Hair Rebonding to zabieg chemiczny, który rozluźnia włosy i sprawia, że ​​stają się miękkie, gładkie i proste. Został on zasadniczo sugerowany dla kobiet, które mają długie i trudne do układania włosy. Prawidłowo wykonany zabieg pomoże w zdyscyplinowaniu włosów i utrzyma się przez długi czas.

ponowne wiązanie włosów

Rebonding włosów zdecydowanie zmienia życie, ponieważ zmieni się cały twój wygląd. Ponieważ włosy są uważane za cenny atut kobiet, odpowiednia pielęgnacja ogromnie doda Ci pewności siebie. Większość zaawansowanych technologii przyniesie również świetne rezultaty. W tym artykule podzieliliśmy się podstawową ideą i zrozumieniem ponownie wiązanych włosów, a także kilkoma wskazówkami tylko dla twojego zrozumienia i wiedzy. Wiele kobiet zmieniło swoje życie i wygląd dzięki temu zabiegowi, a Ty będziesz mogła zrobić to samo dla swoich włosów, jeśli tylko będziesz wystarczająco chętna.

Wskazówki i zabiegi rebondingu włosów:

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o włosy ponownie złączone, poniższe punkty są tutaj, aby dostarczyć Ci pewnych ważnych faktów, które powinieneś wziąć pod uwagę.

1. Użyj zmiękczacza do kremu:

Kup dobry zmiękczacz w kremie z lokalnego rynku i nakładaj na wszystkie partie włosów. Niech pozostanie tam przez około 20 minut. Spowoduje to zerwanie naturalnego wiązania włosów i ponowne sklejenie. Twoje włosy będą proste i gładkie pod koniec tego. Będziesz jednak musiał wykonać kilka podstawowych kroków. Najpierw umyj włosy delikatnym szamponem. Następnie nałóż środek zwiotczający i pozostaw na pół godziny. Zmyj to ponownie. Teraz włosy należy wyprostować w odcinkach. Zastosuj neutralizator, aby zresetować wiązania. Spłucz to również, a następnie wysusz włosy. Zakończ to dobrym nałożeniem serum do włosów.

Użyj kremu zmiękczającego do włosów

Stosowanie odżywki bez spłukiwania zawsze pomaga. Odżywka zmiękcza włosy od nasady i działa nawet lepiej niż krem ​​zmiękczający, aby włosy były gładkie i jedwabiste. Takiej odżywki się nie zmywa. Należy go pozostawić we włosach, aby zadziałał, to magia. Wystarczy nawilżyć włosy taką odżywką i odpuścić do pracy. Te odżywki działają i mogą sprawić, że włosy będą miękkie od rdzenia. Jeśli szukasz odpowiedniej odżywki, najpierw sprawdź jakość swoich włosów, a następnie odpowiednio ją zastosuj.

2. Użyj szerokiego grzebienia zębatego:

Po zakończeniu zabiegu rebondingu włosów konieczne będzie użycie grzebienia z szerokimi zębami. Problem z innymi normalnymi grzebieniami polega na tym, że nie pomagają one w usuwaniu splotów włosów, co dodatkowo prowadzi do ich uszkodzenia i łamania. Jeśli używasz grzebienia z szerokimi zębami, tego typu problemy rzadko się zdarzają. Twoje włosy będą miękkie, gładkie i lśniące. I zawsze staraj się czesać od góry do końca, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Zawsze lepiej, jeśli odwiedzasz dobry sklep z produktami do włosów, a grzebień tylko stamtąd.

Użyj grzebienia z szerokimi zębami

Będą w stanie zapewnić Ci najlepszy sposób na rozwiązanie problemów z czesaniem włosów. Kiedy kupujesz jeden po raz pierwszy, prawdopodobnie zepsujesz go. Przeszłaś terapię rebondingu włosów i dużo się dzieje, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, jeśli chcesz jak najlepiej zadbać o własne włosy. Oczywiście istnieje wiele sklepów, które mogą zapewnić taki grzebień, aby zaspokoić Twoje potrzeby w zakresie szczotkowania włosów.

3. Użyj zimnej wody:

Używanie zimnej wody po zakończeniu procesu łączenia włosów jest koniecznością. Gorąca woda jest odpowiedzialna za wychwytywanie całej wilgoci z włosów, sprawiając, że stają się suche, szorstkie i puszą się. Najlepszym rozwiązaniem na ponowne wiązanie włosów jest używanie zimnej wody zawsze, gdy bierzesz prysznic. Zdziwisz się, widząc, jak tak mała wskazówka może okazać się tak dobra i skuteczna. Nawet jeśli wydaje się to trochę zbyt niemożliwe w sezonie zimowym, nadal możesz chcieć wybrać chłód zamiast gorącego.

Użyj zimnej wody

Według wielu badań przeprowadzonych nad problemami ponownego wiązania włosów, zaobserwowano, że kobiety używające gorącej wody do mycia włosów cierpiały z powodu łamliwości i innych podobnych problemów z włosami, nawet po przejściu terapii. Jednak procedura ponownego wiązania włosów zostanie zakończona tylko wtedy, gdy umyjesz włosy tylko zimną wodą. Zimno oznacza zimną tylko nie letnią wodę. Musisz zwracać uwagę na szczegóły, jeśli chcesz wyleczyć coś strasznego.

4. Rutynowe łączenie włosów:

Po zabiegu ponownego wiązania włosów nie wolno moczyć włosów przez kolejne trzy dni. Po trzech dniach należy go zmyć dobrej jakości szamponem ziołowym i odżywką. Pozostaw odżywkę na włosach na kilka dodatkowych minut. Nie zmywaj go całkowicie. Jeśli zostawisz trochę resztek, zadziała na zewnętrznych powierzchniach twoich włosów. Trzymaj się również z daleka od pływania przez następne pięć dni, w przeciwnym razie chemikalia mogą się osadzić. Jak wspomniano wcześniej, odżywka bez spłukiwania pomaga i w tym przypadku, gdy konieczne jest użycie odżywki, może być lepsza niż odżywka odżywka bez spłukiwania.

Rutynowe sklejanie włosów

Poznaj jakość swoich włosów i wybierz odpowiednią dla siebie odżywkę. Mimo że po zabiegu rebondingu nie ma zbyt wielu zmian w jakości twoich włosów (miejmy nadzieję), nadal będziesz musiał kupić odżywkę, oceniając jakość twoich włosów. Lepiej kupować szampon w oparciu o to przekonanie. Zawsze są produkty do włosów think, medium, think, itp..

5. Przestrzegaj zdrowej diety:

Jedzenie odpowiedniego jedzenia zawsze było ważną kwestią, bez względu na to, jaki masz problem. Ilekroć jest to coś z twoim ciałem, twój żołądek zawsze wchodzi w grę. Uzyskaj odpowiednią tabelę diety od profesjonalisty, pouczając go (lub ją) o swoim stanie i leczeniu, z którego skorzystałeś, a otrzymasz od razu tabelę diety odpowiednią dla twojego stanu. Aby utrzymać jakość swoich włosów, będziesz musiała przestrzegać zdrowej i pożywnej diety. Który będzie zawierał wszelkiego rodzaju niezbędne witaminy i minerały (które zapewniają wzrost włosów pomaga w utrzymaniu zdrowych włosów).

wskazówki dotyczące zdrowej diety

Dobry plan żywieniowy składa się z zielonych warzyw liściastych, owoców cytrusowych, orzechów nerkowca, migdałów i drobiu. Trzymaj się z dala od smażonych i tłustych potraw. Unikaj alkoholu i innych złych nawyków, takich jak palenie i narkotyki. Zamiast tego pij dużo zdrowych soków domowej roboty i staraj się ćwiczyć przez 30 minut dziennie. W tym momencie przydadzą się mieszane soki owocowe.

6. Chroń się przed szkodliwym klimatem:

Kolejną cenną wskazówką dotyczącą ponownego wiązania włosów jest ochrona przed surowym lub złym klimatem. Możesz nosić parasol lub zawiązać wokół głowy szalik jak kominiarkę, zanim wyjdziesz na słońce. Zapewnij włosom dobry produkt do pielęgnacji włosów, który ograniczy uszkodzenia powodowane przez szkodliwe promienie słoneczne UV. Możesz zastosować to przed wyjściem i pozwolić mu się zanurzyć i rozpocząć działanie ochronne. Niektóre produkty często wydzielają zapach (często przyjemny), gdy zaczynają działać. Będziesz musiał utrzymywać nos w stanie czujności i rozgrzewać się dopiero po wyczuciu tego zapachu.

Chroń się przed szkodliwym klimatem

Trzymaj się z dala od zimnych wiatrów, wentylatorów i chłodziarek. Oznacza to, że w sezonie zimowym będziesz musiał zapewnić dodatkową ochronę. Jeśli chcesz zadbać o swoje włosy, będziesz musiał uważać na swoje plecy. Przez pewien czas nie używaj żadnych wymyślnych produktów do włosów, takich jak żele do włosów, spraye, suszarki czy lokówki. Więc od teraz, przed nałożeniem jakiegokolwiek fantazyjnego produktu do włosów lub kolorowych farb do włosów, pamiętaj tylko, ile musiałeś przejść, aby doprowadzić włosy do przyzwoitego stanu. Poświęć fantazyjne poprawki, jeśli chcesz mieć głowę pełną zdrowych włosów. Pomoże Ci to zachować puszyste, miękkie, promienne i lśniące włosy w procesie ponownego wiązania włosów.

7. Maski do włosów do ponownego łączenia włosów:

Teraz, gdy zakończyłeś etap leczenia i przeszedłeś do etapu konserwacji, będziesz musiała odpowiednio zadbać o swoje włosy. Od tego momentu będziesz musiała rozważyć terapię maską do włosów. Aby włosy były zdrowe i miękkie, musisz codziennie nakładać maseczki na włosy. Spróbuj udać się do salonu lub spa do włosów, aby się tym zająć. Istnieją maseczki do włosów z ekstraktów owocowych, które można zrobić w domu i nie trzeba wtedy odwiedzać salonu.

Maski do włosów do ponownego wiązania włosów

W przypadku profesjonalnego leczenia salon powinien być zawsze właściwym miejscem docelowym. Ale jeśli chcesz zachować naturalność, wypróbuj dobre domowe maski. Dobry majonez, banan lub opakowanie jajek zdziałają cuda na twoje włosy. Nie zapomnij dodać miodu do każdej pasty. Wprowadzi drastyczne zmiany we włosach. Ten naturalny środek zawsze pomaga w leczeniu prawie wszystkich problemów z włosami.

Nie zadzieraj z włosami – zamiast tego przycinaj:

Staraj się nie zadzierać z włosami przez następne sześć miesięcy. Rozumiemy przez to brak smug, brak rozjaśniania, brak loków i brak farbowania włosów. Twoje włosy muszą się rozluźnić, ponieważ użyto tak wielu środków chemicznych. Zamiast tego musisz przyciąć. Zrób to dwa razy w miesiącu.

Środki ostrożności dotyczące włosów:

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to trzymać włosy z dala od zanieczyszczeń i uszkodzeń słonecznych. Ponieważ twoje włosy zostały niedawno ponownie połączone, musisz je odpowiednio zakryć. Włosy są teraz bardziej podatne na uszkodzenia z powodu naturalnych szkodliwych przyczyn, takich jak promienie słoneczne, wiatr itp. oraz inne naturalne czynniki. Musisz teraz zachować szczególną ostrożność. Używaj szalika lub parasola, gdy wychodzisz na zewnątrz w ciągu dnia. Musisz unikać używania gorącej wody, a także trzymać się z dala od suszarek. To sprawi, że twoje włosy będą trudne do opanowania, łamliwe, kędzierzawe i nieatrakcyjne. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których zawsze będziesz musiał pamiętać, jest unikanie gorącej wody w każdych okolicznościach po zabiegu.

Środki ostrożności dotyczące ponownego wiązania włosów

Mogą wystąpić oparzenia chemiczne lub uszkodzenia włosów spowodowane stosowaniem różnych produktów do włosów i od tego również musisz trzymać się z daleka. Będziesz musiał chronić włosy przed wysychaniem. Przesuszenie może być ogromnym problemem, gdy próbujesz chronić włosy. Dlatego będziesz musiała utrzymywać włosy nawilżone przez cały czas i zapobiegać procesowi suszenia. Oto podstawowe środki ostrożności, które należy podjąć po przejściu leczenia.

Zalety i wady:

Stosowanie kremu zmiękczającego zapewni nieplączące się i lśniące loki. Ale ma też złą stronę. Twoje włosy ulegną dużym uszkodzeniom chemicznym i po pewnym czasie doprowadzą do ich wypadania. Może się też trochę palić ze względu na wysoką temperaturę prostownicy. Zwijanie lub wiązanie włosów może również spowodować poważne uszkodzenia. A poprawki osłabią twoje włosy, powodując kilka innych uszkodzeń.

Prawdopodobnie nie ma żadnych złych skutków ubocznych stosowania odżywki bez spłukiwania. Raczej jest dobry dla włosów i pomaga w procesie ponownego wiązania.

Gdy odpowiednio zadbasz o włosy, będzie to widoczne. Jeśli postępujesz zgodnie z krokami i stosujesz odpowiednią dietę, twoje włosy będą całkowicie zdrowe i będą naturalnie lśnić. Włosy będą gładkie i nie będą się puszyć, a włosy będą nawilżone 24×7.