Co to jest torbiel piersi?

Mówiąc prościej, torbiel piersi to nagromadzenie płynu w piersi, które prowadzi do powstania guzka piersi. Ten guzek można wyczuć w dłoniach. Jednak niektóre z tych torbieli są zbyt małe i jako takie będą widoczne tylko w badaniu ultrasonograficznym. Znane są jako mikro cysty. Torbiel generalnie występuje u kobiet w wieku 35-50 lat i nie jest rakowa. Jednak zawsze ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, gdy poczujesz, że masz guzek. Około 25% torbieli powiększa się, aby stać się wyczuwalnymi grudkami. Piersi są niezwykle powszechne wśród kobiet.

Co powoduje torbiel na piersi??

Wiadomo, że torbiel piersi występuje w jednostce zrazikowej terminalnego kanału lub znanej również jako TDLU. To tutaj zraziki przenoszą mleko do przewodów. Dlatego torbiel może powstać w wyniku zapalenia w TDLU lub w bardzo rzadkim przypadku; może również wystąpić infekcja. Jednak, gdy coś pójdzie nie tak z funkcjonowaniem piersi, widać, że nie działa to również w TDLU.

Każda z piersi zawiera płaty tkanki gruczołowej. Te płaty są podzielone na mniejsze płaty, które wytwarzają mleko w okresie ciąży. Następnie powstaje warstwa tkanki podporowej, którą tworzą tkanki tłuszczowe i inne włókniste tkanki łączne. Kiedy płyn gromadzi się w gruczołach piersi, tworzy się torbiel. Możesz sobie wyobrazić stokrotki i układ płatków, aby uzyskać lepszy obraz.

Oznaki i objawy torbieli piersi:

Oto niektóre oznaki i objawy torbieli piersi, na które należy uważać. Istnieje duża różnica między guzem a torbielą.

 • Pojawi się wydzielina z brodawki, która jest zwykle przejrzysta, koloru słomkowego, żółtego lub nawet ciemnobrązowego.
 • Możesz odczuwać tkliwość piersi przed miesiączką i zwiększyć rozmiar guzka piersi.
 • Poczuj swoje dłonie na guzie. Sprawdź, czy guzek jest gładki i ruchomy, okrągły czy owalny z wyraźnymi krawędziami.
 • Tuż po miesiączce odczujesz zmniejszenie rozmiaru piersi, a także nasilenie innych objawów opisanych powyżej.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem, jeśli poczujesz lub zauważysz nowy guzek po miesiączce. Uważaj na istniejącą bryłę zmieniającą swój rozmiar i kształt. Eksperci tak naprawdę nie zorientowali się, co powoduje torbiele piersi. Niektórzy spekulują, że to ze względu na poziom estrogenu w organizmie, o którym wiadomo, że stymuluje tkankę piersi w organizmie, a tym samym przyczynia się do powstawania torbieli piersi.

Domowe sposoby usuwania torbieli piersi:

Torbiel piersi jest powszechną rzeczą wśród kobiet w wieku od 35 do 50 lat. Oto kilka prostych domowych środków zaradczych na to, czym one są i jak je wyleczyć. Spójrz.

1. Kapusta:

Wiadomo, że kapusta leczy bóle i bóle, a także zmniejsza obrzęk klatki piersiowej. Nie ma jasnego wyobrażenia, dlaczego jest skuteczny, podczas gdy duża ilość polifenoli, które mają działanie przeciwzapalne, została zasugerowana jako jeden z powodów, dla których jest ona preferowana. Oto jak to dobrze wykorzystać.

 • Kapustę wstawić do lodówki na około 20 minut i pozostawić do ostygnięcia. Użyj zielonej kapusty, ponieważ zielona może poplamić twoją sukienkę.
 • Użyj dwóch liści i przytnij ogonek i umieść go na klatce piersiowej bez nadmiernego zaciskania.
 • Można je również nosić z biustonoszem i zdjąć po 20 minutach. Ból powoli zniknie.

Rób to codziennie, aby leczyć ból związany z torbielą i powoli eliminować ją z organizmu.

2. Zimny ​​kompres:

Kolejną techniką usuwania torbieli piersi jest zimny kompres. Zimny ​​okład pomoże zlikwidować ból i złagodzić skurcze mięśni, poprawiając tym samym krążenie. Obkurcza naczynia krwionośne i zmniejsza przepływ krwi, zmniejszając w ten sposób zatrzymywanie płynów w uszkodzonych obszarach. Skutecznie kontrolują obrzęki i stany zapalne.

 • Zanurz miękki ręcznik w zimnej wodzie i połóż go na piersi w miejscu, w którym znajduje się guzek.
 • Gdy efekt chłodzenia zniknie, powtórz proces.

Rób to dwa razy dziennie, a robienie tego codziennie sprawi, że pozbędziesz się cyst w mgnieniu oka.

3. Masaż:

Masaż to kolejny łatwy środek przeciwbólowy. Podczas masażu nacisk, który stosujesz, dostosuje gruczoł mleczny z powrotem do normalnego wzorca rozwoju. Badania wykazały, że siła daje właściwy efekt już od pierwszego etapu procesu rozwoju komórki. Z czasem te zdeformowane komórki zostają ściśnięte i zmuszone do normalnego wzrostu. Wykonaj następujące kroki, aby uzyskać skuteczny masaż piersi w domu.

 • Zacznij masować palcami od brodawki w kierunku piersi. Użyj umiarkowanego nacisku i siły, ale powoli.
 • Masuj klatkę piersiową rękami z nieco większą siłą i prędkością.
 • Następnie masuj klatkę piersiową zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a następnie zmień ją na przeciwną do ruchu wskazówek zegara. Znowu zwolnij.
 • Poruszaj się równomiernie z umiarkowaną siłą i ściskaj obiema rękami.

4. Warzywa i owoce:

Spożywaj warzywa i owoce obficie i często. Kiedy jesz warzywa i owoce bogate w C (takie jak guawa, pomarańcza, kiwi, truskawki) E (warzywa takie jak rzepa, brokuły, buraki) i karoten (takie jak batat, marchew, szpinak i jarmuż), dostarczają organizmowi wystarczającą ilość przeciwutleniacze, a tym samym leczą stany zapalne.

5. Gorący kompres:

Gorący kompres to kolejny sposób na pozbycie się torbieli piersi. Poprawiają krążenie krwi, a tym samym zmniejszają ucisk torbieli otaczających gruczoły piersiowe. Pomaga w lepszym krążeniu mleka.

 • W wannie z gorącą wodą dodaj kilka kropli olejku lawendowego wraz z 4-5 kroplami olejku eterycznego.
 • Użyj ręcznika, aby namoczyć mieszankę i nałóż ją na piersi.

Nie kompresuj zbyt długo. 20 minut dwa razy dziennie to dobry sposób na wyeliminowanie torbieli przy regularnym wykonywaniu. Alternatywnie możesz również użyć worka na ciepłą wodę.

Jak możesz uniknąć torbieli piersi??

Unikanie torbieli piersi jest rzeczywiście możliwe. Oto kilka sposobów na ich uniknięcie.

 1. Unikaj kofeiny: Wyeliminuj kofeinę z diety. Możesz także spróbować zmniejszyć jego spożycie. Badania wykazały, że kobiety faktycznie odczuły ulgę po zmniejszeniu spożycia.
 2. Zmniejsz sól: Zmniejszenie ilości soli w diecie to kolejny dobry sposób na uniknięcie powstawania torbieli. Kiedy spożywasz mniejszą ilość sodu, organizm nie magazynuje nadmiaru płynów w twoim ciele. Pomoże to wyeliminować objawy torbieli piersi.
 3. Noś odpowiedni biustonosz: Noszenie odpowiedniego biustonosza jest absolutnie niezbędne. Biustonosz jest strukturą wspierającą i pomaga zmniejszyć ból, który możesz odczuwać z powodu torbieli.

Torbiele są tak powszechne, jak piegi na skórze. Jest to bardzo naturalne zjawisko, które pojawia się u kobiet w wieku 35-50 lat, więc tak naprawdę nie ma powodu do niepokoju. Są w większości nieszkodliwe, a czasami trochę bolą, a większość z nich leczy się naturalnymi środkami. Uważaj na objawy, bądź zdrowy i zachowaj formę!