Pryszcze to irytujące czerwone guzki, które pojawiają się absolutnie w dowolnym miejscu na ciele, a następnie robią wszystko, co w ich mocy, aby być uciążliwe. Ucho nie jest zdecydowanie najbardziej irytującym miejscem, w którym pojawia się pryszcz, ale z pewnością jest to bardziej niewygodne niż powiedzmy, ramiona lub klatka piersiowa. Chociaż z pewnością jest na uboczu i ma mniejsze prawdopodobieństwo, że zostanie przez Ciebie zdrapany. Mimo to boli tak samo jak nigdzie indziej, wygląda złośliwie i pozostawia brzydkie blizny.

Oto kilka sposobów radzenia sobie z pryszczem w uchu.

pryszcz w uchu

Traktuj pryszcz w uchu:

Oto 9 najlepszych sposobów na usunięcie pryszcza w uchu w następujący sposób.

1. Trzymaj włosy z dala od drogi:

Włosy przenoszą na skórę dużo oleju, którego nie jesteś świadomy. Generalnie ten olejek jest dostarczany w nadmiarze, gdy twoje włosy są nieumyte i zaatakowane przez łupież. Jednak czyste, umyte włosy również wydzielają olej. Dlatego musisz zacząć nosić włosy do góry, aby móc trzymać je z dala od uszu, a tym samym móc zachować uszy wolne od oleju. Nadmiar oleju i brudu tylko pogorszy twój pryszcz.

2. Czyste włosy:

Tak jak powiedziałem, twoje włosy przenoszą dużo oleju na twoją skórę. I chociaż wiązanie go nie przeszkadza, nie możesz uniknąć wszelkiego kontaktu między włosami a uszami. Dlatego musisz starać się, aby włosy były jak najczystsze i pozbawione tłuszczu. Dlatego należy go regularnie myć.

3. Leczenie miejscowe:

Możesz użyć miejscowych balsamów i maści do leczenia trądziku, aby pozbyć się pryszcza. Umyj twarz środkiem do demakijażu, zwracając szczególną uwagę na czyszczenie ucha. Następnie osusz nadmiar wody z powierzchni ucha. Nakładając niewielką ilość maści na palec, nałóż ją delikatnie na pryszcz w uchu. Substancje chemiczne zawarte w leku wykonają resztę pracy.

4. Alkohol lub oczar wirginijski:

Główną przyczyną trądziku są zamknięte pory. Aby się tego pozbyć, musisz wyczyścić uszy. W tym celu użyj patyczków higienicznych lub patyczków kosmetycznych. Zanurz te pąki w alkoholu, a następnie delikatnie zetrzyj cały brud z powierzchni ucha. Oczar wirginijski również dobrze się do tego nadaje.

5. Olejek z drzewa herbacianego:

Olejek z drzewa herbacianego ma doskonałe właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Oba są wymagane podczas leczenia pryszczy. W ten sposób kilka kropli olejku z drzewa herbacianego zabranych w wacik, po nałożeniu na ucho, będzie niezwykle pomocne w pozbyciu się pryszcza i uwolnieniu ucha od dalszego cierpienia.

6. Kwas salicylowy:

Kwas salicylowy działa w podobny sposób jak nadtlenek benzoilu. Nałóż go za pomocą wacika i poczekaj na efekt.

7. Leki doustne:

Jeśli czekasz, aż pryszcz sam pęknie i chcesz coś zrobić z bólem, możesz sięgnąć po środki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen.

8. Nadtlenek benzoilu:

Nadtlenek benzoilu to powszechna nazwa w świecie trądziku. Jest uważany za jeden z najlepszych sposobów leczenia wyprysków. Tak jak poprzednio, weź trochę na wacik i nałóż go na dotknięty obszar po oczyszczeniu. Lek zadziała magicznie i pozbędzie się pryszcza w ciągu kilku dni.

9. Niech tak będzie:

Pryszcze w uchu są irytujące i często nie są bolesne. Jest to jednak na uboczu, a zatem nie jest całkowicie nieuniknione. Dlatego jeśli możesz to wytrzymać, zostaw to na kilka dni, a ten problem naturalnie sam się rozwiąże.