Pryszcze są zawsze zmartwieniem dla wszystkich, ponieważ nie tylko źle wyglądają na twojej twarzy, ale pokazują, że coś jest nie tak z twoim systemem. Ciepło jest główną przyczyną najczęstszych wyprysków, a ze względu na ciepło pryszcze mają tendencję do łatwego rozprzestrzeniania się. Pryszcze są irytujące i podrażniają skórę, paląc i raniąc w momentach, gdy stają się zbyt duże. Pryszcze wyglądają również zupełnie antyspołecznie i zmuszają ludzi do pozostania w domu, dopóki pryszcze nie ustąpią. Chociaż pryszcze są wywoływane przez pot, nadal bardzo łatwo jest się pozbyć, jeśli znasz właściwy sposób.

Jak pozbyć się pryszczy potu:

Istnieje kilka świetnych domowych sposobów na pozbycie się pryszczy potu, które są ekonomiczne i łatwe do znalezienia. Te domowe środki zaradcze są bardzo skuteczne w walce z pryszczami potu i są szczegółowo opisane poniżej-

Jak pozbyć się pryszczy potu?

Maska z sody oczyszczonej:

Maska z sody oczyszczonej to najlepszy sposób na leczenie wyprysków potu na skórze za pomocą sody oczyszczonej. Aby zrobić maskę z sody oczyszczonej, potrzebujesz tylko sody oczyszczonej i wody. Najpierw potrzebujesz sporej ilości sody oczyszczonej, którą musisz wymieszać z prawie równą ilością wody, aby mieszanina była gęsta. Następnie nałóż tę mieszankę na twarz i odczekaj 20 minut. Następnie zmyj miksturę czystą wodą i osusz twarz. Powtarzaj ten proces dwa razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Bądź ostrożny:

Soda oczyszczona może czasami powodować oparzenia oczu lub skóry, więc bądź ostrożny, zawsze przetestuj roztwór na dłoniach przed użyciem, aby zachować ostrożność przez cały czas. Soda oczyszczona nie ma trwałego ani trwałego wpływu na organizm, więc możesz jej używać bez obaw. Staraj się mieć oczy zamknięte przez cały czas, aby soda oczyszczona nie dostała się do środka, powodując pieczenie i podrażnienie, co jest niepożądanym czynnikiem podczas próby pozbycia się pryszczy potu.

Witamina A:

Witamina A jest dobrze znana z leczenia pryszczów potowych i przez lata była przepisywana przez wielu dermatologów do walki z tym uporczywym problemem skórnym. Pryszcze są spowodowane niedoborem pewnej ilości minerałów na skórze i w organizmie, a witamina A pomaga temu zapobiegać, zwiększając trwałość komórek skóry, a także chłodząc ciało, które po rozgrzaniu powoduje pryszcze potu. Witamina A może być spożywana bezpośrednio przy pomocy przepisanych przez lekarza leków lub może być spożywana z owocami i warzywami. Bardzo dobrze znanym owocem bogatym w witaminę A są jabłka, dlatego codzienne spożywanie jabłek pomoże w walce z pryszczami.

Kwasy tłuszczowe omega-3:

To świetny sposób na szybką walkę z pryszczami potu. Kwasy tłuszczowe pomagają zwalczać nadmierne gromadzenie się kwasów w organizmie i pomagają rozbić nadmiar tłuszczu, co z kolei pomaga zapobiegać gromadzeniu się wyprysków. Kwasy tłuszczowe omega 3 są dostępne w postaci leczniczej i mogą być przepisane przez lekarza, a także są dostępne w żywności, takiej jak ryby, które są naturalną formą omega 3. Zjedz co tydzień dużą ilość ryb, aby spożyć kwasy omega 3, które z kolei pomogą Ci walczyć z pryszczami potu.

Mnóstwo wody:

Staraj się pić co najmniej 2-3 litry wody dziennie, co jest idealnym sposobem na walkę z pryszczami potu. Pryszcze potu są spowodowane gromadzeniem się ciepła w ciele, któremu woda może zapobiec po spożyciu. Im czystszy będzie twój żołądek, tym lepszy będzie.