Czy cierpisz na problem z trądzikiem? Czy wiesz, jak stosować cynk na trądzik?. Trądzik jest głównym problemem, przez który wszyscy przeszliśmy w wieku młodzieńczym. Niestety dla niektórych dorosłych trądzik nadal stanowi duży problem. Są one głęboko zakorzenione w skórze i często powodują wiele problemów przez większą część twoich najlepszych lat. W tym celu wiele osób, niektórzy renomowani kosmetolodzy połączyło ręce, aby walczyć z trudnymi plamami na twarzy.

Z drugiej strony, twoja babcia zawsze mówiła z uznaniem o tym, że chemikalia są niczym w porównaniu z produktami organicznymi i dlatego są rozdarci między tymi dwoma, których jeszcze nie ustaliłeś dla swojej najlepszej metody. Nowsze badanie wykazało, że cynk i trądzik nie mogą być przyjaciółmi. W tym artykule omawiamy, jak używać cynku na pryszcze.

Czy cynk pomaga przy trądziku?

Co to jest trądzik?

Trądzik to małe skazy lub wysypki, zwykle pojawiające się na twarzy, które są głęboko osadzone w wewnętrznych warstwach skóry. Trądzik może być wynikiem braku równowagi hormonalnej lub jakiejś formy alergii, ale jakkolwiek by to nie ująć, trądzik jest zdecydowanie niepożądany. Czasami te trądziki stają się czerwone lub spuchnięte, w wyniku czego po przybyciu na skórze pojawia się cięższy ślad.

Co to jest cynk??

Cynk to srebrzystoszary lub biały pierwiastek, który można wykorzystać do powlekania żelaza lub ochrony stali. Chodzi o to, że nasz organizm potrzebuje cynku, ale organicznych i zdrowych rodzajów, które czerpiemy z pożywienia. Cynk, który koaguluje w naszym ciele, może czasami spaść z wymaganego poziomu. W rezultacie pojawia się wiele objawów. Jednym z najważniejszych objawów cynku może być wysuszenie skóry lub skóry głowy oraz znaczne wypadanie włosów. Wielu badaczy twierdzi, że osoby ze skłonnością do trądziku zwykle mogą mieć niedobór związku cynku w swoim ciele.

Dlaczego cynk jest skuteczny w walce z trądzikiem?

Czy cynk jest dobry na trądzik??

Odpowiedź brzmi tak!

Sprawdź, jakie są najważniejsze powody, dla których cynk pomaga w leczeniu trądziku:

 1. Zwykle trądzik jest spowodowany stanami zapalnymi węzłów lub źródłami, przez które stan zapalny pojawia się na skórze zewnętrznej. Teraz cynk zawiera w sobie związek zwany histaminą, który pomaga kontrolować te stany zapalne, zmniejszając w ten sposób obrzęk czyraków na twarzy. Zaczerwienienie też jest zawarte w procesie.
 2. Jest powód, dla którego cytryny i limonki oraz witamina C są preferowane na trądzik. To dlatego, że te elementy są doskonałymi przeciwutleniaczami, które po raz kolejny pomagają zmniejszyć obrzęk lub stan zapalny gruczołów łojowych w naszym ciele. Cynk również jest świetnym przeciwutleniaczem i dlatego pomaga kontrolować nadmierną produkcję sebum.
 3. Testosteron w naszym organizmie powoduje nadmierną produkcję sebum lub oleju, który przyciąga bakterie, co z kolei prowadzi do reakcji, której wynikiem jest trądzik. Wiadomo, że cynk zwalcza te bakterie powodujące pryszcze, aby pomóc w problemach z trądzikiem.
 4. Wiadomo, że wybuchasz więcej, gdy poziom stresu w twoim ciele wzrasta. W tym przypadku cynk pomaga utrzymać poziom stresu w organizmie poprzez wymianę hormonalną, dzięki czemu możesz pomóc sobie z problemami z trądzikiem bez żadnego stresu.
 5. Cynk jest znany jako bloker DHT, gdzie cynk pomaga w walce z trądzikiem, zmniejszając wpływ zaburzeń hormonalnych w organizmie. Cynk w twoim systemie nie pozwoli, aby hormony miały na ciebie wpływ.

Jak używać cynku na trądzik:

Cynk to minerał ważny dla utrzymania zdrowej skóry i zapobiegania trądzikowi. Jednak cynk nie może być stosowany samodzielnie w leczeniu trądziku. Chociaż możemy dostarczać cynk z niektórych źródeł żywności, leczenie trądziku można przeprowadzić za pomocą kremów nasączonych cynkiem.

 • Krem z tlenku cynku:

To najlepsze leczenie trądziku wykonane przy pomocy cynku. Stosując oddzielny krem ​​z tlenkiem cynku, który jest wolny od minerałów, parabenów i innych dodatków, można pozbyć się trądziku. Ten krem ​​należy nakładać na noc na dotknięte obszary. Czysty tlenek cynku jest najlepszym cynkiem na trądzik.

 • Maski z tlenku cynku:

Używanie masek nasączonych tlenkiem cynku może również wspaniale działać w leczeniu trądziku. Zazwyczaj takie maski są wykonane z gliny, która może oczyścić skórę z trądziku. Najlepiej stosować nakładając maskę na czystą skórę i pozostawiając ją na 20 minut przed zmyciem.

 • Cynkowe suplementy doustne:

Doustne suplementy cynku to kolejny skuteczny sposób leczenia trądziku. Te tabletki dostępne bez recepty mogą zmniejszać wypryski i zapobiegać przyszłemu wzrostowi. Przyjmowanie tych tabletek może zmniejszyć stan zapalny, zaczerwienienie skóry i podrażnienie spowodowane trądzikiem. Należy je przyjąć za radą lekarza.

Najlepsze źródła żywności cynkowej do walki z trądzikiem:

Niedobór cynku może być jednym z czynników powodujących trądzik. Cynk jest ważny dla utrzymania poziomu hormonów w organizmie. Brak cynku lub niski poziom cynku może nasilać trądzik. Zaleca się, aby osoba ze skłonnością do trądziku spożywała co najmniej 40 mg cynku dziennie. Wszystkie te produkty są naturalne i bogate w składniki odżywcze. Jeśli chcesz uzyskać zdrową, wolną od trądziku skórę, ważne jest, aby spożywać zbilansowaną dietę, która składa się z pokarmów bogatych w cynk.4

Oto niektóre z najlepszych źródeł żywności zawierającej cynk:

 • szpinak
 • Wołowina
 • Nasiona lnu
 • Brązowy ryż
 • Ziarna słonecznika
 • ostrygi
 • Krewetka
 • Fasola zwyczajna
 • Czosnek
 • Orzeszki ziemne
 • Żółtka
 • Gorzka czekolada

Skąd wiesz, że twoje ciało nie ma cynku??

Niedobór cynku to stan, w którym organizmowi brakuje cynku lub nie ma wymaganych ilości cynku. Główne objawy wskazujące na niedobór cynku to:

 • Ciężkie wypryski trądziku
 • Utrata apetytu
 • Słaba odporność
 • Letarg
 • Wypadanie włosów
 • Utrata wagi
 • Powolne gojenie się ran
 • Zmiany na oczach i skórze
 • Powolny wzrost fizyczny
 • Zmniejszony metabolizm

Jeśli cierpisz na uporczywe wypryski skórne, prawdopodobnie jest to niedobór cynku. Pomimo spożywania naturalnych pokarmów bogatych w cynk, wchłanianie cynku może być niskie. W takich przypadkach suplementy cynku mogą pomóc w dostarczaniu organizmowi odpowiedniego poziomu cynku. Zabiegi te są zwykle oparte na środkach chemicznych i dlatego należy je wypróbować po konsultacji z lekarzem. Pożegnaj się z trądzikiem na zawsze dzięki cudownym zaletom Zinc!