Wzrost włosów na piersi jest bardzo powszechnym zjawiskiem, które przytrafia się kobiecie. Zwykle zaczyna się w okresie dojrzewania, ale pojawia się, gdy jesteś stary, zwłaszcza gdy występują wahania poziomu hormonu. Włosy zwykle rosną na sutku, a także są ciemniejsze w cieniu, w porównaniu z resztą włosów na ciele. Czasami może również rozwijać się między piersiami. Jednak są chwile, kiedy naprawdę musisz zacząć się o nie martwić. Grube włosy, które są gęste lub kiedy włosy zaczynają wyrastać z samych sutków, jest poważnym powodem do niepokoju. Jednak w większości przypadków za ich występowanie odpowiedzialne są wyłącznie hormony. Tutaj wymieniliśmy kilka najlepszych sposobów na naturalne usuwanie włosów z sutków w domu.

Jak usunąć włosy z sutków piersi 1

Przyczyny wzrostu włosów na sutkach piersi:

Owłosione sutki mogą czasami poważnie Cię niepokoić. Kiedy następuje wzrost poziomu testosteronu, rosną włosy na sutkach. Kiedy poziom hormonu wzrasta, możesz również doświadczyć wzrostu włosów na wielu częściach ciała. Najwyższy poziom testosteronu wzrasta w wieku od nastoletnich lat i dochodzi do wczesnych lat 20. Tak więc w tym czasie okrzyknięto go całkiem normalnym. Czasami mogą zawstydzić cię swoim nie tak normalnym porostem włosów. W takich przypadkach zaleca się konsultację z lekarzem.

Kobiety z PCOS lub zespołem wielotorbielowatych jajników mogą również mieć włosy na sutkach. Kiedy masz PCOS, jajniki wytwarzają większe ilości testosteronu wśród wielu innych hormonów. Z powodu tego wzrostu kobiety z PCOS mogą doświadczać wzrostu włosów w sutkach, czasami na klatce piersiowej, szyi i plecach.

Ciąża to także czas, w którym zaczniesz widzieć włosy na sutkach. Możesz zobaczyć włosy w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach, a czasem na twarzy i szyi. Jednak opublikuj swoją ciążę; wszystko zaczyna wracać do normy.

Jak usunąć włosy z sutków piersi??

Cóż, jeśli cię to poważnie przeraża, powiedzmy, że nie ma się czym martwić. Wypróbuj te proste środki i zobacz, jak usunąć włosy z brodawek piersi na stałe w domu.

1. Pocieranie papai:

Peeling z papai do usuwania włosów z sutków piersi

Papaja zawiera pewne enzymy, które mogą łamać mieszki włosowe, zmniejszając w ten sposób wzrost włosów. Pomaga również w opóźnieniu wzrostu włosów na piersi. Złuszczająca papaja dodatkowo odżywia skórę, dzięki czemu jest zdrowa. Oto jak możesz z niego skorzystać.

Jak używać:

 • Zrób pastę z surowej papai.
 • Do pasty dodaj ½ łyżeczki kurkumy.
 • Dobrze nałóż pastę na piersi i pozostaw na około 15-20 minut.
 • Wypróbuj to codziennie, raz dziennie, a zobaczysz rezultaty za dwa tygodnie.

2. Peeling ze skórki cukrowej:

Peeling ze skórką cukrową do usuwania włosów z sutków piersi

Cukier jest naturalnym peelingiem, a jego maska ​​pomoże usunąć drobniejsze kosmyki z piersi. Klasyczny peeling z cukru, miodu i cytryny to najlepszy sposób na usunięcie owłosienia z brodawek sutkowych, a także na odpowiednią pielęgnację, aby Twoja skóra była odżywiona. Oto jak to zrobić.

Jak używać:

 • Do łyżki cukru dodać miód, cukier i wycisnąć z cytryny. Możesz wycisnąć około dwóch lub trzech kropli.
 • Użyj metody podwójnego bojlera, która polega na umieszczeniu tej miski na innej misce wypełnionej wodą na kuchence.
 • Niech mikstura powoli się nagrzeje. Możesz zastosować skrobię kukurydzianą, aby była gęsta, a także aby mieszanka nie przywierała do skóry.
 • Gdy mieszanka lekko ostygnie, nałóż drewnianą łyżką w kierunku włosów. Użyj woskowej szmatki do rozebrania.
 • Wypróbuj to codziennie, aby uzyskać najlepsze wyniki.

3. Peeling cytrynowy:

Peeling cytrynowy do usuwania włosów z sutków piersi

Kolejnym, który dobrze się sprawdza, jest peeling cytrynowy. Zawarty w nim cytryn dobrze wybiela, osłabia cebulki włosowe i spowalnia odrost włosów. Zawarta w nim witamina C jest również dobrym źródłem pożywienia dla Twojej skóry. Oto jak możesz zrobić peeling.

Jak używać:

 • Wymieszać dwie łyżki cukru z dwiema łyżkami wyciśniętej cytryny. Możesz również użyć brązowego cukru.
 • Nakładaj w kierunku włosów i pozostaw na około 20 minut.
 • Zmyć ciepłą wodą.
 • Pamiętaj, aby używać peelingu co drugi dzień, ponieważ cytryna może być wrażliwa na niektórych skórach.

Cóż, zanim zaczniesz się tym denerwować, pamiętaj, że to bardzo normalne, że kobiety mają włosy na piersi. Ale jeśli uważasz, że to cię zawstydza lub że jest zbyt nienormalne, zawsze najlepiej skonsultuj się z lekarzem. Może zasugerować najlepsze leczenie. Do tego czasu naprawdę można z nim chodzić. Każdy z nas to robi!