiny soku z cytryny i oliwy z oliwek.
  • Wymieszaj i nałóż na włosy.
  • Dzięki swoim właściwościom wygładzającym maska ​​z pewnością sprawi, że Twoje włosy będą wyraźnie prostsze niż dotychczas.

9. Domowy żel do prostowania nasion lnu:

Chociaż nazwa nie jest na pierwszy rzut oka tak fascynująca, żel z nasion lnu jest szeroko wypróbowaną i przetestowaną kuracją, aby uzyskać gładkie włosy bez puszenia się. Możesz zrobić swój własny żel do majsterkowania, używając 2 łyżeczek nasion i ugotuj go na małym ogniu z 2 szklankami wody. Gdy konsystencja będzie zbliżona do żelu, usuń ciepło i użyj go na włosach, gdy ostygną. Pozostaw na około 15 minut, a następnie zmyj

10. Oliwa z oliwek & Liści rozmarynu:

Jak naturalnie wyprostować włosy, używając oliwy z oliwek i liści rozmarynu. Aby zacząć od tych schematów pielęgnacji włosów, aby uzyskać prostsze włosy, weź około filiżanki oliwy z oliwek i dodaj do niej suszone ½ szklanki liści rozmarynu po podgrzaniu oleju. Pozwól miksturze ostygnąć Owiń włosy ciepłym ręcznikiem i pozostaw miksturę do naturalnego wyschnięcia. Włosy możesz potem umyć delikatnym szamponem.

11. Nie lekceważ siły keratyny i oleju rycynowego:

Kręcone włosy nie potrzebują niczego poza dużą ilością wilgoci, aby się rozplątać i wyglądać na raczej proste. Keratyna radzi sobie lepiej niż jakikolwiek inny naturalny produkt. Aloe Vera, żółtko jaja i olej rycynowy są bogate w keratynę, dlatego ich paczka pobłogosławi Cię piękną, prostą grzywą do obnoszenia się. Wymieszaj je wszystkie i nakładaj dwa razy na włosy co tydzień przed prysznicem, aby zobaczyć różnicę.

Nie można zaprzeczyć, że produkty dostępne na rynku mogą w krótkim czasie zapewnić lepsze rezultaty prostych włosów. Jednak próba ratowania włosów przed dodatkowymi uszkodzeniami to najmniej, co możesz zrobić, a wybranie naturalnej drogi z dodatkowym wysiłkiem będzie tego warte.