Trądzik na plecach, choć nie stanowi przeszkody dla twojego wyglądu, nadal jest kompletną uciążliwością. Jest denerwujący i irytujący. Powoduje swędzenie pleców i rujnuje piękno skóry. Może to być spowodowane kilkoma przyczynami i generalnie trudno ich uniknąć. Można je jednak leczyć i sprawić, by zniknęły, stosując odpowiednie składniki.

Strona główna zadośćuczynienie na pryszcze na plecach

Najlepsze sposoby leczenia trądziku na plecach:

Istnieje kilka metod leczenia tego pryszcza na plecach. Możesz skorzystać z dostępnych bez recepty leków i kremów lub możesz skorzystać z bardziej naturalnych środków. Oto kilka najlepszych metod leczenia wyprysków na plecach.

1. Utrzymywanie pleców w czystości:

Utrzymywanie pleców w czystości jest konieczne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii i pogorszeniu problemu. Musisz codziennie szorować plecy. Jeśli nie możesz tego osiągnąć, poproś kogoś innego, aby to zrobił. Użyj luffy z jakimś peelingiem, aby złuszczyć skórę. Możesz też użyć wacików z tonerem. Utrzymuj włosy w czystości. Czasami przyczyną trądziku na twarzy lub plecach mogą być włosy. Jeśli tak, musisz zmienić szampon i zacząć go częściej myć.

2. Zabijanie bakterii:

Peeling oczyszcza skórę i otwiera wszystkie zatkane pory. Pomaga zapewnić skórze przestrzeń, której potrzebuje do oddychania. Następnym krokiem jest zabicie bakterii, aby nie zatykały porów i nie powodowały ponownego trądziku. Najlepszą metodą na to jest użycie nadtlenku benzoilu. Kliniczny żel z nadtlenkiem benzoilu, taki jak Exposed Acne Treatment Serum, doskonale sprawdza się w takich sytuacjach. Oprócz mikronizowanego nadtlenku benzoilu o jakości klinicznej, to serum zawiera również ekstrakty z drzewa herbacianego i zielonej herbaty.

3. Sól morska na pryszcze na plecach:

Innym skutecznym lekarstwem jest wykorzystanie soli morskich. Możesz je kupić w każdym sklepie spożywczym. Można to wykorzystać na dwa sposoby. Albo rozpuszczasz go w codziennej kąpieli i cieszysz się jego relaksującym działaniem na całe ciało, albo rozpuszczasz go w wodzie i umieszczasz roztwór w butelce ze spryskiwaczem. Następnie po codziennym prysznicu spryskaj plecy i pozostaw do wyschnięcia. Nie używaj kremów nawilżających, tylko tę słoną wodę przez kilka tygodni. To najlepszy domowy środek na pryszcze na plecach.

4. Pasta z płatków owsianych:

Owies działa jak magiczne zaklęcie na trądzik na plecach! Wszystko, co musisz zrobić, to zmieszać trochę owsa z ciepłą wodą, aby uzyskać pastę, a następnie wetrzeć ją w plecy. Użyj luffy lub wacików lub po prostu poproś kogoś o pomoc. Płatki owsiane pochłaniają dodatkowy olej ze skóry. Sprawia również, że nie pozostawia skaz i usuwa trądzik, nie pozostawiając żadnych blizn.

5. Banan na pryszcze na plecach:

Banan jest bogaty w potas. Jest również doskonały dla skóry! Zdobądź świeżego banana. Nie używaj zepsutych lub zgniłych. Potrzebujesz do tego świeżych dojrzałych bananów. Pokrój je na małe kawałki, a następnie zetrzyj. Nałóż tę pastę bananową na plecy i pozostaw na chwilę. Następnie zmyj go gorącymi ręcznikami. Banan oczyszcza plecy i sprawia, że ​​są wolne od trądziku, nie wysuszając jednocześnie. To doskonały środek na pryszcze na plecach.

6. Leki bez recepty:

Istnieje kilka dostępnych bez recepty mydeł i leków, których stosowanie pozwoli pozbyć się trądziku w ciągu kilku dni. Clearasil to jedna z dobrze znanych marek produktów do pielęgnacji skóry. Ale inną substancją, której możesz użyć, jest płyn do mycia naczyń Dawn Dish. Na pewno działa na trądzik. Jest tu kilka składników, które pomagają utrzymać plecy wolne od tłuszczu i brudu, zapobiegając w ten sposób rozwojowi trądziku.

7. Sól Epsom:

Sól morska jest droga i czasami może się okazać, że nie jest dla Ciebie skuteczna. Możesz użyć soli Epsom na pryszcze na plecach. To wcale nie jest drogie. To inna nazwa siarczanu magnezu. Skóra łatwo ją wchłonie i złagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Może również pomóc w regulacji składników odżywczych, takich jak witamina D i cynk, które są niezbędne dla skóry. Musisz regularnie przechodzić przez ten proces, aby uzyskać najlepszy dla siebie wynik.

8. Domowa maska ​​na pryszcze na plecach:

Jeśli jesteś w stanie wyleczyć trądzik domową maską, to nic nie może być lepsze niż to. Spośród różnych domowych środków na trądzik ten jest najlepszy. Możesz zmieszać miód z płatkami owsianymi, aby przygotować domową maskę. Podczas gdy płatki owsiane pomagają w usuwaniu brudu, miód działa antybakteryjnie. Właściwości antybakteryjne pomagają zwalczać bakterie wywołujące trądzik i niwelować zaczerwienienia. Jest bardzo prosty w wykonaniu, możesz to zrobić w kilka minut. To wcale nie jest czasochłonne. To skuteczna domowa maska ​​na pryszcze na plecach.

9. Ocet jabłkowy:

Działa jako cudowny składnik na dotknięty obszar ciała. Czyni to poprzez równoważenie poziomu pH twojego ciała. Jest uważany za jeden z najlepszych środków na leczenie trądziku na plecach. Możesz użyć tonera i regularnie nakładać na plecy. Jest bardzo łatwy w użyciu.

10. Olejek z drzewa herbacianego na pryszcze na plecach:

Liście alternifolia z Australii mają właściwości antybakteryjne, które pomagają leczyć trądzik pleców. Wyeliminuje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Ale nie możesz używać nierozcieńczonego olejku z drzewa herbacianego, ponieważ może powodować podrażnienia pleców. Przed użyciem możesz go wymieszać z wodą, może być dla Ciebie najlepsza.

11. Liście mięty pomagają usunąć pryszcze na plecach:

Podczas trądziku na plecach możesz odczuwać ból. Do tego możesz użyć listków mięty. Zawiera mentol, który działa jak naturalny środek przeciwbólowy. Działa również przeciwzapalnie. Pomoże Ci nie tylko pozbyć się bólu związanego z trądzikiem, ale także ukoi Twoją skórę. Musisz zrobić pastę z liści, pocierać nią dotknięty obszar, a następnie umyć po dziesięciu do piętnastu minutach. Może to zająć kilka minut, ale uzyskasz niesamowity efekt. To niesamowite lekarstwo na pryszcze na plecach.

12. Maska wykonana z cynamonu i miodu:

Posiada silne właściwości antybakteryjne. Może nawet walczyć z infekcjami. Jeśli zmieszasz go z miodem, usunie brud i bakterie, które powodują pryszcze. Po użyciu należy go zmyć letnią wodą. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy go stosować przez kilka miesięcy.

13. Soda oczyszczona na pryszcze na plecach:

To powszechny składnik, który znajdziesz w każdym domu. Jeśli martwisz się myśleniem Jak pozbyć się pryszczy na plecach, może to być najlepsze rozwiązanie. Działa zarówno jako kwas, jak i zasada. W ten sposób może pomóc zrównoważyć poziom pH twojego ciała i zmniejszyć trądzik.

14. Aloes:

Aloe Vera ma różne właściwości. Wśród domowych środków na trądzik jest tańszy i łatwo dostępny. Ma moc zatrzymania wypływu płynu, dzięki czemu skóra staje się gładka i miękka. Pomaga również w tworzeniu nowych komórek, a tym samym leczy rany. Aloe vera to jeden z najskuteczniejszych domowych środków na pryszcze na plecach.

15. Leczenie domowe:

Wierzba biała jest skuteczna na każdy rodzaj trądziku. Możesz go użyć na trądzik pleców. Zawiera salicynę, którą znajdziesz w różnych kremach. Pomaga wysuszyć przebarwienia i niweluje trądzik na plecach. Jeśli jesteś zmęczony trądzikiem, stosuj go regularnie i pozbądź się wyprysków na plecach.

Trądzik na plecach może być problemem dla wielu osób. Powodów może być kilka. Pozbądź się wyprysków na plecach dzięki prostym domowym zabiegom, które z łatwością wykonasz. Te domowe środki na trądzik są najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.