Czy wiedziałaś, że możesz użyć oleju migdałowego na blizny potrądzikowe? Migdał to olejek prosto z prasowanych migdałów, który działa jak niezwykle skuteczna kuracja na trądzik. Jego łagodne i hipoalergiczne właściwości są odpowiednie nawet dla wrażliwej skóry. Olejek migdałowy jest również od czasu do czasu określany jako olej ze słodkich migdałów.

olej migdałowy na trądzik

Olej migdałowy jest często preferowany od innych olejków, ponieważ jest lekki i nie jest tłusty. Dzięki wysokiemu poziomowi kwasów tłuszczowych, olej migdałowy był od dawna stosowany w leczeniu problemów skórnych, takich jak trądzik, egzema lub łuszczyca, co czyni go jednym z najbardziej preferowanych olejów do leczenia trądziku. Jest również bogaty w witaminę E i właściwości przeciwutleniające, które sprawią, że Twoja skóra będzie miękka i elastyczna.

Jak używać oleju migdałowego na blizny potrądzikowe:

Oto najlepsze metody stosowania olejku migdałowego na trądzik:

1. Istnieje wiele różnych metod, aby jak najlepiej wykorzystać olej migdałowy na blizny potrądzikowe. Umyj ręce i twarz, weź kilka kropli olejku migdałowego na dłonie i wmasuj go w twarz, pozostawiając go namoczony. Spróbuj tego przed pójściem spać w nocy i zmyj rano.

2. Migdał zawiera kwasy tłuszczowe, które rozpuszczają sebum powodujące trądzik. Umyj ręce i twarz. Odlej trochę olejku migdałowego na dłonie i wmasuj go w twarz, najlepiej przed pójściem spać. Kiedy zostawisz go na noc, Twoja skóra wchłonie olej, aby pozbyć się resztek. Jego właściwość witaminy A zmniejsza trądzik.

Słodki olejek migdałowy

3. Kolejną dodatkową zaletą olejku migdałowego jest to, że można go łączyć z innymi olejami, na przykład olejem z wiesiołka, olejkiem z drzewa herbacianego, olejkiem z rokitnika lub olejem jojoba, aby wymienić tylko kilka, w celu uzyskania niestandardowej formuły nawilżającej. Użyj kilku kropli olejku migdałowego zmieszanego z kilkoma kroplami olejku z wiesiołka jako kremu nawilżającego o wschodzie słońca, następnie mieszaj olejek migdałowy, olejek z wiesiołka, olejek z rokitnika i olejek z drzewa herbacianego i nakładaj na noc przed wyjściem do łóżka.

4. Kolejnym sposobem na wykorzystanie olejku migdałowego w leczeniu trądziku jest nanoszenie olejku migdałowego na niemytą skórę czystymi rękami. Użyj tego do wytarcia makijażu, kurzu i innych dodatkowych substancji ze skóry. Umyj i osusz twarz. Następnie na oczyszczoną skórę posmaruj drugą warstwę olejku, wmasuj. Nawilży twarz i zatrzyma wilgoć.

5. Połącz ½ szklanki cukru z 1 łyżką oleju migdałowego bez domieszek. Cicho wcieraj miksturę w skórę. Pamiętaj, aby oświetlić delikatny obszar wokół oczu. Zmyj letnią wodą, a następnie osusz twarz.

6. Olejek migdałowy na trądzik to kolejne dobre zastosowanie. Olejek migdałowy zawiera kwasy tłuszczowe, które rozpuszczają sebum oraz zanieczyszczenia powodujące trądzik i wypryski. Ponadto oczyszcza pory skóry i naprawia uszkodzenia skóry oraz powstrzymuje rozwój trądziku i wyprysków. Zmieszaj w równych częściach słodki olejek migdałowy o jakości terapeutycznej i organiczny miód. Umyj ręce i twarz. Nałóż miksturę na całą twarz; pozwól mu tam przez około 20 minut. Zmyj go z twarzy i osusz.

7. Weź 1 łyżkę miodu, ½ awokado i 1 łyżkę oleju migdałowego. Wymieszaj składniki razem, aż mieszanka utworzy puree i nałóż na skórę twarzy. Nakładaj na twarz we wszystkich obszarach. Pozostaw na 15 minut przed spłukaniem.

Olejek migdałowy to doskonałe źródło lekarstwa na trądzik i pryszcze. Olejek migdałowy na trądzik to zaufany wybór na twarz, aby pozbyć się trądziku i blizn przez niego spowodowanych. Oprócz stosowania go w leczeniu trądziku może również pomóc zmniejszyć cienie wokół oczu i zmniejszyć opaleniznę. Olejek migdałowy do tłustej skóry trądzikowej jest również stosowany, aby zapewnić rezultaty. Więc teraz, gdy już wiesz, do czego można wykorzystać olejek migdałowy, po prostu zacznij eksperymentować.