Ze względu na ograniczoną przestrzeń w nowoczesnych domach, czasami naprawdę trudno jest znaleźć odpowiednią lokalizację dla pokoju pooja. Tak więc, aby zaoszczędzić miejsce, większość ludzi próbuje teraz projektów kuchennych pooja. Tak, to po prostu oznacza, że ​​łączą swoją kuchnię i pokój pooja, korzystając z najlepszych możliwych projektów.

Podczas gdy dla niektórych osób cały pomysł posiadania pooja mandir w kuchni jest wielkim nie-nie, ale jest wiele osób, które sprawiają, że ten trend jest bezbłędny, korzystając z najlepszych kreatywnych pomysłów. Podczas gdy pokój pooja jest świętym miejscem, ty też możesz użyć dostępnego pokoju pooja w projektach kuchni, aby wyglądał stylowo bez utraty duchowości.

kuchnia pooja projektuje pokój

Jak wybrać projekt pokoju Pooja w kuchni??

Cały pomysł wykorzystania pooja ghar w kuchni wymaga odpowiedniego rozważenia wielu rzeczy, aby ludzie mogli poczuć rzeczywiste uczucie pooja mandir. Najważniejsza jest świadomość tego, jak dobrać wzór pooja do swojej kuchni, który nie powinien zakłócać rutyny, a także oferować pożądane korzyści.

Oto kilka rzeczy, dzięki którym możesz wybrać odpowiedni projekt pokoju pooja w kuchni:

  • Zwróć uwagę na dostępną przestrzeń przed wyborem projektu.
  • Trzymaj obszar pokoju pooja zamknięty, gdy nie jest używany.
  • Zrozum kierunek umieszczania mandir.
  • Rozważ pozycję i lokalizację pooja mandir.
  • Sprawdzaj również swój budżet.
  • Rozważ Vastu Shastra przed podjęciem jakiegokolwiek projektu pokoju pooja w kuchni.

Nowoczesne projekty pokoi Pooja w kuchni:

Ciężko jest połączyć pokój pooja w swojej kuchni, chyba że dokładnie wiesz, jak to zrobić. Chcesz poznać sekret, który się za tym kryje? Oto nasze 10 prostych i najlepszych mandirów pooja w projektach kuchennych, które nie zakłócą normalnej pracy Twojej kuchni, a także sprawią, że Twój mandir będzie wyglądał pięknie:

1. Szafka pokojowa Pooja w kuchni:

pokój pooja w projektach kuchni

Prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby w pełni wykorzystać projekty kuchennego pokoju pooja, jest schowanie go w szafce. Ten projekt jest jednym z najczęstszych projektów, ponieważ nie przeszkadza w pracy w kuchni, a także zapewnia użytkownikom potrzebną duchowość.

Ponadto ten projekt pomaga w utrzymaniu pokoju pooja w izolacji od reszty kuchni, co jest jedną z głównych potrzeb podczas umieszczania mandir w kuchni. Możesz również wykonać specjalną szafkę w swojej modułowej kuchni, która nawet nie będzie wyglądać dziwnie od innych dostępnych projektów.

2. Pooja Mandir na zewnętrznej ścianie kuchni:

pokój pooja w kuchni

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w kuchni, możesz użyć tego pokoju pooja w projekcie kuchni i umieścić mandir na ścianie tuż obok kuchni. Ten projekt staje się dość popularny w małych mieszkaniach, ponieważ nie ma wystarczająco dużo miejsca na potrzeby.

Możesz dostosować mandap lub szafkę do pokoju pooja zgodnie z rozmiarem ściany lub według własnego uznania. Możesz również rozważyć skorzystanie z pomocy Vastu Shastra w sprawie pokoju pooja w kuchni, aby upewnić się, że postępujesz właściwie.

3. Korzystanie z 2-poziomowego licznika:

pooja mandir w kuchni

Zawsze możesz użyć osobnego blatu w swojej kuchni, aby umieścić mandir. Chociaż te kuchnie z projektami pokoju pooja zajmują trochę miejsca i masz dużo miejsca na umieszczenie wszystkich niezbędnych elementów pokoju pooja.

Umieść wszystkie idole i inne rzeczy we właściwej pozycji, aby nigdzie nie przeszkadzały w pracy kuchni. Możesz użyć małego lub większego blatu, w zależności od dostępnej przestrzeni. Możesz również użyć tylko jednej półki blatu i wykorzystać drugą również do swoich potrzeb w kuchni.

4. Mały naścienny Mandir Pooja:

półka pooja w kuchni

Jeśli chcesz zachować tradycję, możesz zastosować w kuchni mandir naścienny. To jeden z najczęstszych wzorów pooja ghar w kuchni, które można znaleźć w większości miejsc. Rozmiar mandiru oczywiście może się różnić w zależności od dostępności miejsca w kuchni.

Upewnij się, że używasz mandiru z drzwiami, aby móc je zamknąć, gdy mandir pooja nie jest używany. W ten sposób zyskasz osobne miejsce na swoją pudżę i możesz trzymać ją z dala od codziennej rutyny w kuchni, zachowując jej świętość.

5. Mały Mandir Pooja w kuchni:

pooja ghar w kuchni

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca w kuchni, zawsze możesz wybrać opcję posiadania małego lub dużego mandira w swojej kuchni. Spójrz na cichy kącik w swojej kuchni i po prostu umieść tam mandir.

Upewnij się, że wybrany kącik nie jest tak często używany w Twojej kuchni, aby Twoje czynności związane z mandirem mogły pozostać oddzielone od tych związanych z kuchnią. Upewnij się również, że mandir z drzwiami do zamykania mandiru, gdy nie jest używany. Rozważ Vastu Shastra do pokoju pooja w kuchni, aby mieć pewność co do pozycji i kierunku swojego mandir.

6. Użyj magazynu kuchni:

kuchnia z projektami pooja room

Jeśli masz magazyn dołączony do kuchni, jesteś całkowicie błogosławiony. Czemu? To dlatego, że możesz wykorzystać dostępny magazyn kuchenny jako swój pokój pooja. Jest to jedna z najprostszych kuchni z projektami pokoju pooja, którą można wypróbować bez łączenia kuchni i pokoju pooja.

Korzystanie z magazynu może również przynieść wiele korzyści, takich jak uzyskanie wystarczającej ilości miejsca do pięknego udekorowania swojego pokoju pooja. Dostajesz również wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie wszystkich niezbędnych przedmiotów swojego pokoju pooja we właściwym miejscu bez żadnych kompromisów.

7. Dekoracyjny pokój Pooja w ścianie:

kuchnia modułowa z pooja room

Jeśli nie chcesz korzystać z właściwego lub powszechnego sposobu korzystania z pokoju pooja w kuchni, możesz skorzystać z tego rozwiązania. Możesz zachować całą ścianę swojej kuchni ozdobioną bożkami Boga i możesz użyć tego samego do robienia wszystkich swoich pooja i rytuałów.

Najlepszą rzeczą w korzystaniu z tego projektu jest to, że nie wymaga dużo miejsca, dzięki czemu można go wykonać w dowolnej przestrzeni. Ale musisz zadbać o kierunek ściany, zanim użyjesz jej jako swojego pokoju pooja. Możesz także udekorować ścianę w prosty sposób, który lubisz.

8. Zakamuflowana ściana:

vastu shastra do pokoju pooja w kuchni

Wykorzystanie zakamuflowanej ściany to jeden z modnych projektów kuchni modułowej z pooja room. Te projekty dają pewność, że w niczym nie przesadzą, łącząc kuchnię i pokój pooja. Kolejną rzeczą, której możesz być pewien, z tym projektem jest to, że będzie wyglądał niesamowicie i pięknie.

Możesz wybrać ścianę, która zwykle oddziela kuchnię od reszty domu, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Możesz również połączyć swój mandir ze szklanymi drzwiami, aby jak najlepiej zachowały autentyczność mandiru pooja.

9. Mandir w kącie kuchni:

vastu do pokoju pooja w kuchni

Nic nie może być bezpieczniejszym miejscem, aby mieć pokój pooja w kuchni, niż mieć go w kącie. Wystarczy wybrać odpowiedni kącik w kuchni, nieco oddalony od prac kuchennych i umieścić tam mandir. Możesz zachować go tak prosto, jak chcesz lub możesz go tak udekorować, jak chcesz.

Możesz również wybrać półkę pooja w kuchni. Upewnij się, że wiesz o pokoju Vastu for pooja w kuchni, zanim wybierzesz róg mandir. Pozwoli to również zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni.

10. Korzystanie z półki kuchennej:

pokój pooja w kuchni według vastu

Jedną z najbezpieczniejszych opcji łączenia pooja ghar i kuchni jest posiadanie półki na pooja w kuchni. W tym projekcie nie potrzebujesz niczego specjalnego do użycia, ponieważ wystarczy mieć półkę, na której możesz zrobić mandir.

Jest to również jeden z modnych projektów kuchni modułowej z pooja room, w której jedna półka kuchenna służy jako mandir. Jeśli nie możesz mieć drzwi do swojego mandiru pooja, zawsze możesz użyć zasłon, aby oddzielić mandir od reszty przestrzeni kuchennej.

To jedne z najlepszych i najłatwiejszych pokoi pooja w projektach kuchni, których możesz użyć. Jeśli nie masz pewności co do umieszczenia mandir w swojej kuchni, lepiej wybrać pokój pooja w kuchni zgodnie z Vastu, aby uniknąć ewentualnych problemów. Możesz również skonsultować się z doświadczonym projektantem wnętrz i uzyskać najlepsze Vastu dla pokoju pooja w kuchni.

Jeśli masz jakiekolwiek inne wątpliwości dotyczące wykorzystania wzorów pokoju pooja w kuchni, to prosimy o komentarz poniżej. Odezwiemy się do Ciebie z najlepszą możliwą pomocą i informacjami za Twoją pomoc.