Telugu horrory! Jeśli lubisz doświadczać uścisku w filmie, wolisz nie tylko zwykłą i swobodną fabułę, ale lubisz doświadczać mieszanych emocji, takich jak strach i niepokój, co jest lepsze niż horrory? Dodaliśmy najlepsze z ostatnich dwóch dekad horrorów telugu, które trzeba obejrzeć.

Są one oznaczone jako jedne z najlepszych horrorów w języku telugu i też je pokochasz. Dodaj je do swojej listy obserwowanych, a na pewno to docenisz.

Filmy o duchach diabła w języku telugu

20 najlepszych horrorów w Tollywood (stare i najnowsze):

Zaczynamy, odkryjmy wszystko o najbardziej ekscytujących i opartych na napięciu najnowszych i nowych listach horrorów i kin w języku telugu. Są to jedne z najwyżej ocenianych przez kilku analityków filmowych.

1. Czandramukhi (2005):

To bardzo znany większość horrorów w języku telugu i większość z nas już to wie. Wyreżyserowany w kilku innych językach, w tym hindi, kannada i malajalam, fabuła filmu obraca się wokół tego, jak osoba z NRI i jego żona decydują się żyć i pozostać w rodzinnym domu, ostrzeżenia o możliwości nawiedzonego otoczenia i ducha wokół. Kiedy decydują się tam zostać, rodzina dołącza do nich, aby wspierać i być z żoną i mężem. Jednak sprawy przybierają obrót, gdy zaczynają mieć miejsce nieoczekiwane okoliczności. Muszą teraz skorzystać z pomocy psychiatry, aby rozwiązać zagadkę.

2. Muni (2007):

Muni to prequel wspomnianego filmu Kanchana. Fabuła tych filmów o duchach w języku telugu obraca się wokół bohatera, który od dzieciństwa zawsze bał się ciemności. Gdy bohater przenosi się do nowej posiadłości, zostaje opętany i nawiedzany przez ducha, który chce przybrać jego postać, aby zabijać i zemścić się na swoich zabójcach.

3. Mantra (2007):

Mantra była wtedy wielkim hitem, która miała bardzo wciągającą i ekscytującą fabułę. Kiedy Charmee, która jest Mantrą, otrzymała rodowy dom, który pozostawili jej rodzice, próbuje go sprzedać. Jednak wielu kupujących nie zgłasza się do domu z powodu niektórych zgonów w gospodarstwie. Gdy ktoś zgodzi się go kupić pod jednym warunkiem osoby mieszkającej w domu minimum trzy miesiące, pośrednik postanawia tam zostać za prowizję od sprzedaży. Teraz film obraca się wokół niezwykłych okoliczności, które mają miejsce w posiadłości przodków.

4. 13B (2009):

Film jest dość znany na liście horrorów telugu, wyreżyserowanych w kilku językach, w tym hindi i tamilskim. Fabuła kręci się wokół tego, jak rodzina wprowadza się do mieszkania na 13. ostatnim piętrze. Jednak ich spokojne życie zostaje zakłócone, gdy zdają sobie sprawę, że w domu pojawia się duch, który próbuje komunikować się z nimi za pośrednictwem telewizji. To dość ekscytująca i dobrze przyjęta w tamtych czasach fabuła w branży filmowej.

5. Arundhati (2009):

To kolejna perełka horrorów w całej historii przemysłu filmowego telugu. Film z udziałem aktorki Anushki Shetty obraca się wokół kobiety Arundhati, która wie, że jest niczym innym jak odrodzeniem swojej praprababci. Zły mag próbuje ją zabić, gdy reinkarnuje swoją babcię, a teraz film opowiada o tym, jak wygrywa z nim i przynosi pokój złemu oku całej rodziny. Film ma nie tylko fabułę, ale także świetne występy, doskonałe efekty wizualne i scenariusz. Rzeczywiście pozostanie jednym z najlepszych horrorów w języku telugu dla przyszłych pokoleń. Jest do tej pory uważany za jeden z najlepszych horrorów w języku telugu.

6. Kanchana (2011):

Wyreżyserowane przez legendę Raghava Lawrence, Kanchana jest wówczas jednym z najlepiej zarabiających horrorów w branży. Film nie dotyczy tylko gatunku horroru, ale porusza także aspekty związane z niesprawiedliwością, dyskryminacją i nierównością w stosunku do osób transpłciowych. Fabuła kręci się wokół duchów opętanych przez młodego mężczyznę, który sprawia, że ​​zachowuje się jak kobieta. To do egzorcysty należy odmawianie modlitw i wyjawianie prawdy o tym, dlaczego mężczyzna zachowuje się jak kobieta, co dotyka kwestii niesprawiedliwości, morderstwa i nie tylko.

7. Waiszali (2011):

Film został wtedy dobrze przyjęty przez publiczność i miał ekscytującą i ekscytującą fabułę pełną strachu, entuzjazmu i niepokoju. Fabuła porusza się wokół policjanta, który prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa swojej byłej dziewczyny, która również jest mężatką. Jest pewien, że się nie zabiła. Teraz film opowiada o tym, jak podejrzewa sąsiadów i męża i odkrywa tajemnicę jej śmierci. To jeden z najlepszych horrorów Tollywood.

8. Awun (2012):

Avunu to zabawny horror wyreżyserowany przez Ravi Babu. Znany ze swoich ekscytujących fabuł, historia kręci się wokół nowożeńców przeprowadzających się do nawiedzonego domu. Duch seryjnego gwałciciela jest obecny w domu – jego ciało zostało pocięte na kawałki i zmieszane z cementem i betonem podczas budowy posiadłości. Teraz fabuła gęstnieje i obraca się wokół niezwykłych okoliczności, z jakimi spotykają się nowożeńcy.

9. Chaarulatha (2012):

Chaarulatha jest wyjątkowa i niezwykła w swojej fabule. Film kręci się wokół bliźniaczek syjamskich, Charu i Lathy. Kiedy jeden mężczyzna zakochuje się w Charu, matka musi poddać bliźniakom operację bliźniaków i rozdzielić je na drugą fazę życia. W niefortunnych okolicznościach umiera druga połowa bliźniaczki, Latha. Teraz powraca jako duch, by zemścić się na swoim drugim bliźniaku, Charu. To mniej znane, ale interesujące filmy o diabłach w języku telugu do obejrzenia.

10. Prema Katha Chirtam (2013):

Film Prema Katha Chitram był wielkim hitem wtedy, gdy został wydany. Fabuła kręci się wokół przyjaciół, którzy postanawiają wspólnie popełnić samobójstwo. Kiedy odwiedzają dom, aby popełnić samobójstwo, zdają sobie sprawę, że sam dom jest nawiedzony. Kolejny film opowiada o rozplątaniu i o tym, jak radzą sobie z sytuacją wokół nawiedzonej posiadłości.

11. Raju Gari Gadhi 1 (2015):

To jedna z pierwszych serii filmów, które pojawiły się pod tym samym tytułem. Film otrzymał wiele braw w kasie, biorąc pod uwagę ekscytującą fabułę i dreszczyk emocji podczas oglądania. Opiera się na telewizyjnym reality show zorganizowanym w nawiedzonym bungalowie, który widział i był świadkiem wielu zgonów. Fabuła gęstnieje, gdy jeden z uczestników próbuje zdemaskować śmierć własnego brata.

12. Mayuri (2015):

Zagrana przez supergwiazdę damy, Nayantharę, film nie jest dobrze znany w kręgach filmowych. Zasługuje jednak dramatycznie na dobry zegarek. Fabuła obraca się wokół aktorki, która jest samotną matką pracującą w firmie reklamowej. Ogląda film i zdaje sobie sprawę, że film ostatecznie symbolizuje jej własną historię życia. Reszta filmu obraca się teraz w tajemniczych okolicznościach, które mają miejsce w jej życiu.

13. Abhinetri (2016):

Jeśli chcesz zarówno horroru, jak i wciągającej, zabawnej fabuły, która może zadziwić publiczność, może to być doskonały wybór do obejrzenia. Film opowiada o mężczyźnie z Bombaju, który marzy o życiu z dziewczyną, która jest piękna, tak jak modelka i aktorka. Jednak jego marzenia się nie spełniają, gdy jego rodzina finalizuje ślub z dziewczyną ze wsi. Jednak po ślubie dochodzi do ekscytujących zwrotów akcji, kiedy mężczyzna przenosi się z żoną i uświadamia sobie, że jest opętana przez ducha, który jest aktorką. Film jest idealną mieszanką zabawy, humoru i ekscytujących wydarzeń. Jest znany jako popularny w horrorach komediowych w języku telugu.

14. Dom obok (2017):

Niewielu słyszało o filmie Dom obok. Spokojna i szczęśliwa rodzina lekarza zostanie zakwestionowana, gdy nowa rodzina sąsiada pojawi się jako ci mieszkający w sąsiednim domu. Dziwne i paranormalne działania i okoliczności krążące wokół sąsiadów zakłócą szczęśliwe życie lekarzy. Film jest również nakręcony w językach tamilskim i hindi, ma piękny scenariusz i utalentowaną obsadę, oprócz wciągającej fabuły.

15. RaaRaa (2018):

Film, choć mało znany w kręgach filmowych, z pewnością zasługuje na obejrzenie. Fabuła obraca się wokół bohatera, który jest reżyserem filmowym. Podczas gdy wszystkie jego filmy zawodzą, ojciec jego reżysera nie mógł znieść porażki i doznał zawału serca. Kiedy umiera, jego matka również jest chora i jest hospitalizowana. Fabuła obraca się wokół tego, jak bohater musi nakręcić idealny film, aby jego matka przeżyła i była szczęśliwa. Choć nikt nie chce z nim pracować, producent wysuwa scenariusz horroru, który można nakręcić tylko w opustoszałym, pustym bungalowie. Nie wiedzą, że duchy i duchy nawiedzają posiadłość.

16. Bhaagmathie (2018):

Z gwiazdorską aktorką Anushką Shetty, Bhaagmathie jest porywającym horrorem telugu wśród najczęściej oglądanych w całym gatunku. Jeśli szukasz idealnego horroru telugu, który jest wspaniały i ma mocną i wciągającą fabułę, może to być idealny zegarek. W tym filmie Anushka Shetty jest oficerem IAS oskarżonym o zamordowanie jej męża. Kiedy zostaje zabrana na przesłuchanie, okazuje się, że również mieszka w nawiedzonym domu z duchem Bhaagmathie, kogo rozplątuje. Od tego momentu fabuła toczy się bez przeoczeń! Jest to najczęściej oglądany nowy horror w telugu 2018.

17. Rahasyam (2019):

Film ma bardzo wyjątkową i ambitną fabułę. Podczas gdy niedoceniany klejnot nie jest zbytnio znany w kręgach filmowych, film obraca się wokół początkującego reżysera, który chce wyreżyserować nawiedzony horror. Fabuła gęstnieje, gdy spotyka ducha, który targuje się o obsadzenie jej w filmie. To idealna mieszanka emocji, strachu, niepokoju, a także komedii.

18. Jessie (2019):

Jessie była jednym z największych hitów branży filmowej w języku telugu 2019 w gatunku horroru. Chodzi o to, jak nawiedzony bungalow musi zostać rozwiązany przez grupę łowców duchów, aby zbadać tajemnicę Jessie i Amy, ale zdają sobie sprawę, że jedna z osób zachowuje się dziwnie. Film jest ekscytującym horrorem z nowym zegarkiem ze wszystkimi nowymi aktorami i aktorkami. To popularne najnowsze thrillery horrory w języku telugu.

19. Raju gari gadhi 2 (2019):

Ten film był wielkim hitem, kiedy został wydany i nadal jest jednym z najpopularniejszych filmów horrorów w telugu. Film obraca się wokół trzech bardzo dobrych przyjaciół, którzy inwestują w kurort i dom na farmie, a później uświadamiają sobie, że duch nawiedza cały teren. Teraz – jak mentalista próbuje pozbyć się ducha i jak historia trzech przyjaciół rozwija się, gdy poznają prawdę, jest to, co film opowiada z czasem. Jest to niewątpliwie porywający zegarek z wyjątkową i nową fabułą. Jest to również jeden z popularnych horrorów telugu w 2019 roku.

20. Prema Katha chitram 2 (2019):

Chociaż film nie jest dobrze przyjmowany w kasie, z pewnością zasługuje na obejrzenie nowej fabuły oraz fantastycznej obsady i aktorów. Chodzi o samobójstwo studentki, która zamienia się w ducha, ponieważ osoba, którą kocha, nie akceptuje jej uczuć miłości do niego. Nawiedza obecną dziewczynę mężczyzny i wtedy sytuacja się pogarsza. Chociaż nie zebrał wystarczającej liczby recenzji, film otrzymał uznanie dla obsady i reżyserii.

Jeśli podoba Ci się gatunek horrorów, ta lista ekscytujących i najlepszych horrorów w języku telugu jest obowiązkowa. Rzeczywiście zasługują na brawa, biorąc pod uwagę ekscytujące występy, wyjątkowe fabuły i doskonałą obsadę. Obejrzyj je i powiedz nam, który jest Twoim ulubionym na liście. Kochamy Cię usłyszeć!