Piękne plaże Maharashtra to prawdopodobnie najwspanialsze atrakcje, jakie kiedykolwiek zobaczą twoje oczy. Pogoda jest tu kojąca i chłodna, a wielkie błękitne Morze Arabskie, które obmywa tę wspaniałą krainę, jest czymś, po co warto podróżować. Tutejsze plaże są egzotyczne, ładne i bardzo popularne. Tutaj wymieniliśmy niektóre z najpiękniejszych plaż znajdujących się w Maharasztrze, abyś wiedział dokładnie, gdzie się udać podczas następnych wakacji.

1. Plaża Alibag:

plaże w Maharashtra

Plaża Alibag znajduje się w regionie Maharasztra w Konkan. Jest to główna plaża miasta Alibag. Ta plaża jest czysta, piękna i bardzo spokojna. Zachód słońca wygląda tu malowniczo, a piękno tego miejsca jest oszałamiające.

2. Plaża Varsoli:

Plaża Varsoli to cicha i spokojna plaża położona w Alibag. Woda tutaj lśni biało, a woda morska jest czysta. Ta plaża jest gęsta od roślinności kokosowej i kazuarynowej. Jeśli szukasz miłego czasu z rodziną, zdecydowanie powinieneś się na to wybrać.

3. Diveagar Plaża:

Plaża Diveagar znajduje się na południu Bombaju. Ma piękne orzechy kokosowe i betelowe. Można tu również znaleźć kilka delfinów. Plaże są tak atrakcyjne; tworzą jedne z najpopularniejszych miejsc w Maharasztrze. Odwiedź to miejsce raz, a na pewno nie pożałujesz.

4. Plaża Ganpatipule:

Plaże Ganpatipule są naprawdę czymś, na co nie można się doczekać. Soczyste niebieskie fale rozbijające się o fale uwodzą oczy. Tutaj jest piękna pogoda. Hotele i restauracje mają umiarkowane ceny. Jeśli szukasz krótkich romantycznych wakacji, to jest właściwe miejsce dla Ciebie. To jest słynna plaża w Maharashtra.

5. Plaża Kelva:

Plaża Kelva to idealne miejsce dla tych, którzy szukają weekendowego wypadu. Znajduje się około 80 kilometrów na północ od Bombaju. Świątynia Shitla Devi jest tutaj bardzo popularna i odwiedzana przez wielu pielgrzymów. W pobliżu plaży znajdują się trzy forty, które zwiększyły piękno i popularność plaży?.

6. Plaża Shiroda:

Plaże Shiroda znane są ze swojego naturalnego piękna, lśniącej błękitnej wody i chłodnej bryzy, która tworzy własną magię. Srebrzyste piaski przyciągają wzrok turystów, a na plaży znajdują się plantacje i składy soli. Wspaniałe świątynie w pobliżu, takie jak świątynia Redi Ganesh, zwiększają jej estetyczne piękno. Fort Terekhol to także kolejny genialny kawałek architektury.

7. Plaża Harihareshwar:

Harihareshwar jest również znany jako dom bogów ze względu na legendarną historię religijną, plaża tutaj jest cudem i jest pełna komfortowych kurortów i restauracji. Jest to dobrze przygotowana i zagospodarowana plaża i najlepiej nadaje się na weekendowe wypady?.

8. Tarkarli Plaża:

Plaża Tarkarli znajduje się około 546 kilometrów od Bombaju. Jego głównymi atrakcjami są czysta i krystaliczna woda oraz długi odcinek pięknego piasku. Znajdują się tu piękne forty morskie, które turyści mogą odwiedzić. Najsłynniejszym z nich jest fort Padmagarh, który został zbudowany w XVII wieku. Tutejsze restauracje i hotele są świetne, a kuchnia dość niezwykła. Coś wyjątkowego i niezwykłego w tym miejscu to chaty Konkani. Są ładne i urocze. To jedna z najpiękniejszych plaż na świecie.

9. Plaża Shrivardhan:

Chłodne wiatry, spokojne wody i brązowe piaski plaż Shrivardhan są przyjemne i zachęcające. Owoce morza tutaj są godne pochwały. Jest kilka miejsc do przygód i celów eksploracyjnych. Możesz także odwiedzić religijne i atrakcyjne świątynie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym miejscu?.

Plaże w Maharasztrze wyglądają na czyste, malownicze i bardzo spokojne.