Rodzaje wody ryżowej | Korzyści z wody ryżowej dla wzrostu włosów  | Jak używać wody ryżowej do włosów?

Włosy to jedna z najbardziej dostrzeganych w nas cech. Definiuje nasz wizerunek i naszą osobowość tak bardzo, że celebryci zatrudniają osobę na pełen etat tylko po to, by stylizować swoje włosy i dbać o nie. Pielęgnacja włosów jest tak samo ważna, jak każdy inny zabieg kosmetyczny. Woda ryżowa do włosów jest bardzo skutecznym składnikiem do pielęgnacji włosów i była stosowana od tysięcy lat w krajach azjatyckich ze względu na wiele korzyści płynących z wody ryżowej na włosy. Ryż jest bogaty w wiele witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które pomagają w ogólnym odżywieniu i regeneracji włosów. Udowodniono, że mycie włosów wodą ryżową daje gładkie, lśniące, jedwabiste, długie i mocne włosy. Daj nam znać więcej o tym starożytnym cudownym składniku upiększającym.

Woda ryżowa do włosów

Czy woda ryżowa jest dobra dla włosów??

Woda ryżowa to bogata w skrobię, przezroczysta woda pozostawiona przez ziarna ryżu, gdy są moczone lub gotowane w wodzie. Ta woda jest naładowana niezbędnymi składnikami odżywczymi, takimi jak witamina A, witamina C, witaminy z grupy B, minerały, takie jak magnez, jod, potas, mangan, cynk, selen, aminokwasy i przeciwutleniacze potrzebne do ogólnej pielęgnacji włosów. Te skarby składników odżywczych nie tylko dostarczają niezbędnych składników odżywczych dla zdrowych włosów i skóry głowy, ale także znacznie poprawiają wygląd włosów, co sprawia, że ​​kuracja wodą ryżową jest bardzo mądrym wyborem. Badania wykazały, że woda ryżowa zawiera węglowodan zwany inozytolem, który odgrywa wyjątkową rolę w naprawie zniszczonych włosów i ochronie ich przed uszkodzeniem. Dzięki takim właściwościom woda ryżowa na włosy ma niezaprzeczalne korzyści pod wieloma względami.

Rodzaje wody ryżowej

Woda ryżowa jest dobra dla włosów i jest zbierana trzema różnymi metodami – moczeniem, gotowaniem i fermentacją. Każda metoda ma swoje unikalne zalety. Dowiedzmy się więcej o rodzajach wody ryżowej i jak je przygotować.

1. Woda z nasączonego ryżu:

Woda z namoczonego ryżu to najprostsza i najszybsza metoda przygotowania wody ryżowej. Witaminy i minerały zawarte w ryżu przedostają się do wody, w której jest moczony, dzięki czemu jest tonikiem dla włosów. Jest to bardzo skuteczna kuracja z wodą ryżową na porost włosów.

Sposób przygotowania:

 • Umyj pół szklanki niegotowanego ryżu, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.
 • Namocz umyty ryż w 3 szklankach wody przez co najmniej 20 minut.
 • Ugniataj ryż w wodzie, aż woda stanie się lekko mętna.
 • Odcedź ryż i zbierz wodę.

Przechowywanie i użytkowanie: Możesz użyć tej wody jako ostatniego płukania, maseczki do włosów lub odżywki. Do późniejszego użycia przechowuj wodę w hermetycznym pojemniku, przechowuj w lodówce i zużyj w ciągu tygodnia.

2. Gotowana woda ryżowa:

Gotowana woda ryżowa to nadmiar wody, który pozostaje po odcedzeniu ugotowanego ryżu. Jest to skoncentrowany płyn, dlatego zaleca się rozcieńczenie go przed użyciem, idealny jest stosunek 1:1. Gotowana woda ryżowa do włosów jest bogata w proteiny i węglowodany, które dobrze odżywiają włosy.

Sposób przygotowania:

 • Umyj pół szklanki niegotowanego ryżu, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.
 • Umyty ryż weź na patelnię i ugotuj w wodzie. Dodaj więcej wody niż potrzeba do ugotowania ryżu
 • Po ugotowaniu ryżu odcedź ugotowany ryż i zbierz ugotowaną wodę ryżową

Przechowywanie i użytkowanie: Możesz użyć tej wody jako ostatniego płukania, maseczki do włosów lub odżywki. Jeśli masz przetłuszczające się włosy, zaleca się dalsze rozcieńczenie, w zależności od natłuszczenia włosów i skóry głowy. Do późniejszego użycia pozwól wodzie ostygnąć przed umieszczeniem jej w hermetycznym pojemniku, wstaw do lodówki i zużyj w ciągu tygodnia.

3. Sfermentowana woda ryżowa:

Sfermentowana woda ryżowa to namoczona woda ryżowa, którą pozostawiono do fermentacji w temperaturze pokojowej. Sfermentowana woda ryżowa do włosów ma więcej korzyści, ponieważ fermentacja zwiększa zawartość witamin i minerałów. Znany również jako przepis na wodę ryżową Yao, ponieważ jest używany przez starożytne kobiety Yao i sprawia, że ​​włosy wyglądają jedwabiście i lśniąco.

Sposób przygotowania:

 • Umyj pół szklanki niegotowanego ryżu, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.
 • Namocz umyty ryż w 3 szklankach wody przez co najmniej 20 minut.
 • Ugniataj ryż w wodzie, aż woda stanie się lekko mętna.
 • Odcedź ryż i zbierz wodę do hermetycznego pojemnika.
 • Pozostaw ten pojemnik w temperaturze pokojowej na 24 do 48 godzin, aż zacznie fermentować i wydziela kwaśny zapach. Jeśli mieszkasz w ciepłych obszarach, fermentacja nastąpi w ciągu 12 do 24 godzin.

Przechowywanie i użytkowanie: Możesz użyć tej wody jako ostatniego płukania, maseczki do włosów lub odżywki. Jest bardzo silnym płynem, dlatego zaleca się rozcieńczenie go wodą. Do późniejszego użycia przechowuj go w szczelnym pojemniku, przechowuj w lodówce i zużyj w ciągu tygodnia.

Korzyści z używania wody ryżowej do włosów:

Przyjrzyjmy się różnym ważnym zaletom wody ryżowej dla włosów.

1. Wzrost włosów:

Użyj wody ryżowej, a wzrost włosów jest gwarantowany. Wysoka zawartość witamin i minerałów sprawia, że ​​woda ryżowa poprawia wzrost włosów. Wyniki wzrostu włosów wodą ryżową są bardzo udane. Aminokwasy zawarte w wodzie ryżowej pomagają w regeneracji włosów. Węglowodan, inozytol, poprawia elastyczność i wytrzymałość włosów, niwelując tym samym ich łamliwość. Woda ryżowa na długie włosy daje niezwykłe rezultaty.

2. Chroni przed uszkodzeniem włosów:

Woda ryżowa bardzo dobrze koi włókna włosów i zmniejsza tarcie powierzchniowe; bardzo skutecznie rozczesuje włosy. Inozytol obecny w wodzie ryżowej bardzo skutecznie regeneruje zniszczone włosy i chroni je przed zniszczeniem. Woda ryżowa do białych włosów usuwa wszelkie niedobory witamin w skórze głowy, które powodują przedwczesne siwienie.

3. Gładkie i lśniące włosy:

Woda ryżowa jest bardzo dobrą naturalną odżywką, która pomaga uszczelnić wilgoć we włóknach włosów, dzięki czemu włosy są gładkie, lśniące i jedwabiste. Płukanka z wodą ryżową do włosów kręconych pomaga znacznie zmniejszyć puszenie się włosów. Poprawia wygląd włosów, nadając im objętość i sprężystość. Woda ryżowa do włosów kręconych jest najlepsza do rozczesywania i wygładzania włosów.

4. Traktuje rozdwojone końcówki:

Woda ryżowa do włosów naturalnych pomaga pielęgnować suche i matowe włosy ze skłonnością do rozdwajania się końcówek, kondycjonując i nawilżając włosy. Przeciwutleniacze obecne w wodzie ryżowej usuwają toksyny, brud i inne zanieczyszczenia ze skóry głowy. Woda ryżowa do czarnych włosów ma niezwykłe wyniki, ponieważ duże ilości białka pomagają w poprawie pigmentacji i rozwoju.

5. Leczy łupież, infestacje i infekcje grzybicze:

Woda ryżowa na skórę głowy jest bardzo korzystna. Sfermentowana woda ryżowa ma silne właściwości przeciwgrzybicze, które zapobiegają wszelkim infekcjom grzybiczym skóry głowy. Wysoka zawartość skrobi w wodzie ryżowej bardzo skutecznie zwalcza również wszy i gnidy na skórze głowy. Woda ryżowa na łupież jest wspaniałym lekarstwem, ponieważ bardzo dobrze leczy suche włosy, lecząc w ten sposób problemy z łupieżem i łuszczącą się skórą głowy.

Jak używać wody ryżowej do włosów:

Przyjrzyjmy się różnym sposobom używania wody ryżowej do włosów:

1. Szampon z wodą ryżową na wypadanie włosów:

Woda ryżowa do wypadania włosów to starożytny zaufany tonik. A woda ryżowa jako szampon odżywia i wzmacnia włosy od nasady aż po same końce, dzięki czemu jest to jeden z najlepszych sposobów na wypadanie włosów. Jest bogaty w saponinę, naturalny środek myjący o właściwościach przeciwgrzybiczych, który utrzymuje skórę głowy czystą i zdrową. Szampon z wodą ryżową ze sfermentowaną wodą ryżową bardzo dobrze poprawia elastyczność włosów. Woda ryżowa jest bogata w witaminy, takie jak witamina B i witamina E, które wzmacniają włosy, naprawiają uszkodzenia włosów i zapobiegają ich wypadaniu.

Jak przygotować?:

 • Weź pół szklanki sfermentowanej wody ryżowej, jedną łyżkę łagodnego szamponu ziołowego i pół szklanki wody.
 • Dokładnie wymieszaj składniki, aby uzyskać łagodny środek czyszczący.

Jak używać?:

 • Dokładnie zmoczyć włosy.
 • Użyj tej mieszanki jako szamponu do mycia włosów.
 • Dokładnie spłucz i w razie potrzeby kondycjonuj.

Jak często używać?: Dwa razy w tygodniu.

2. Płukanie wodą ryżową do wzrostu włosów:

Stwierdzono, że środek na porost włosów z wodą ryżową daje bardzo skuteczne rezultaty. Proteiny i aminokwasy zawarte w wodzie ryżowej odżywiają włosy od nasady aż po same końce i bardzo skutecznie wzmacniają pasma włosów. Płukanka do włosów z wodą ryżową jest bardzo skuteczna ze względu na wysoką zawartość witamin, minerałów, węglowodanów i protein. Selen i magnez obecne w wodzie ryżowej pomagają we wzmocnieniu mieszków włosowych i poprawie wzrostu włosów. Woda ze sfermentowanego ryżu korzystnie wpływa na włosy, ponieważ stymuluje wzrost włosów i wydłuża ich żywotność.

Jak przygotować?:

 • Weź pół szklanki sfermentowanej wody ryżowej lub namoczonej wody ryżowej i pół szklanki wody.
 • Dokładnie wymieszaj składniki.

Jak używać?:

 • Umyj włosy szamponem i osusz, aby włosy były mokre, ale nie ociekające.
 • Nałóż powyższą mieszankę na skórę głowy, dobrze ją masując.
 • Pozostaw na co najmniej 30 minut i spłucz ciepłą wodą.

Jak często używać?: Dwa razy w tygodniu.

3. Lakier do włosów z wodą ryżową:

Lakier do włosów z wodą ryżową to jedna z najlepszych naturalnych odżywek i środków nawilżających do włosów. Można go rozpylić na włosy jako odżywkę bez spłukiwania, aby kondycjonować i odżywiać włosy. Może być stosowany jako lakier do stylizacji włosów, ponieważ bardzo skutecznie blokuje zawartość wilgoci we włóknach włosów. Woda ryżowa na porost włosów jest bardzo skuteczna, jeśli jest stosowana jako lakier do włosów. Korzyści z wody ryżowej dla włosów jest wiele; jego wysoki poziom pH pomaga w neutralizacji kwaśnego środowiska skóry głowy, które powoduje suchość i kruchość.

Jak przygotować?:

 • Weź pół szklanki wody ryżowej i jedną szklankę namoczonej wody ryżowej.
 • Wymieszaj składniki, przechowuj w butelce ze spryskiwaczem.

Jak używać?:

 • Spryskaj suche włosy wodą ryżową raz na dwa dni.
 • Użyj tego sprayu jako natychmiastowego środka nawilżającego do włosów, aby uzyskać gładkie, jedwabiste włosy.
 • Ten spray może być również używany do zwilżania włosów przed stylizacją.

Jak często używać?: Dwa razy w tygodniu.

4. Odżywka do włosów z wodą ryżową:

Namoczona woda ryżowa to bardzo skuteczna naturalna odżywka do włosów. Odżywka do włosów z wodą ryżową ma właściwości, które kontrolują produkcję sebum na skórze głowy i dobrze nawilżają włosy i skórę głowy. Chłodzące właściwości wody ryżowej bardzo dobrze nawilżają pasma włosów i skórę głowy oraz zatrzymują wilgoć we włóknach włosów, dzięki czemu włosy są miękkie, gładkie i lśniące.

Jak przygotować?

 • Jeśli używasz namoczonej wody ryżowej, weź pół szklanki namoczonej wody ryżowej.
 • A jeśli używasz sfermentowanej wody ryżowej, weź pół szklanki sfermentowanej wody ryżowej i rozcieńcz ją w jednej filiżance zwykłej wody.
 • Jeśli używasz gotowanej wody ryżowej, weź pół szklanki gotowanej wody ryżowej i rozcieńcz ją w dwóch szklankach zwykłej wody.

Jak używać?

 • Umyj włosy szamponem i osusz, aż przestanie kapać.
 • Nanieś wodę ryżową na skórę głowy, wykonując delikatne masaże. Nałóż również na pasemka włosów od nasady aż po same końce.
 • Pozostaw na 30 minut i spłucz ciepłą wodą.

Jak często używać?: Dwa razy w tygodniu

5. Woda ryżowa i sok z cebuli na odrastanie włosów:

Cebula jest bogata we flawonoidy i siarkę, które wspomagają wzrost włosów, nadając im siłę i elastyczność. Woda ryżowa i sok z cebuli do włosów zapewniają różne korzyści odżywcze dla włosów, aby szybko rosnąć, a także zapewniają niezbędne odżywienie, przepływ krwi i siłę dla skóry głowy, aby umożliwić odrastanie włosów. Ta mieszanka jest bardzo skuteczna w leczeniu wypadania włosów i łysienia.

Jak przygotować?

 • Weź trzy cebule i zmiksuj je ładnie w blenderze. Odcedź miąższ i zbierz wyciśnięty sok.
 • Wymieszaj 1/4 szklanki soku z cebuli, pół szklanki sfermentowanej wody ryżowej i jedną szklankę wody.

Jak używać?

 • Umyj włosy szamponem i osusz, aż przestanie kapać.
 • Rozprowadź mieszankę cebuli i wody ryżowej na wilgotnej skórze głowy, dobrze masując. Pamiętaj też, aby nakładać go na pasma włosów od nasady aż po same końce.
 • Pozostaw na 30 minut i spłucz ciepłą wodą.

Jak często używać?: Dwa razy w tygodniu.

6. Woda ryżowa i płyn do mycia włosów Shikakai:

Shikakai jest bogaty w saponiny, łagodny naturalny środek czyszczący i bardzo skutecznie eliminuje infekcje grzybicze i bakteryjne skóry głowy. Ten szampon z wodą ryżową na porost włosów zmieszany z Shikakai jest doskonały do ​​rozwoju włosów. Woda ryżowa i mieszanka Shikakai pomagają zmniejszyć wypadanie włosów, suchość włosów i łupież. Dzięki temu myciu włosy stają się mocne, gładkie, jedwabiste i zdrowe.

Jak przygotować?:

 • Weź jedną szklankę namoczonej lub sfermentowanej wody ryżowej, jedną łyżkę wody shikakai i jedną szklankę gorącej zwykłej wody.
 • Wymieszaj shikakai w gorącej wodzie i namocz na noc.
 • Następnego ranka dodaj wodę ryżową do tej mieszanki shikakai i wody i dobrze wymieszaj.

Jak używać?:

 • Zmocz włosy i nałóż tę mieszankę na skórę głowy, delikatnie masując skórę głowy. Nałóż go również na włosy i delikatnie wetrzyj włosy tą mieszanką.
 • Pozostaw na 10 minut.
 • Opłucz ciepłą wodą.

Jak często używać?: Dwa razy w tygodniu.

7. Zestaw do włosów z wodą ryżową i aloesem:

Aloe Vera to świetny środek na zrównoważenie wydzielania oleju na skórze głowy. Jego właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze utrzymują zdrową skórę głowy. Woda ryżowa jest bogata w białka, węglowodany, witaminy i minerały, które zapewniają pełne odżywienie skóry głowy i włosów dla lepszego rozwoju i wzrostu. Ta receptura wody ryżowej na włosy jest świetnym opakowaniem do włosów dla ogólnego zdrowia skóry głowy i włosów. Pomaga zmniejszyć wypadanie włosów, łupież, suche i matowe włosy oraz inne podrażnienia skóry głowy.

Jak przygotować?:

 • Weź szklankę sfermentowanej lub namoczonej wody ryżowej i pół szklanki żelu Aloe Vera.
 • Dokładnie wymieszaj składniki, aby uzyskać miksturę.

Jak używać?:

 • Umyj włosy szamponem i osusz, aż przestanie kapać.
 • Nałóż mieszankę aloesu i wody ryżowej na mokrą skórę głowy, dobrze masując. Pamiętaj też, aby nakładać go na pasma włosów od nasady aż po same końce.
 • Pozostaw na 30 minut i spłucz ciepłą wodą.

Jak często używać?: Dwa razy w tygodniu.

Czy woda ryżowa ma jakiekolwiek skutki uboczne na włosach??

Stwierdzono, że skutki uboczne wody ryżowej na włosy są znikome. Woda ryżowa jest bezpiecznym, naturalnym środkiem do pielęgnacji włosów stosowanym od wielu wieków. Chociaż woda ryżowa dla skutków ubocznych włosów wynosi zero, zawsze zaleca się ograniczenie jej używania do dwóch razy w tygodniu, ponieważ woda ryżowa jest bardzo bogata w białko, a zbyt częste używanie wody ryżowej może powodować łamliwość włosów.

Końcowe przemyślenia:

Korzyści płynące z wody ryżowej do pielęgnacji włosów są liczne. Prostota i łatwość użycia sprawiają, że uzdatnianie włosów wodą ryżową jest jednym z najlepszych środków do pielęgnacji włosów wszechczasów. Ten starożytny azjatycki tonik do włosów od wielu pokoleń ręczy za to, że jest skutecznym lekarstwem, które pomaga w ogólnym rozwoju włosów i poprawianiu urody. Dodanie wody ryżowej do regularnej pielęgnacji włosów sprawi, że będziesz szczęśliwy i zadowolony z długich, obszernych i lśniących włosów.

Polecane artykuły:

 • Jak używać mleka kokosowego do wzrostu włosów?
 • Jak nakładać hennę na wzrost włosów?
 • Woda ryżowa dla skóry: 8 faktów, które musisz wiedzieć o metodach DIY!