Wejście do krainy zróżnicowanych kultur z kilkoma językami regionalnymi, zatłoczonymi ulicami oraz chaosem i zamętem, które są zwyczajowe w Indiach, z pewnością Cię osłupie. Jak więc się przygotować i jak najlepiej wykorzystać swój czas, poruszając się po widokach i dźwiękach tego gęsto zaludnionego kraju. Z myślą o podróżnych zestawiliśmy poniżej listę 9 najlepszych wskazówek dotyczących podróży na pierwszą wizytę w Indiach.

Najlepsze wskazówki dla podróżnych, którzy chcą podróżować po Indiach:

1. Zdrowie to bogactwo:

Upewnij się, że Twój zestaw podróżny jest kompletny z lekami, które pomogą Ci stawić czoła surowym skutkom subkontynentu indyjskiego. Priorytetem powinny być leki przeciwmalaryczne, ponieważ zarówno obszary wiejskie, jak i miejskie są podatne na komary. Należy również dołączyć kremy antyseptyczne, środki przeciwbólowe i antybiotyki na infekcje skóry wraz z lekami na niestrawność i biegunkę, aby chronić się przed jedzeniem i wodą.

2. Porady dotyczące podróży koleją indyjską:

Przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego jest łatwe dzięki pociągom. Jest najtańszy i pokonuje duże odległości, zapewniając malowniczy widok na okolicę. Pociągi ekspresowe dalekobieżne są wyposażone w wagony krzesełkowe AC i koje sypialne AC, a wszystkie miejsca i koje są zarezerwowane, zapewniając bezpieczną i wygodną podróż.

3. Jedz zdrowo:

Jeśli cierpisz na słaby żołądek, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest powstrzymanie się od ulicznego jedzenia. Jeśli nadal chcesz spróbować, bądź wybredny w kwestii tego, co jesz i skąd to jesz. Przez pierwsze kilka dni wizyty powoli spożywaj pikantne potrawy. Pozwól swojemu żołądkowi przyzwyczaić się do łagodniejszych opcji jedzenia, zanim pozwolisz swoim kubkom smakowym rozkoszować się indyjskimi przysmakami wypełnionymi przyprawami. Być może najbezpieczniejszym wyborem byłoby jedzenie wegetariańskie, które jest znacznie bardziej pożywne i łagodniejsze dla żołądka.

4. Unikaj szalonych tłumów:

Jeśli chcesz uciec od zgiełku tłumów, które zapełniają ulice miasta, świetną ucieczką będzie spokojne rozlewiska Kerali lub górzyste regiony wielu indyjskich stacji górskich. Te miejsca witają Cię spokojem i ciszą, którą można znaleźć teraz w innych Indiach. Czyste piękno tych malowniczych miejsc w Indiach w połączeniu ze spokojną atmosferą prawdopodobnie sprawi, że rozważysz kolejną podróż do kraju.

5. Pomiń komodę:

To, co Indie nadrabiają malowniczym pięknem, bardzo brakuje im higieny publicznej. Powinno być coraz większym zaniepokojeniem wśród turystów międzynarodowych, jeśli podróż wiąże się z nadmiernym podróżowaniem. Jeśli musisz skorzystać z publicznej toalety, znacznie lepszym rozwiązaniem jest użycie indyjskich garnków do przysiadów, ponieważ jesteś mniej podatny na zarażenie się zarazkami i chorobami niż siedząc na komodzie. Pamiętaj jednak, aby ułożyć stos na papierze toaletowym, ponieważ większość toalet publicznych można znaleźć bez nich.

6. Wydobądź te umiejętności negocjacyjne:

Nie daj się zwieść podczas zakupów w Indiach. Czy to za rękodzieło, ubrania, buty, bibeloty, a nawet warzywa i owoce, nie kieruj się ceną, którą podaje ci sklepikarz. Jeśli sprzedawca poda ci cenę, kup artykuł za połowę tej ceny, ale zacznij targować się za jedną czwartą ceny, co czasami może okazać się szczęśliwe.

7. Zwolnij w publicznym okazaniu uczuć:

Mieszkańcy Indii nie przyjmują życzliwie publicznego okazywania uczuć, a wielu uważa to za tabu. Przytulanie partnera lub rażące pocałunki w miejscach publicznych są zazwyczaj niemile widziane. Więc jeśli chcesz uniknąć zawstydzających spojrzeń i lekceważenia mieszkańców, nie przejmuj się tymi uczuciami.

8. Załóż szalik:

Dla kobiet wyjście z szalikiem lub stułą byłoby idealnym rozwiązaniem. Jest to szczególnie przydatne podczas odwiedzania świętych miejsc kultu, takich jak świątynie i meczety, gdzie kobiety muszą nakrywać głowy. Stanowi również dodatkową ochronę włosów przed złymi skutkami silnych zanieczyszczeń.

9. Bądź bezpieczny, a nie żałuj:

Wraz ze wzrostem liczby gwałtów i molestowania seksualnego w Indiach, podróżujące kobiety powinny być dobrze przygotowane do unikania lub zabezpieczania się przed takimi spotkaniami. Za wszelką cenę unikaj nocnych przejazdów środkami transportu publicznego lub pustymi autobusami lub pociągami. Staraj się nie nosić skąpych ubrań, które mogą przyciągnąć niewłaściwą uwagę. Jeśli zostaniesz złapany w niewygodnej pozycji podczas podróży w zatłoczonym transporcie, stwórz zamieszanie, które sprawi, że przestępca uniknie zakłopotania lub sprawi, że opinia publiczna będzie się z nim kontaktować. Zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować.