Czy denerwujesz się swoimi pryszczami? Pryszcz, pęcherz, trądzik lub czyrak oznacz dowolną nazwą, chociaż wszystko to brzmi okropnie i okropnie. Wielu młodych ludzi może borykać się z problemem pryszczy. Jeśli chcesz pozbyć się wyprysków, powinieneś dbać o swoją skórę, tak jak dbasz o swoją dietę. W tym artykule przedstawiono porady kosmetyczne Shahnaza Hussaina dotyczące pryszczy.

Kosmetyczka Shahnaz Hussain Porady kosmetyczne na trądzik i pryszcze

Shahnaz Hussain to legenda indyjskiego handlu kosmetykami. Znana na całym świecie kosmetyczka, Shahnaz Husain, podzieliła się kilkoma z jej porad dotyczących urody, które pomogą Ci wyrzucić pryszcze i ślady pryszczów.

Porady kosmetyczne Shahnaz Hussain na pryszcze i trądzik:

Oto ujawniony naturalny zabieg upiększający od Shahnaza Hussaina, który szybko zapobiega trądzikowi i pryszczom.

1. Woda różana do pielęgnacji pryszczy:

Woda różana do pielęgnacji pryszczy

Pryszcze zwykle wybuchają w obszarach tłustych. Tak więc ważne jest zarządzanie zrzutem oleju. Stosuj konkretne mydło lecznicze do mycia twarzy dwa razy dziennie, a także używaj wody różanej z dodatkiem środka ściągającego w tych samych ilościach. Poklep to po całej twarzy.

2. Traktuj trądzik za pomocą liści Neem:

Traktuj trądzik za pomocą liści Neem

Ponieważ zawiera właściwości antyseptyczne, Neem jest korzystny dla każdej skóry z pryszczami. Zagotuj liście Neem w wodzie i spuść wodę, aby regularnie myć twarz. Możesz również użyć wacika do aplikacji.

3. Pasta z drzewa sandałowego na pryszcze:

Paczka drzewa sandałowego i kurkumy

Wymieszaj wodę różaną w proszku z drzewa sandałowego, aby uzyskać pastę. I rozsmaruj na twarzy na noc, a po 1 godzinie zmyj wodą. Drzewo sandałowe ma właściwości uspokajające i lecznicze.

4. Sok z ogórka na pryszcze:

Sok z ogórka na pryszcze

Zapewnia kontrolę oleju. W przypadku skóry mieszanej dodaj sok z cytryny do mleka wymieszanego z 2 łyżeczkami soku z ogórka. Wacikiem wytrzyj go na skórze i delikatnie wyczyść.

5. Leczenie trądziku z gliceryną i wodą różaną:

Leczenie trądziku z gliceryną i wodą różaną

W imieniu skóry skłonnej do wyprysków gliceryna i woda różana to znakomity zabieg. Rosewater działa jak świetny tonik, ponieważ zawiera etanol, który zwalcza pryszcze przed nawrotami, a także usuwa wypryski. Gliceryna pomaga nawilżyć skórę. Zmieszaj cztery części wody różanej z jedną częścią czystej, nierozcieńczonej gliceryny. Uzupełnij to w butelce plus fajne. Smaruj to na twarzy za każdym razem, gdy oczyszczasz twarz. Przed użyciem dodaj małe krople soku z cytryny.

6. Pij dużo wody:

Miej dużo wody

Bardzo ważne jest, aby Twoja skóra była nawilżona, więc pij dużo wody, soków i płynów, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu. Pamiętaj, aby całkowicie trzymać się z dala od zimnych napojów, innych napojów i fast foodów.

7. Unikaj stosowania Multani Mitti:

Unikaj stosowania Multani Mitti

Shahnaz Hussain mówi Nie używaj Multani Mitti lub Besan, ponieważ zatyka pory. Może to dodatkowo spowodować, że więcej pryszczów wystrzeli w górę. Trzymaj się z dala od obu całkowicie.

8. Twaróg i kurkuma:

Twaróg I Kurkuma na pryszcze

Oba mają właściwości lecznicze. Pomaga to zadbać o pryszcze i zapewnia czystą, promienną i jaśniejszą skórę. Tak więc, dobrze wymieszaj kurkumę i twaróg, aby regularnie robić pastę i smarować ją regularnie. Trzymaj go przez około 15 do 20 minut. Opłucz twarz czystą wodą. Twaróg jest bogaty w cynk, a cynk zmniejsza pryszcze, a także zmniejsza niedoskonałości.

9. Traktuj pryszcz według liści Tulsi:

Domowe maseczki do twarzy Tulsi

Stwórz pastę z liści tulasi i regularnie umieszczaj ją na dotkniętych obszarach. Później wyjdź na około 20 minut, zmyj letnią wodą.

10. Mieszanka twarogowa i pomidorowa na pryszcze:

Mieszanka twarogowa i pomidorowa na pryszcze

Przygotuj pastę mieszając sok pomidorowy z twarogiem i smaruj twarz przez 15 minut. Następnie umyj wodą. Sok pomidorowy pochłania resztki oleju, dzięki czemu kontroluje i leczy pryszcze.

11. Sok z cytryny i miód na trądzik:

Sok z cytryny i miód na trądzik

Zrób prostą mieszankę miodu i soku z cytryny i nakładaj ją na twarz raz dziennie. Po 15 minutach spłucz wodą.

12. Leczenie pryszczami z migdałów i twarogu:

Leczenie pryszczami z migdałów i twarogu

Wymieszaj migdały z twarogiem i posmaruj. Masuj miksturę delikatnie nad skórą. Kontynuuj przez 5-10 minut, plus zmyj wodą.

Shahnaz Hussain Porady kosmetyczne na pryszcze