Trądzik był jednym z najbardziej znanych przypadków naszego nastoletniego kaptura, kiedy te przerażające małe czerwone czyraki z radością rezydowałyby na twojej twarzy dzień w dzień i nie wiedziałbyś lepiej, jak się ich pozbyć. Niestety, nadal jest to problem utrzymujący się dla wielu osób w wieku dorosłym. Dzięki nowszym technologiom opracowano nowsze leki i procesy. Stosunkowo nowy proces kontroli i zwalczania trądziku został nazwany peelingami chemicznymi. Peelingi chemiczne to nowe podejście, którego skład i użyteczność omówimy w dalszej części artykułu.

Jak wykonać peeling chemiczny na trądzik

Co to jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny jest definiowany jako nowa technika wybierana tylko przez profesjonalnych kosmetologów, w której maska ​​lub okład do twarzy są wykonane z przyjaznych dla skóry substancji chemicznych, które mogą nie być zbyt przyjazne dla problemów skórnych. Peeling chemiczny nakładają profesjonaliści po wykonaniu niezbędnej chemicznej maseczki na twarz. Pod koniec procesu, niespokojna zewnętrzna martwa skóra złuszcza się, powodując, że nowa i lepsza skóra staje się od teraz twoją przyjaciółką. Często jest to głównie twarz, na którą stosuje się ten peeling, chociaż zawsze istnieją alternatywy.

Jak wykonać peeling chemiczny na trądzik:

Peeling chemiczny to progresywna technika, w której roztwór nakłada się na twarz i przez kolejne dwa tygodnie skóra ulega reakcji i ostatecznie złuszcza się. W zależności od skuteczności roztworu na skórze, u niektórych proces ten może przebiegać szybciej, u niektórych nie tak bardzo. Często mówi się, że peelingi chemiczne powodują lekkie pieczenie i zaczerwienienie w miejscu aplikacji. Chociaż nie jest to wcale bolesny proces, poprzez lekkie ukłucie można wyczuć miękkie uczucie. To jednak nie trwa długo, ponieważ skóra się do tego przyzwyczai. Kolejnym takim objawem jest tworzenie się strupów na skórze tuż przed rozpoczęciem procesu peelingu.

1. Warstwy peelingu chemicznego na trądzik:

Peeling chemiczny występuje w trzech różnych rodzajach. Typ, na który się zdecydujesz, zostanie wybrany przez Twoich odpowiednich kosmetologów po dokładnej dyskusji z Tobą. Pierwszy rodzaj to peeling obiadowy lub peeling powierzchowny, który działa z łagodnymi chemikaliami. Sięgają tylko do zewnętrznej warstwy hardkorowej skóry i działają na przebarwienia pigmentowe, złuszczanie lub leczenie warstwy zewnętrznej. Następny w kolejności jest peeling średni, który wraz z warstwą przednią osadza się głęboko w warstwie środkowej i działa przede wszystkim na zwalczanie zmarszczek i szorstkich plam na skórze z poprzedniej choroby. Trzecia to głęboka skórka i jak sama nazwa wskazuje, przenika przez dwie zewnętrzne warstwy, aby dotrzeć do warstwy podstawowej.

2. Funkcja peelingu chemicznego na trądzik:

Peelingi chemiczne zwykle działają w celu odtworzenia cienkiej skóry, która została przytłumiona przez plamki zmarszczek i jedną z głównych kandydatów na trądzik. Peeling chemiczny, wraz z drobną redukcją i złuszczaniem zmarszczek, doskonale sprawdza się w zwalczaniu trądziku, w przypadku którego do wyprysków stosuje się silniejsze zasady chemiczne, takie jak kwasy trichlorooctowe. Zwykle stosuje się technikę warstwy środkowej, aby dotrzeć do źródła trądziku. W przypadku znacznie lżejszej powierzchniowej podstawy trądziku kosmetolog może nawet zdecydować się na peeling w porze lunchu, w którym pomocne mogą być łagodne chemikalia, takie jak kwasy owocowe lub kwasy glikolowe.

3. Linia kandydata:

Nauka zwykle podsumowuje jasnoskórych pacjentów jako idealną ofiarę tego leczenia. Skóra jasna, jasna lub pszeniczna jest odpowiednia dla procesu peelingu chemicznego, ale ciemna lub opalona skóra nie jest idealną bazą dla pacjentów. Co więcej, zanim zdecydujesz się na tę technikę, powinieneś przekazać kosmetologowi właściwe sprawozdanie ze wszystkich twoich alergii lub reakcji skórnych, produktywny opis przeszłych chorób skóry, na podstawie których kosmetolog zdecyduje się przejść dalej z techniką.