Stacje Hill Station w Himachal Pradesh od dawna są poszukiwane ze względu na spokój i ciszę. Klasyczny widok na miasto z lotu ptaka, otaczająca go bujna zieleń i nieskazitelna mgła to tylko niektóre z dobrych rzeczy, które trzeba zobaczyć i doświadczyć na każdej stacji na wzgórzu. Zawsze idealne miejsce na relaks i naładowanie energii, popularne stacje górskie w Himachal Pradesh mają otaczający spokój i spokój to jedyny powód, dla którego bardziej doświadczamy wewnętrznego spokoju i chcemy wracać. Trudno się dziwić, że nalegamy na oderwanie się od tętniącego życiem miasta i może nawet myślimy o zajęciu się pustelnią. Stacje na wzgórzach są zawsze uosobieniem piękna, majestatu i bogactwa. Stacje na wzgórzach w Himachal Pradesh mają błyszczące rzeki, a bujne i rozległe tereny zielone dodają wrażeń trekkingowych i są wspomnieniem na całe życie.

Kiedy powinieneś odwiedzić stacje Hill w Himalajach??

Szczyt sezonu letniego, taki jak kwiecień, maj i czerwiec to idealny czas na wizytę w Himachal Pradesh. Jarmarki i festiwale są organizowane przez państwo, które zawsze daje wgląd w ich tradycję, rękodzieło, wierzenia religijne itp. W tym czasie wszyscy miłośnicy zakupów szaleją w Himachal!

Co zabrać ze sobą, gdy jedziesz do stacji na wzgórzu w Himachal??

Poza tym, jeśli wybierasz się na trekking, musisz przekazać standardowe rzeczy, jak podczas podróży do różnych miejsc. Upewnij się, że masz dodatkowe okrycie i płaszcz, aby chronić się przed chłodem. Zanim wyruszysz na trekking, oto kilka rzeczy, które powinieneś mieć w swoim worku.

 • Spodnie i buty do biegania: Pamiętaj, że wybierając się na trekking, musisz ubrać się w jak najprzyjemniejszy strój. Twoje buty mają zadanie do wykonania w ilości, którą możesz śledzić. Kup buty do biegania, które idealnie sprawdzą się podczas trekkingu. W przypadku dżinsów trzymaj się z dala od bawełny 3/czwarte lub utworów. Szybkie, suche westchnienie to przyzwoita decyzja. Jeśli uprawiasz trekking na wysokości powyżej 5000 m, użyj spodni potwierdzających wiatr i chroniących przed wodą.
 • Płaszcz przeciwdeszczowy: Niezależnie od tego, czy jest to lato, czy zima, płaszcze przeciwdeszczowe są absolutnym wymogiem podczas wędrówki w Himalaje. Wiatroszczelny płaszcz i nieprzemakalny płaszcz przeciwdeszczowy to niezbędne rzeczy do noszenia podczas trekkingu.
 • Kominiarka: Noś kominiarkę i wełniany top w kształcie czaszki, aby zapewnić pełne ciepło. Zapewniają dobrą ochronę przed wirusem, jeśli występuje na terenach pagórkowatych.
 • Rękawice wodoodporne i wełniane: Rękawiczki sprawdzą się, gdy zacznie padać śnieg, a wełniane rękawiczki to porządne zabezpieczenie przed chłodną atmosferą.
 • Skarpety wspinaczkowe: Nie używaj skarpetek ze 100% bawełny. Najlepszą alternatywą są dla niej skarpetki wełniane. Skarpety bawełniane mają tendencję do wysuszania skóry, co nie jest idealne w wilgotnej atmosferze. Postaw na skarpetki o pełnej długości.
 • Łóżka turystyczne: Łóżka turystyczne będą cenne dla tych z Was, którzy lubią przyrodę. Upewnij się, że zapewniasz ciepłą podstawę dla swojego ciała, szczególnie w przypadku, gdy nadejdzie zima

8 zapierających dech w piersiach miejsc na wzgórzu, których nie możesz przegapić w Himachal Pradesh:

Himalaje po prostu Cię zadziwią i są niesamowitą rzeczą do przeżycia. Ale sztuczka polega na znalezieniu odpowiedniego miejsca na relaks i rozluźnienie włosów. Oto niektóre z najlepszych stacji górskich do odwiedzenia w Himachal Pradesh

1. Shimla:

Shimla jest „Królową Wzgórz”. Najsłynniejsza i najbardziej osobliwa stacja górska w Indiach, Shimla, znana jest z zapierającego dech w piersiach piękna dębów i sosen. Podczas gdy reszta Indii cierpi z powodu palącego słońca, Shimla lśni w potężnej mgle i każdego roku jest domem dla niezliczonych turystów. Shimla to bez wątpienia najlepsze stacje górskie w Himachal Pradesh.

stacje na wzgórzu w himachal pradesh

 • Co powinieneś zobaczyć: Jeśli odwiedzisz Shimlę, odwiedź wodospady Chadwick i świątynię Jhakhoo poświęconą Lordowi Hanumanowi. Tam wypróbuj rafting w Tattapani. To kolejna wspólna rzecz dla wszystkich miłośników przygód.
 • Jak zdobyć: Z Delhi możesz po prostu pojechać autobusem do Shimli, który nie zajmie około 7 godzin. Jeśli chcesz, możesz również wsiąść do pociągu do Kalki z Delhi, a następnie koniecznie wsiąść do pociągu-zabawki, aby dotrzeć do Shimli. Zajmie to około jednego dnia. Pociąg jedzie bardzo wolno, ale z pewnością jest to piękna podróż i pamiętaj o wszystkich malowniczych urokach tego miejsca, gdy pociąg jedzie przez wzgórza i tunele.
 • Najlepszy czas na wizytę: W maju-czerwcu

2. Manali:

Innym odpowiednim miejscem na sezon letni jest Manali, pokryte śniegiem wzdłuż pięknych sąsiednich wzgórz. Manali to bez wątpienia najsłynniejsza stacja górska w Himachal Pradesh. Dusza poszukująca spirytystycznych wibracji powita Cię, gdy wejdziesz do pięknego miasta, w którym rozbrzmiewa łagodny dźwięk Beas w połączeniu z aromatem palących się sosen. Manali było również ulubionym miejscem na miesiąc miodowy dla nowych par.

stacje na wzgórzu w himachal pradesh

 • Co powinieneś zobaczyć: Odwiedź świątynię Hadimba, otoczoną drzewami Deodar i słynącą z pięknej architektury. Dolina Solang to kolejne piękne miejsce w pobliżu, które oferuje paralotniarstwo i jazdę konną. Przełęcz Rohtang to kolejne miejsce, którego z pewnością nie możesz przegapić. Wypij tu szklankę gorącej herbaty, podczas gdy możesz spokojnie wpatrywać się w odległe szczyty Himalajów.
 • Jak zdobyć: Możesz dotrzeć do Manali z najbliższej stacji kolejowej Ambala i Chandigarh. Istnieje wiele autobusów kursujących między tymi miastami do Manali. Autokar i taksówka są dostępne w rozsądnej cenie.
 • Najlepszy czas na wizytę: W listopadzie-grudniu

3. Dharamsala i McLeodganj:

Dwa najsłynniejsze miejsca, które wypełniają powietrze buddyjskimi pieśniami, oferują szereg lokalnych atrakcji, które sprawią, że będziesz zajęty. Położone u podnóża pasm Dhauladhar miasta przyciągają tłumy, szczególnie w czerwcu i lipcu.

stacje na wzgórzu w himachal pradesh

 • Co powinieneś zobaczyć: Wodospady Bhagsu są tu popularną atrakcją turystyczną. Świątynia Bhagsunath to kolejne miejsce, położone tuż obok wodospadów, które musisz odwiedzić. Znajdziesz tu również wiele klasztorów buddyjskich.
 • Jak zdobyć: To miejsce jest tylko 4 godziny od i jest kilka lokalnych autobusów. Po dotarciu do Dharamsali możesz wsiąść do następnego autobusu do McLeodganj, który zajmie Ci kolejne dwadzieścia minut.
 • Najlepszy czas na wizytę: W maju-czerwcu

4. Chałup:

Położone wśród wzgórz Shivalik, Chail jest otoczone gęstym lasem sosnowym i deodarami. Przyjemna pogoda przez cały rok przyciąga tłumy do miejsca, które oferuje więcej niż tylko spokojny wypoczynek. Obszar ten jest również preferowany przez wielu wędrowców i często widuje się ludzi, którzy przyjeżdżają tu bardzo często.

 • Co powinieneś zobaczyć: Znajduje się tu rezerwat Chail Wildlife, który oferuje ucztę dla miłośników dzikiej przyrody i obserwatorów ptaków. Uważaj na himalajskiego czarnego jelenia, jeżozwierza indyjskiego, langura, dzika, gorala itp. Sam dom dla ptactwa z czerwonej dżungli jest tutaj. Kali ka Tibba to starożytna świątynia Kali, którą możesz odwiedzić. Tutaj też można zobaczyć najwyższe boisko do krykieta.
 • Jak zdobyć: Kalka jest najbliższą stacją Chail. Możesz wziąć taksówkę lub autobus z Shimli. Dla tych z Was, którzy podróżują samolotem, Shimla to najbliższe lotnisko do Chail.
 • Najlepszy czas na wizytę: W sierpniu-wrześniu

5. Kullu:

Kullu to inna nazwa, o której często myślimy, gdy słyszymy Himalaje. Piękna dolina znana jest jako „Dolina Bogów”, która jest pobłogosławiona pięknymi wodospadami, orchideami i łąkami pełnymi kwiatów. Kullu jest również znanym miejscem dla wielu wędrowców i wędrowców. Na pewno nie chcemy, abyś przegapił Kullu podczas wycieczki w Himalaje.

 • Co powinieneś zobaczyć: Odwiedź Manikaran Gurudwara, park narodowy Wielkich Himalajów i spróbuj szczęścia w raftingu i paralotniarstwie. Gorące źródło Kheerganga to kolejna rzecz, której musisz doświadczyć.
 • Jak zdobyć: Do Kullu można dotrzeć przez lotnisko Bhuntar lub z dworca kolejowego Chandigarh, około 270 km od Kullu. Z lotniska miejsce jest tylko 10 km od hotelu, a do Kullu . można wynająć taksówkę.
 • Najlepszy czas na wizytę: W kwietniu-czerwcu

6. Kufry:

Lubisz jeździć na nartach? Wtedy Kufri może być dla Ciebie ostatecznym celem podróży. Kufri przyciąga wielu miłośników narciarstwa, zwłaszcza zimą. Zaczerpnij świeżego powietrza i poczuj, jak powoli przejmuje Cię spokój tego miejsca. Malownicze Kufri to także ucieczka od upalnego lata w mieście.

 • Co powinieneś zobaczyć: Zoo Himalayan Wildlife jest główną atrakcją, w której mieszka wiele zwierząt, takich jak niedźwiedź, jeleń piżmowy, pantera śnieżna, antylopy itp. Jest to również odpowiednie miejsce dla wszystkich obserwatorów ptaków. Kufri Fun World to park rozrywki, który możesz odwiedzić.
 • Jak zdobyć: Kufri jest osiem godzin autobusem z Delhi, a najbliższe lotnisko to lotnisko Shimla, z którego do Kufri można dojechać w około godzinę.
 • Najlepszy czas na wizytę: W listopadzie-grudniu

7. Kasauli:

Kasauli to malownicza himalajska wioska położona 70 km od Shimli. Wzgórze pokryte jest mglistymi chmurami i drzewami dezodoru, przez co wygląda na gęste i upakowane. Pięknie w górach prezentują się sosny i kasztanowce. Piękna brytyjska architektura kolonialna, bungalowy w starym stylu są charakterystyczne dla stacji na wzgórzu?.

 • Co powinieneś zobaczyć: Droga Mall to koło ratunkowe stacji na wzgórzu, na której turyści z daleka kupują autentyczne wełniane rzeczy. Odwiedź punkt małp, z którego roztacza się piękny widok na noc w Chandigarh z góry.
 • Jak zdobyć: Najbliższa stacja kolejowa to Kalka, do której można dojechać z Delhi. Kalka łączy się z Kasauli wieloma lokalnymi pociągami. Kasauli jest 40 km od Kalki. Możesz również skontaktować się z miejscem z taksówek w Kalka.
 • Najlepszy czas na wizytę: W czerwcu-październiku

8. Palampur:

Jest również znany jako Herbaciana Stolica Indii Północnych. Znajduje się w pasmach Dhauladhar w Himachal i jest ulubionym miejscem wszystkich miłośników przyrody. A także preferowane miejsce na miesiąc miodowy. Stacja na wzgórzu jest domem dla wielu kaskadowych wodospadów, ogrodów herbacianych i krystalicznie czystych strumieni. Poczuj największe szczęście widząc piękną przyrodę bawiącą się na kolanach Himalajów.

 • Co powinieneś zobaczyć: Spróbuj paralotniarstwa w Bir-Billing, które jest również znane jako Paralotniowa Stolica Indii. Palampur ma również wiele do zaoferowania wszystkim wędrowcom.
 • Jak zdobyć: Pathankot będzie najbliższą stacją kolejową do Palampur, a dojazd do Palampur zajmuje około 7 godzin. Możesz spróbować autobusów Himachal Transport, aby dotrzeć do Palampur z Delhi lub Chandigarh.
 • Najlepszy czas na wizytę: W kwietniu-czerwcu

Himalajska wyprawa będzie przeżyciem na całe życie. Dla tych z Was, którzy po prostu chcą się zrelaksować, Himalaje i ich miasta mają wiele do zaoferowania. Dla wędrowców i wędrowców miejsce ma dla Was wiele niespodzianek. Zabierz do domu torbę wspomnień wraz ze spokojem i spokojem, który dostaniesz tylko tutaj, po swoim domu!

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Która stacja na wzgórzu jest najbliżej Delhi??

Odp.: Oto kilka stacji na wzgórzach w pobliżu Delhi:

 • Kasauli, które jest 6 godzin drogi od Delhi?
 • Mussoorie, który jest 6 godzin drogi od Delhi?
 • Nainital, który jest 6 godzin drogi od Delhi?
 • Shimla, która jest 7 godzin drogi od Delhi?

Wszystkie stacje górskie w Himachal Pradesh są dobrze skomunikowane trasą kolejową i autobusową, a do tych miejsc można łatwo i bez żadnych kłopotów dotrzeć. To trzeba odwiedzić, jeśli mieszkasz w Delhi lub gdziekolwiek w jego pobliżu. Jedną z podstawowych wskazówek dotyczących podróży dla Himachal Pradesh jest uprzejmość, elastyczność i przyjazne zachowanie. Nie bądź wobec nich niegrzeczny ani arogancki, ale zawsze śledź informacje taksówkarzy. Unikaj podróżowania lub jazdy późno w nocy ze względu na słabą widoczność i problemy z bezpieczeństwem.

2. Jakie są najzimniejsze miejsca w Himachal Pradesh?

Odp.: Himachal jest domem dla jednych z najzimniejszych miejsc w Indiach. Dystrykt Lahaul i Spiti w Himachal Pradesh to regiony, które doświadczają najbardziej mroźnej pogody w całym stanie. Keylong to najzimniejsze miejsce w Himachal, które ma temperaturę około minus 3,9 stopni Celsjusza. Co więcej, Keylong i Kalpa, które są obecne w plemiennych okręgach Lahaul i Spiti i Kinnaur, są uważane za najzimniejsze miejsce w Himachal Pradesh z minimalną temperaturą odnotowaną odpowiednio na minus 3,9 stopnia Celsjusza i minus 3 stopnie Celsjusza..

3. Jakie są niektóre ze słynnych potraw Himachal Pradesh?

Odp.: Niektóre ulubione dania Himachal Pradesh podano poniżej:

 • Ryba Pstrąg Kullu
 • Madra
 • Dhaam
 • Tudkija Bhath
 • Oni lub Pikantne Łodygi Lotosu

4. Który taniec jest znany w Himachal Pradesh?

Odp.: Himachal słynie z licznych form tanecznych; jednak „Nati” jest jedną z najbardziej znanych form tanecznych Himachal Pradesh. Nati (taniec) jest wykonywany przy każdej okazji, np. Małżeństwa, Funkcje itp. to piękna forma tańca. Turyści z całego świata przyjeżdżają, aby być świadkami tej fantastycznej formy tanecznej.

5. Jakie wszystkie sporty przygodowe mogę uprawiać podczas pobytu w Himachal Pradesh?

Odp.: Himachal Pradesh jest domem dla wielu bujnych dolin pełnych zieleni, które otoczone są ośnieżonymi wzgórzami. Istnieje wiele zabawnych zajęć, na które możesz sobie pozwolić podczas pobytu w Himachal Pradesh. Sporty przygodowe, takie jak narciarstwo, paralotniarstwo, itp. są koniecznością podczas pobytu w Himachal. Możesz zarezerwować pakiety wakacyjne od różnych dostawców wycieczek, które obejmują transfer na lotnisko, taksówkę, ośrodek, zwiedzanie i posiłki do Shimli, Manali, Kasol, Dharamshali i innych.

Teraz, gdy przeczytałeś artykuł, wiesz, co spakować na wycieczkę do tych górskich stacji. Większość z nich jest ośrodkiem ciszy i spokoju oraz zapewnia bardzo potrzebną przerwę od zgiełku miejskiego życia. Zbocze wzgórza zapewnia możliwość zwiedzania i uprawiania wielu sportów przygodowych, takich jak rafting, skoki na bungee itp.! Jeśli ten artykuł okazał się pomocny, przekaż nam odpowiednią opinię. Wesołych przygód! Jeśli odwiedziłeś którekolwiek z tych miejsc, opowiedz nam o swoich doświadczeniach w polu komentarza poniżej.