Jednym z głównych marzeń kobiet są jedwabiste, lśniące i zdrowe włosy. Poziom pewności siebie zależy od tego, jak wyglądają twoje włosy, czy są miękkie, czarne i lśniące, z podskokami, co zwiększa pewność siebie. Większość kobiet boryka się z różnego rodzaju problemami spowodowanymi stresem, zanieczyszczeniem i innymi przyczynami, podczas gdy mniej osób pokonuje te problemy z włosami i ma piękne włosy.

Jak zrobić jedwabiste włosy za pomocą domowych środków?

Na świecie jest tak wiele kobiet, które na co dzień borykają się z problemami z włosami, a jeśli jesteś jedną z nich, prawdopodobnie odnosisz się do tego, co mówię. Dlatego, aby pozbyć się tego problemu, wymyśliłam ten świetny artykuł, który da Ci podstawowe pojęcie o tym, co musisz zrobić, aby uzyskać jedwabiste, miękkie i gładkie włosy już w ciągu kilku miesięcy. Postępuj zgodnie z poniższymi naturalnymi domowymi sposobami na jedwabiste włosy i kilka dodatkowych instrukcji, a uzyskasz niesamowity wygląd dzięki jedwabistym i naturalnym włosom, którego zawsze pragnęłaś.

Jak zrobić jedwabiste włosy za pomocą domowych środków:

1. Jedz zdrowo dla jedwabistych włosów:

Jedz zdrowo dla jedwabistych włosów

Spożywanie pożywnej żywności bardzo pomoże w poprawie wzrostu i jakości włosów. Kiełki, zielone warzywa liściaste, owoce cytrusowe i orzechy to tylko niektóre z podstawowych produktów, które należy dodać do swojej diety. To również oczyści twoją krew, zapobiegnie wysuszeniu włosów i łupieżowi, a ostatecznie pokaże się na twoich włosach. Więc zacznij jeść bardzo zdrowo, ponieważ jest to bardzo ważne, a także pij 3 litry wody każdego dnia, aby uzyskać lśniące i ładnie wyglądające włosy.

2. Jak zrobić jedwabiste włosy za pomocą miodu:

Jak zrobić jedwabiste włosy za pomocą miodu?

Prostym rozwiązaniem problemu złej jakości włosów jest miód. To jeden z najlepszych i skutecznych domowych środków na włosy o jedwabistej, miękkiej miękkości.

 • Weź jedną łyżkę miodu i wymieszaj ją w czterech szklankach ciepłej wody.
 • Po zakończeniu mycia szamponu i odżywki użyj tej wody, aby dokładnie spłukać włosy.
 • Dzięki temu Twoje włosy będą piękne, jedwabiste i bardzo miękkie.
 • Jednak nie wykonuj tej rutyny na co dzień, ponieważ przesadzenie zawsze jest szkodliwe.

3. Jak uzyskać jedwabiste włosy za pomocą masażu olejkiem:

Jak wykonać masaż jedwabistym olejkiem do włosów

Nawet jeśli kilka razy słyszałeś tę wskazówkę, musisz wiedzieć, że jest ona dość ważna. Olejowanie włosów dwa razy w tygodniu i masowanie ich może wzmocnić cebulki, pobudzić wzrost włosów i zapobiec uszkodzeniom. To ostatecznie doprowadzi do uzyskania jedwabistych i gładkich włosów.

 • Weź trochę oleju kokosowego, podgrzej go i wykonaj masaż przez około piętnaście minut.
 • Pozostaw na 40 minut, a następnie zmyj szamponem i odżywką.
 • Po tym poczujesz się świetnie.

4. Jak czesać do jedwabistych włosów:

Jak czesać, aby uzyskać jedwabiste włosy

Czesanie włosów to część codziennych czynności. Ale jeśli zamierzasz traktować to jak sztukę, na pewno zauważysz wzrost włosów. Lekki nacisk na grzebień zwiększy krążenie krwi, a to doprowadzi do lepszego i szybszego wzrostu włosów. Szczotkowanie i czesanie włosów dwa do trzech razy dziennie pomoże ci w uzyskaniu miękkich i jedwabistych włosów. Pomoże również w rozprowadzaniu naturalnych olejków ze skóry głowy. Jeśli codziennie zastosujesz się do tej wskazówki, twoje włosy staną się jak fryzura celebrytki dopiero w ciągu kilku miesięcy.

Czytaj więcej: Właściwy sposób na czesanie włosów

5. Użyj zimnej wody:

Kobieta pod prysznicem dla jedwabistych włosów

Gorąca woda ma tendencję do usuwania całej wilgoci z włosów. Dlatego bądź mądry i używaj zimnej wody podczas mycia włosów. To całkowicie go umyje i odżywi. Nawilżenie zostanie zachowane, a Twoje włosy będą miękkie, gładkie i bardzo jedwabiste.

6. Moc białego octu:

Jak zrobić jedwabisty ocet do włosów

To jeden z najlepszych i najlepszych domowych środków na jedwabiste, miękkie i gładkie włosy naturalnie.

 • Aby użyć białego octu, po prostu zrób roztwór octu i wody.
 • Upewnij się, że są w stosunku 50:50.
 • Wylej to na głowę i pozostaw na dziesięć minut. Zmyj to po tym.
 • Możesz to zrobić za pomocą głębokiej kuracji pielęgnacyjnej, takiej jak żółtko jaja lub oliwa z oliwek i olej jojoba. Każdy inny środek, który jest znany z dobrej kondycji, świetnie sprawdzi się na twoich włosach.
 • Masuj skórę głowy i włosy przez około minutę, a następnie możesz je zmyć.

7. Jak sprawić, by włosy były jedwabiste za pomocą cytryny:

Jak zrobić jedwabistą wodę cytrynową?

Innym świetnym elementem jest cytryna, którą można by uzyskać gładkie i jędrne włosy.

 •  Zmieszaj 7 kropli soku z cytryny i wlej do miski pełnej żółtka.
 • Odpowiednio nałożyć na każdą część włosów i zmyć po 15-20 minutach.
 • Szampon i kondycja po.
 • Jeśli nie jesteś z tego zadowolony, możesz zrobić gładką pastę z cebuli i dodać do niej świeży sok z cytryny.
 • Nałóż na skórę głowy i pozostaw na pół godziny.
 • Zmyć szamponem ziołowym. Możesz użyć dowolnego innego szamponu, jeśli chcesz, ale ziołowy byłby najlepszy, ponieważ używasz cebuli.

8. Przycinanie i wyposażenie:

Przycinanie dla jedwabistych włosów

Ważne jest, aby przycinać włosy raz w miesiącu, aby były zdrowe i lekkie. To zwiększy długość, jakość i doda więcej piękna Twoim włosom. Kolejną cenną rzeczą, o której musisz wiedzieć, jest zakup odpowiedniego sprzętu. Słabej jakości prostownice i lokówki mogą bardzo uszkodzić włosy.

Kilka innych naturalnych wskazówek, jak uzyskać jedwabiste włosy:

Uzyskaj odpowiednie produkty:

Zdobądź odpowiednie produkty do włosów

Inwestycja w produkt dobrej jakości to ważna rzecz, którą musisz zrobić, aby Twoje włosy były gładkie, jedwabiste i piękne. Trzymaj się z dala od szamponów zawierających alkohol lub inne niebezpieczne chemikalia. Zamiast tego trzymaj się produktów wykonanych z naturalnych składników. Upewnij się, że kupujesz produkt zgodny z rodzajem włosów. Stosowanie naturalnych produktów zapewni włosom doskonałe odżywienie. Świetnymi produktami do włosów są olejek kokosowy, Vatika, szampon i odżywka L’Oreal. Możesz również wypróbować Kutaj, Sunsilk i Biotique, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Kilka podstawowych wskazówek, aby uzyskać jedwabiste włosy:

Zanim zakończymy artykuł, ważne jest, aby znać kilka podstawowych wskazówek, które ułatwią układanie włosów. Cały czas zakrywaj włosy szalikiem, aby uniknąć uszkodzeń i zanieczyszczeń. Używaj szamponów i odżywek markowych i ziołowych. Myj włosy dwa do trzech razy w tygodniu. I wreszcie, trzymaj się z dala od ostrych chemikaliów.