Rozjaśnianie włosów to obecnie popularny trend. Styliści mody i modelki uprawiają różne rodzaje kolorów, co tworzy znany trend na robienie podobnej modnej kolorystyki dla zwykłych nastolatków, a także dla osób, które lubią to utrzymać. Różne celebrytki mają różne odcienie burgunda, fioletu, a nawet czerwieni, które mogą być tymczasowe lub trwałe.

Zwykle ludzie, którzy chcą je na jakąś konkretną imprezę lub do jakiegoś tymczasowego celu, zwykle otrzymują butelki z rozpylaczem, które mają tymczasowe odcienie. Można je spryskać na oczyszczone i odpowiednio wysuszone sekcje, a te utrzymują się do następnego oczyszczenia. Jest to również rzecz, która może być sportem na kilka imprez i na wszelkiego rodzaju rodzinne okazje.

Jak wybielić włosy w domu w 4 prostych krokach

Można to łatwo zrobić bez profesjonalnej pomocy. Są też mniej kosztowne niż te ze stałymi pakietami. Trzeba to zrobić z salonów. Jeśli jednak dana osoba nie zamierza wydawać nadmiaru gotówki w salonach, może wypróbować je w domu, ale sprzęt i potrzebne do tego rzeczy należy kupować od renomowanych firm. Również noszenie rękawiczek podczas zabiegu jest dość powszechne.

Jeśli jednak dana osoba przeszła jakiekolwiek zabiegi medyczne lub inne formy koloryzacji w domu lub doświadczyła jakichkolwiek uszkodzeń, nie powinna próbować robić tego w domu. Powinni wydać pieniądze w salonie, a także powiedzieć tam profesjonalistom, z jakimi skutkami dana osoba spotkała się wcześniej z tymi produktami, a także czy należy podjąć lub zastosować inne środki ostrożności zgodnie z poradą lekarza szkoda.

Podstawowe narzędzia potrzebne do wykonania zabiegu

  • Proszek aktywatora wybielacza i wywoływacz [Oba są dostarczane z paczką, osoba może wybrać siłę, dyskutując ze sprzedawcą]
  • Plastikowa miska, plastikowa szpatułka i plastikowe rękawiczki
  • Toner [Zwykle dostarczany z opakowaniem lub osoba będzie musiała go kupić osobno]
  • Odżywka [Te, które są przeznaczone do włosów poddanych zabiegowi. Normalne odżywki nie pomogą]
  • Stare ręczniki i osoba powinny również nosić stare ubrania podczas wykonywania tej procedury, aby nowe ubrania nie uległy uszkodzeniu

Jak wybielić włosy w domu:

Krok 1:

Pierwszym krokiem jest wymieszanie aktywatora proszku i wywoływacza. Są one dostarczane z opakowaniem i wszystkie firmy oferują podobne rodzaje składników. Mocne strony należy przyjmować zgodnie z teksturą włosów. Jednak stopnie 40 i 50 są dość wysokie i nie powinny być nakładane, chyba że włosy są bardzo suche i grube i nie dają się łatwo farbować w klasach 20 lub 30. Powinny być dobrze wymieszane, a osoba powinna użyć do tego plastikowej miski, a także nosić rękawiczki.

Krok 2:

Aplikację należy wykonać od dolnych partii, a następnie na korzeniach. Daj więcej czasu na połowę długości od końcówek, a następnie nałóż pozostałe sekcje aż do korzeni. Odczekaj 12 minut przed drugą sekcją, a następnie odczekaj 30 minut. Całkowity czas wyniesie około 42 minut. Nie przekraczaj tego lub sekcje ulegną uszkodzeniu.

Krok 3:

Umyj całą głowę pod prysznicem, aż cała mikstura zostanie oczyszczona.

Krok 4:

Po prawidłowym wykonaniu prania należy nałożyć toner. Można to uzupełnić odżywką. Jeśli dana osoba nie jest zadowolona z wyniku, powinna następnie zarezerwować sesję w salonie. Dzięki temu efekt wybielacza będzie bardziej lśniący