Jeśli masz dość woskowania, nawlekania lub pęsetowania niechcianych włosów, depilacja laserowa może być opcją, którą możesz rozważyć. Jest to jeden z najsłynniejszych zabiegów kosmetycznych stosowanych w USA i może być stosowany na wszystkich rodzajach koloru włosów. Emituje światło o wysokim stężeniu do mieszków włosowych. Pigment w mieszkach włosowych pochłonie światło. Twoje włosy zostaną po tym zniszczone.

Usuwanie laserowe jest przydatne w przypadku kilku obszarów ciała, takich jak okolice bikini, okolice pach, nogi, ramiona i twarz. Tutaj podzielono się podstawowym pomysłem i zrozumieniem oraz kilkoma rodzajami korzyści i skutków ubocznych.

Trwała depilacja laserowa

Co to jest leczenie laserowe:

Depilacja laserowa to znacznie więcej niż tylko usuwanie wszystkich włosów. Jest to zabieg medyczny, który wymaga dużo treningu i praktyki. Wiąże się to z potencjalnym ryzykiem i nie można tego zrobić, chyba że jesteś profesjonalistą. Zanim to zrobisz, upewnij się, że idziesz i skonsultujesz się z lekarzem. Jeśli masz zamiar to wypróbować na pewno, staraj się trzymać z daleka od woskowania i gwintowania sprzed około sześciu tygodni. Celuje w cebulki włosów i zapobiega powstawaniu nowych włosów. Po tym twoje umiejętności również będą bardzo miękkie.

Depilacja laserowa to technologia ery kosmicznej, która została przyjęta przez wiele osób na całym świecie, które są naprawdę sfrustrowane usuwaniem niechcianych włosów tradycyjnymi metodami, takimi jak nitkowanie i woskowanie. Ten proces jest nie tylko w pełni odporny i trwały, ale jest również dostępny w bardzo przystępnych cenach usług, dzięki czemu jest to coś, na co możesz zdecydować, jeśli szukasz niedrogich i trwałych metod usuwania włosów. Wraz z rozprzestrzenianiem się depilacji laserowej na całym świecie, coraz więcej osób decyduje się na tę niezwykłą metodę usuwania włosów. Proces ten obejmuje spalanie końców i korzeni mieszków włosowych, aby zahamować lub zahamować wzrost włosów w tym regionie. Choć wydaje się to bardzo trudnym procesem, jest całkowicie bezbolesny i nie pozostawia śladów po zakończeniu pracy. Poniżej przedstawiamy kilka rozbudowanych korzyści z zabiegu depilacji laserowej.

Korzyści z zabiegu depilacji laserowej:

Korzyści jest kilka. Przede wszystkim chodzi o precyzję. Wybiórczo nakieruje się na wszystkie ciemne i szorstkie obszary ciała, pozostawiając uszkodzoną i spaloną słońcem skórę. Drugą korzyścią jest przewidywalność. Ponad dziewięćdziesiąt procent osób, które tego próbowały, miało trwałą utratę włosów po około czterech do pięciu sesjach depilacji laserowej. Trzecią i ostatnią korzyścią jest szybkość. W ułamku sekundy możesz leczyć kilka włosów jednocześnie. Można również leczyć małe obszary, takie jak górna warga i dolny podbródek.

Jak zapobiegać długoterminowemu niebezpieczeństwu:

Aby uniknąć długotrwałego niebezpieczeństwa po zakończeniu depilacji laserowej, należy trzymać się z daleka od opalania, kremów do opalania i zabiegów opalających. Warto też sprawdzić, czy występuje kontrast między kolorem skóry a włosów. Spróbuj użyć laserów diodowych i laserów yag, ponieważ można ich używać do każdego rodzaju karnacji. Prawie nie wywołują skutków ubocznych i zostały docenione przez większość osób, które z nich korzystały.

Skutki uboczne laserowego leczenia włosów:

Ból:

Ból odczuwasz zarówno przed, jak i po całym zabiegu. Dyskomfort można zmniejszyć stosując odpowiednie znieczulenie miejscowe lub metody dostępne w klinice. Jeśli zalecisz mediację uśmierzania bólu, odczuwasz mniejszy dyskomfort. Najlepiej jednak skonsultować się w tej sprawie z lekarzem lub ekspertem.

Obrzęk i zaczerwienienie:

Po leczeniu okolicy istnieje duże prawdopodobieństwo, że zauważysz zaczerwienienie lub obrzęk. Możesz zastosować leczenie miejscowe przepisane przez lekarza lub porozmawiać z nim o opcjach, z których możesz skorzystać przed rozpoczęciem zabiegu. Możesz również skonsultować się z lekarzem na temat możliwych rozwiązań, które możesz mieć i jakie zabiegi możesz zastosować, aby całkowicie się wyleczyć.

Obrzęk i zaczerwienienie

Odbarwienie skóry:

Odbarwienie skóry oznacza, że ​​dany obszar ciała powinien być jasny i przebarwiony. Ponieważ laser ma tendencję do wpływania na pigmentację skóry, może wystąpić również w ciemniejszych odcieniach skóry. Chociaż nie jest to bolesny widok, ale zdecydowanie jest trwały i bardzo uszkadza twoją skórę. Może to być również poważne i szkodliwe emocjonalnie.

Odstraszanie:

Innym ważnym efektem ubocznym depilacji laserowej są blizny. Ten jest absolutnie okropny. Jest to dość bolesny widok i jest rzeczywiście trwały. Może się to zdarzyć, jeśli leczenie zostało przesunięte. Nawet jeśli wykonujesz to usuwanie przez eksperta lub profesjonalistę, powinieneś być przygotowany na zagrożenia. Wszystko to wiąże się z ryzykiem.

Nowotwór skóry:

Wszystkie systemy do depilacji laserowej wykorzystują promieniowanie niejonizujące. Zasadniczo oznacza to, że twoje DNA będzie się rozkładać, powodując raka na dłuższą metę. Aby więc uniknąć tego wielkiego problemu, zminimalizuj ryzyko, udając się do kliniki i zapoznając się z szeroką gamą i odmianami systemów usuwania włosów. Postaraj się wiedzieć, jaki rodzaj zabiegu wpłynie na Twój typ skóry i ile osób zostało nim poddanych. To na pewno pomoże Ci podejmować lepsze decyzje.

Środki, które możesz podjąć:

Niektóre z najlepszych środków, jakie możesz podjąć, to unikanie wychodzenia na słońce na kilka tygodni przed prawidłowym wykonaniem tego zabiegu. Jeśli chcesz, możesz również zastosować krem ​​wybielający, aby Twoje ciało nie wyglądało nieatrakcyjnie lub zaniedbane. Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest utrzymywanie każdego obszaru ciała w czystości. Jeśli poddajesz się zabiegowi na twarz, staraj się unikać makijażu. Zacznij także otrzymywać leki za radą swojego lekarza, aby uniknąć wszelkiego rodzaju skutków ubocznych. Warto również zastosować depilację ziołową, ponieważ jest bardzo naturalna i nie powoduje żadnych uszkodzeń włosów ani skóry.

Koszt zabiegu depilacji laserowej:

Średnio wystarczą cztery sesje, aby włosy były całkowicie gotowe. Osoby o ciemnych lub siwych włosach powinny spodziewać się wyższych cen, ponieważ trudniej je zdjąć. Więcej sesji jest również wymaganych, jeśli twoje włosy są zbyt czarne lub ciemne. W zależności od obszaru ciała zostaniesz obciążony opłatą. Za sesję pod pachami zapłacisz 300 dolarów za sesję. Na Bikini trzeba będzie wydać 425 dolarów, a na męskie włosy na klatce piersiowej około 475 dolarów. Musisz więc mieć pewność, zanim dokonasz wyboru.

Elastyczność:

Niektóre z największych faktów dotyczących depilacji laserowej obejmują elastyczność, ponieważ teraz możesz dotrzeć do niektórych z tych niezwykle trudno dostępnych miejsc, aby natychmiast usunąć włosy, których potrzebujesz. Elastyczność zabiegu ułatwia trwałe pozbycie się włosów w miejscach, do których wcześniej nie mogłeś sięgnąć, takich jak podbródek i plecy. Innym elastycznym czynnikiem jest to, że zabieg można wykonać w dowolnym momencie bez wpływu na obszary, w których chcesz zachować włosy, ponieważ proces jest bardziej złożony z leczenia.

Usuwanie włosów:

Depilacja jest podstawowym etapem zabiegu laserowego usuwania włosów i jest to również najważniejsza korzyść. Wiele osób na co dzień cierpi z powodu nadmiaru włosów w niechcianych miejscach, które powodują dyskomfort i inne powiązane problemy. Dodatkowym problemem jest to, że niektóre włosy są czasami poza zasięgiem lub wzrokiem, co utrudnia ich usunięcie, dlatego leczenie laserowe jest wtedy przydatne.

Trwała laserowa pielęgnacja włosów:

Leczenie laserowe jest procesem trwałym, który jest najlepszy dla wszystkich osób, które wymagają trwałego usunięcia niechcianych warstw włosów na ciele. Dzięki tej opcji dostępnej w przystępnych cenach wiele osób decyduje się na nią. Jest to bezpieczny proces, który nie powoduje skutków ubocznych, które mogą zaszkodzić na późniejszych etapach.

Niektóre rzeczy, na które należy uważać:

Traktowanie przypadkowe:

Chociaż zabieg ten jest w większości wykonywany przez przeszkolonych profesjonalistów, istnieje kilka firm, którym brakuje profesjonalizmu w pewnych momentach, powodując rzeź leczenia, co może powodować dyskomfort. Zabieg depilacji laserowej to delikatny proces, który w każdym momencie wymaga zaangażowania i profesjonalnego personelu. Zawsze zrób małe rozeznanie, aby określić wartość firmy, z którą zdecydujesz się prowadzić interesy, zanim zaczniesz realizować swoje plany.

Drogie usługi:

Wiele firm pobiera trochę więcej za podstawowe usługi, dlatego zawsze lepiej jest porównać koszty usługi przed przystąpieniem do jakichkolwiek planów dotyczących trwałej depilacji laserowej.

W tym artykule omówiono depilację laserową oraz jej zalety i wady. Chociaż istnieje kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę, kontynuując leczenie pod koniec dnia, ze wszystkimi jego zaletami, depilacja laserowa jest bardzo idealnym procesem.