Trądzik jest bardzo uporczywym problemem, z którym wielu nastolatków, a nawet dorosłych, boryka się każdego dnia przez większą część swojego życia z powodu ciągłej potrzeby fast foodów i który jest napędzany gorączkowym stylem życia. Stres jest również kolejnym powodem wywoływania trądziku, który jest reakcją chemiczną na skórze. Aby pozbyć się tego nieznośnego trądziku, możesz wybierać spośród kilku domowych środków, ale zawsze skonsultuj się w tej sprawie ze swoim dermatologiem. Siarka jest znana jako bardzo skuteczny środek w pozbywaniu się trądziku, ponieważ pomaga wchłonąć substancje chemiczne na skórze, które są główną przyczyną trądziku. Sprawdź zalety siarki na trądzik.

Czy siarka na trądzik jest skuteczna?

Co to jest siarka?

Siarka jest żółtą substancją chemiczną, znaną głównie ze swoich właściwości dezynfekujących. Znajduje zastosowanie w olejach, środkach dezynfekujących, a także nawozach. Siarka jest również szeroko stosowana w przemyśle medycznym do leczenia różnych chorób skóry. Siarka pachnie jak zgniłe jajko i jest elementem bez smaku.

Jak siarka działa na trądzik??

Siarka to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia trądziku. Pryszcze są zwykle spowodowane nadmierną produkcją sebum pod gruczołami skóry. To sebum zostaje uwięzione w porach, powodując infekcje bakteryjne. Leczenie trądziku siarkowego polega na wysuszeniu nadmiaru oleju na skórze i kontroli sebum. Powoduje złuszczanie się obwodowej warstwy skóry. To złuszczanie pomaga w produkcji nowych komórek, ustępując miejsca świeżej, gładkiej skórze.

Jak używać siarki na trądzik??

Siarka może być używana w wielu formach do walki z trądzikiem. Poniżej kilka domowych sposobów na wykorzystanie siarki w leczeniu trądziku.

Siarka do twarzy na trądzik:

Trądzik z maską siarkową jest doskonałym sposobem leczenia trądziku, jeśli masz wrażliwą skórę, ponieważ siarka jest dobrze znana z wchłaniania nadmiaru oleju ze skóry, umożliwiając skórze oddychanie, co jest dość skutecznym sposobem na skuteczne pozbycie się trądziku. Chociaż siarki nie można stosować bezpośrednio na skórę, jest bardzo pomocna po rozcieńczeniu prawie taką samą ilością wody. Siarka ma bardzo wyraźny zapach gnijących jajek, który czasami może być dość irytujący, zwłaszcza jeśli szykujesz się do wyjścia, ponieważ zapach siarki utrzymuje się przez dłuższy czas, więc zawsze lepiej jest użyć środka maskującego o większej dominujący i słodko pachnący zapach z siarką, gdy przygotowujesz się do jego nałożenia. wskazane jest, aby stosować siarkę na noc przed pójściem spać, aby do rana zniknął zapach. Wypróbuj tę metodę, aby doświadczyć maski siarkowej i uzyskać korzyści z trądziku.

Będziesz potrzebować:

 • Siarka w proszku – 1 łyżka
 • Olej jojoba – kilka kropel

Metoda:

 • Z sproszkowanej siarki i oleju jojoba zrobić gęstą pastę
 • Zastosuj w dotkniętych regionach
 • Zmyć po 15 minutach

Dabbing:

Innym sposobem leczenia trądziku za pomocą siarki jest bezpośrednie stosowanie czystej siarki na obszarach dotkniętych trądzikiem. Weź zestaw czystych wacików i zanurz go w siarki, a następnie przetrzyj miejsca dotknięte trądzikiem i pozostaw siarkę na co najmniej godzinę przed umyciem chłodną czystą wodą. Dabbing to doskonały sposób na leczenie trądziku poprzez bezpośrednie radzenie sobie z nimi. Wcieranie siarki pozwala leczyć trądzik wyłącznie bez spływania jej na inne części skóry.

Leczenie trądziku siarką

Mycie siarką:

Jeśli szukasz szybkiego rozwiązania na trądzik, zaleca się mycie siarką, w którym musisz umyć twarz rozcieńczoną wersją siarki. Zrób to co najmniej trzy do czterech razy w tygodniu, aby uzyskać szybkie rezultaty. Im więcej robisz w ciągu tygodnia, tym szybsze i lepsze rezultaty najprawdopodobniej uzyskasz. Używanie mydła jest w porządku po praniu, ponieważ mydło pomoże działać jako środek zapachowy, który skutecznie maskuje zapach siarki.

Bezpośrednia aplikacja siarki na trądzik:

Siarka może być łatwo nakładana i zmywana, co czyni ją idealnym sposobem leczenia trądziku. Jeśli nie chcesz, aby twoje ręce pachniały zepsutymi jajkami z powodu siarki, zaleca się noszenie rękawiczek podczas nakładania siarki na twarz. Siarka nie ma trwałych efektów poza zapachem, co sprawia, że ​​bardzo bezpiecznie jest trzymać się jej w domu, chociaż konieczne jest uzyskanie zgody od dermatologa przed wypróbowaniem czegokolwiek.

Mydło siarkowe: czy to działa??

Mydła siarkowe zyskują coraz większą popularność w leczeniu trądziku, zwłaszcza na ciele. Te mydła na bazie siarki są uważane za skuteczne w zwalczaniu trądziku. Ogólnie rzecz biorąc, mydła siarkowe łączy się z innymi środkami, takimi jak retinoid, w celu zmniejszenia dominującego, ostrego zapachu siarki. Działa poprzez niszczenie wzrostu bakterii i zabijanie komórek skóry naskórka. Działanie to nazywa się keratolitycznym, który pomaga w usuwaniu nadmiaru sebum i komórek blokujących pory.

Ich skuteczność pozostaje jednak kwestią dyskusyjną, ponieważ wiele badań udowadnia, że ​​mydła siarkowe nie są najlepszymi metodami leczenia trądziku.

Skutki uboczne leczenia trądziku siarkowego:

Siarka leczy trądzik wysuszając olej i usuwając górną warstwę skóry. Ta właściwość czasami prowadzi do nadmiernego wysuszenia i złuszczania się skóry. Częstymi skutkami ubocznymi stosowania siarki miejscowo na skórę są:

 • Gorąca sensacja
 • Swędzenie i podrażnienie
 • Łuszcząca się skóra
 • Duszność
 • Uczucie mrowienia i zaczerwienienie
 • Pokrzywka

Podczas gdy niektórzy lekarze argumentują skuteczność siarki w porównaniu z innymi metodami leczenia trądziku, wiele osób odniosło znaczne korzyści z tej substancji chemicznej. Siarka leczy trądzik i pomaga ludziom pokrytym pryszczami odetchnąć z ulgą. Ważne jest, aby wiedzieć, jak używać tego pierwiastka ostrożnie, ponieważ jest to silna substancja chemiczna i może odwrócić efekty. JEŚLI masz pryszcze, ale nie masz suchej skóry, najlepiej jest siarka!