Poduszki do karmienia piersią lub poduszki do karmienia, jak to się inaczej nazywa, były początkowo używane do podpierania niemowląt, które nie były gotowe do siedzenia. Z czasem jednak zaczęły się przydać jako poduszki do karmienia. Są po prostu małą poduszką, którą owija się wokół dziecka, aby umożliwić utrzymanie jego chwytu w pozycji i picie mleka. Poduszki do karmienia dla bliźniąt są najczęściej używane i na pewno są pomocne, ponieważ nie musisz trzymać obu jednocześnie podczas karmienia. Ale ważniejsza od wszystkiego jest wiedza, gdzie i jak umieścić dziecko na poduszce, aby zapewnić mu bezpieczną pozycję do karmienia. Spójrz na szybkie kroki i rzeczy, na które musisz uważać.

  • Przede wszystkim usiądź w wygodnej pozycji, upewniając się, że plecy są dobrze podparte.
  • Połóż poduszkę na kolanach, wokół talii.
  • Trzymaj dziecko na poduszce przodem do siebie, upewniając się, że jego buzia jest równo z tą stroną piersi, którą planujesz karmić.
  • Zacznij je pielęgnować i upewnij się, że nie opuszczasz piersi ani nie pochylasz się dla nich. Podnieś ręce i zbliż dziecko do siebie.

Poduszka do karmienia może być również używana do karmienia dziecka butelką. Tym razem użyj butelki, aby je pielęgnować, ustawiając je w odpowiedniej pozycji. Poduszki są najczęściej projektowane tak, aby pasowały do ​​matki wokół brzuszka i w ten sposób zapewniały wsparcie podczas karmienia niemowlęcia.

Najlepsza & Wygodne poduszki do karmienia piersią:

Na rynku dostępna jest teraz oferta poduszek do karmienia. Ale jeśli nie masz czasu na szukanie wielu rodzajów, oto Twój kompletny przewodnik, jak zrozumieć, czego potrzebujesz i jakiego rodzaju potrzebujesz.

1. Poduszka do karmienia Ergo:

6 najlepszych poduszek do karmienia piersią ze zdjęciami w Indiach

Jest to poduszka do karmienia noworodka, która szczyci się naturalną poduszką do karmienia, dzięki czemu ułatwia karmienie. Pomaga powstrzymać Cię przed garbieniem się. Występuje w wielu przyjemnych kolorach i kosztuje około 25 $ za sztukę. Posiada łatwy do przenoszenia uchwyt oraz jest mocny i podtrzymujący. Poduszka jest elastyczna i dzięki temu miękka dla ciała dziecka. Firma zaleca 12-godzinną pielęgnację, aby zobaczyć różnicę.

2. Wsuwana poduszka do karmienia piersią Nursie:

Poduszki do karmienia piersią ze zdjęciami w Indiach

Oto idealna przenośna poduszka do karmienia, która ma tylko około 10 cali długości i dlatego może zmieścić się również w twoich torbach na pieluchy. Wsuń to w ramię, a miękka poduszka skutecznie podepnie dziecko do karmienia, a mama nie będzie musiała się garbić. Najlepsze w tej poduszce do karmienia jest to, że możesz ją łatwo wrzucić do pralki w celu szybkiego prania. Może podtrzymywać każdą pozycję do karmienia, dzięki czemu jest uznawana za najlepszą podróżną poduszkę do karmienia w cenie 39 ..

3. Poduszka do karmienia Twin Z:

Poduszki do karmienia piersią

Ta to poduszka do karmienia dla bliźniaków. Karmienie piersią samo w sobie może być trudne, ale tym trudniej jest karmić bliźnięta. Ta została zaprojektowana specjalnie z myślą o karmieniu obojga w tym samym czasie, a oparcie poduszki zapewni mamie wygodę. Poduszka przydaje się również dla matek po cesarskim cięciu i w ten sposób eliminuje ucisk na brzuch podczas karmienia. Kosztuje 100 USD i może być również przydatny do podpierania dzieci, gdy zaczynają siadać.

4. Poduszka do karmienia Widgey:

Najlepsze poduszki do karmienia piersią ze zdjęciami

ta poduszka do karmienia może pełnić wiele funkcji. Obejmuje to nawet wsparcie prenatalne, którego matki potrzebują dla swoich pleców. Poduszka mocno przylega do ciała mamy w okolicach talii, dając poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas karmienia. Płaska powierzchnia zapewni również odpoczynek dla kręgosłupa dziecka. Użyj tego, aby podeprzeć dziecko, aby usiadło, gdy przygotowuje się do siedzenia, a także obrócić dziecko na brzuchu nad poduszką, aby zapewnić im bezpieczeństwo i umożliwić rozwój mięśni na plecach. Ma zdejmowany i zmywalny pokrowiec w 100% z bawełny, a jego cena wynosi 10,25 USD.

5. Poduszka do karmienia piersią Mombo:

Poduszki do karmienia piersią ze zdjęciami w Indiach

Poduszka do karmienia Mombo to miękka poduszka, która wspiera dziecko, a także zapewnia wsparcie dla matki. Poduszki są dostępne w wielu kolorach i stanowią czynnik komfortu na wyższy poziom. Zapewnia idealną ilość jędrności do podtrzymania dziecka. Poduszka nie jest dostarczana z pokrowcem, dzięki czemu można dokupić pokrowiec, który można prać i używać ponownie. Oferuje również miękką stronę do wylegiwania się. Prosta poduszka do karmienia kosztuje 25 USD, a dwustronnie pokryta poduszka do karmienia kosztuje 40.

6. Poduszka do karmienia piersią Dr Brown’s Gia:

Najlepsze poduszki do karmienia piersią w Indiach

Standardowe poduszki do karmienia mogą nie działać w przypadku matek z dużym biustem. Ta poduszka do karmienia jest wysoka i szeroka, dzięki czemu zapewnia więcej potrzebnej przestrzeni. Ma kształt krewetki, której jeden koniec jest niższy niż drugi, aby ustawić dziecko na normalnym nachyleniu. Poduszka jest zmywalna i jest bardzo przydatna dla wszystkich kobiet plus size. Kosztuje 30 USD i można do niego zamówić również poszewkę na poduszkę.

Skoro już o tym mowa, oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, wybierając odpowiednią poduszkę dla dziecka i dla siebie.

  • Odpowiedz sobie na pytanie „jak długo w ciągu dnia karmisz dziecko?”, jeśli planujesz karmić piersią przez około 3 miesiące, wybierz taką, która będzie odpowiadać tej długowieczności. Jeśli planujesz karmić wyłącznie w domu, nie musisz naprawdę dużo w to inwestować, a raczej wybrać taką, która jest prosta i sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, zużyciu.
  • Poszukaj dopasowania. Idealnie poduszka powinna przylegać do tułowia w taki sposób, aby główka dziecka wraz z jego tułowiem znajdowała się na wysokości brodawki sutkowej.
  • Przejrzyj wiele kształtów, takich jak „C”, „O”, a także kształt „półksiężyca”. Kształt jest ważny, ponieważ każdy z nich inaczej dopasowuje się do sylwetki. Wybierz ten, który jest najbardziej odpowiedni.

Chociaż wiemy, że opieka nad dzieckiem sama w sobie jest trudnym zadaniem, złagodź niektóre z tych procesów, wybierając odpowiednie poduszki do karmienia. Opieka nad dzieckiem zaczyna się od wyboru rzeczy, które najlepiej odpowiadają jego potrzebom pielęgnacyjnym, po zapewnienie mu wygodnych pozycji do spania. Wyjdź od razu i wybierz poduszkę do karmienia, która zapewni Tobie i dziecku maksymalny komfort.