Jeśli jesteś ćpunem przygód i lubisz dreszczyk emocji, to skoki spadochronowe to sport właśnie dla Ciebie. Polega na dosłownym skoku wiary z samolotu na dużej wysokości. Po pewnym czasie spadochron otwiera się, gdy schodzisz do lądowania poniżej. To, co kiedyś było wykorzystywane jako technika dla lotników w wojsku, teraz stało się sportem przygodowym, popularnym wśród wielu ludzi w różnych częściach świata. Środki ostrożności są zawsze na miejscu, aby nikt nie napotkał żadnych trudności.

Oto niektóre z najciekawszych faktów dotyczących skoków spadochronowych:

spadochroniarstwo

Fakty dotyczące skoków spadochronowych:

  1. Kapitan Kittinger słynie z pobicia rekordu najwyższego skoku spadochronowego (z prawie 102 800 stóp). Po zejściu na 85 000 stóp otworzył spadochron do lądowania. Należy jednak zauważyć, że rekord ten pobił Felix Baumgartner, który zszedł z wysokości około czterech mil wyżej.
  2. Szacuje się, że w czasie swobodnego spadania wiatr przelatujący przez ucho przekracza 100 mil na godzinę. Oznacza to, że jesteś głuchy na większość dźwięków, które możesz chcieć usłyszeć podczas swobodnego spadania. Oznacza to również, że nie będziesz słyszeć innych skoczków, ponieważ wiatr zablokuje Ci zdolność słyszenia. To jeden z głównych powodów, dla których nasze uszy „wyskakują” podczas schodzenia w samolocie lub podczas jazdy.
  3. Szacuje się, że co roku odbywa się grubo ponad 2 miliony skoków spadochronowych. Należy również zauważyć, że z tych skoków spadochronowych; średnia liczba ofiar śmiertelnych wynosi około 35, co można przeliczyć na mniej niż 1% wszystkich skoków, które mają miejsce w ciągu roku. Dlatego mówi się, że skoki spadochronowe można uznać za bezpieczniejsze niż jazda zwykłym samochodem w normalny dzień.
  1. Jeśli lubisz przygody ze znajomymi, spadochroniarstwo jest właśnie dla Ciebie. W roku 2006 około 400 nurkom z aż 31 krajów zajęło około 80 sekund ułożenie kwiatowej kompozycji na niebie. Ten wyczyn został dokonany na wysokości nieco ponad 23 000 stóp. Ten konkretny skok spadochronowy jest nadal uważany za jeden z najniebezpieczniejszych w historii tego sportu. Teraz to nazywasz przygodą!
  2. Jednym z najciekawszych faktów na temat skoków spadochronowych jest to, że osoba o imieniu Jonas jest rekordzistą w wykonywaniu tatuażu podczas swobodnego spadania z wysokości 4000 m. Pochodzący ze Szwecji, wytatuował sobie na ramieniu skrót WFFT. Co oznacza WFFT? Cóż, to oznacza Worlds First Freefall Tattoo. Za ten wyczyn wciąż jest okrzyknięty lokalnym bohaterem. Brawo!
  3. Jeśli uważa się, że skoki spadochronowe są tylko dla mężczyzn, to nie można bardziej się mylić. Georgina Broadwick, w 1913 roku, była pierwszą kobietą, która skoczyła ze spadochronu z samolotu. Ten wyczyn został dokonany w Los Angeles. Dobrze, że wykonała tak śmiały akt nad „Miastem Aniołów”. Dlaczego mężczyźni mieliby się dobrze bawić??
  4. Fred Mack, w wieku 100 lat, był najstarszą osobą, która skakała ze spadochronem. Obiecał, że zrobi to po ukończeniu stulecia i dotrzymał słowa. Naprawdę służy jako ogromna inspiracja.
  5. Toni Stadler z RPA była najmłodszą osobą, która skoczyła ze spadochronem w wieku czterech lat. Dokonał tego wyczynu z wysokości 10 000 stóp.
  6. Michael Zang ustanowił nowy rekord świata, wykonując 500 skoków jednego dnia. Ukończył to w odstępach krótszych niż 3 minuty.