Pryszcz na powiece jest medycznie nazywany jęczmieniem oka. W tym stanie brzeg powieki puchnie z powodu infekcji. Ta infekcja jest często powodowana przez zanieczyszczenia, olej, bakterie, a nawet makijaż. Jęczmień oka występuje tylko jako pojedynczy pryszcz, w przeciwieństwie do pospolitego trądziku występującego na skórze. Ten pryszcz może być niezwykle bolesny i irytujący, ponieważ może ograniczać walkę z powiekami. Może również prowadzić do bólu oczu, utrudniając widoczność. Jęczmień oka może pojawić się na dolnych lub górnych powiekach wzdłuż linii wodnej. Jeśli cierpisz na pryszcz wewnątrz powieki i chcesz wiedzieć, jak się go pozbyć, przeczytaj więcej.

pryszcz na powiece

Co to jest strzyżenie oczu?

Jęczmień oka to pryszcz przy oku i najczęściej występuje na powiekach, albo na górze, albo na dole, za rzęsami. Występuje jak wybrzuszona struktura z uwięzionym sebum. Chociaż istnieje wiele czynników, które powodują zaczerwienienie oczu, powszechne stany, takie jak nadmiar sebum, makijaż, a nawet kurz, mogą prowadzić do bólu oczu. Chociaż jęczmień oka występuje jako pojedynczy pryszcz, może być bardzo bolesny. W niektórych przypadkach rozmiar jęczmienia powiększa się z uwięzioną w nim ropą, co prowadzi do zablokowania widzenia. Jęczmień nie jest z natury zaraźliwy i nie ma obaw o rozprzestrzenienie się na drugie oko

Co powoduje pryszcze na powiekach:

Pryszcze są zwykle spowodowane, gdy jakakolwiek substancja, czy to olej, mieszek włosowy, czy ciało obce, takie jak makijaż lub kurz, zostanie uwięziona w porach. Prowadzi to do infekcji bakteryjnej i tworzy zmiany skórne. Pryszcze oka powstają w ten sam sposób. poza tym, że są one miejscowe dla oka i nie rozprzestrzeniają się jak trądzik pospolity. Najczęstsze przyczyny trądziku na powiece są następujące:

 • Bakterie, zwykle gronkowce, które zostają uwięzione w porach
 • Kontakt śluzu od nosa do powiek
 • Zainfekowana soczewka kontaktowa
 • Stare kosmetyki do oczu
 • Kontakt niehigienicznych dłoni z powiekami

Objawy pryszczy na powiece:

Styl oczu jest bardzo łatwy do zidentyfikowania. Najczęstsze objawy jęczmienia to:

 • Guz na powiece lub w okolicy oka
 • Spuchnięta struktura, z której w niektórych przypadkach wycieka ropa
 • Ciśnienie w oku otwierającym
 • Zaczerwienienie guzka
 • Rozmazany obraz

Innym częstym objawem jęczmienia oka jest stan suchego oka, w którym woda z gruczołów łzowych wysycha z powodu nadmiernego mrugania.

Jak usunąć pryszcz na powiece:

Poniższa lista preparatów jest jedną z pomocnych, która daje wgląd w różne sposoby i skuteczne zabiegi, za pomocą których można leczyć pryszcze na powiekach. Sprawdź je i postępuj, aż problem całkowicie zniknie.

1. Zrelaksuj się i bądź cierpliwy:

Przed jakimkolwiek zabiegiem pierwszym i najważniejszym pomysłem jest przestrzeganie odpowiedniego relaksu. Według profesjonalistów cierpliwość to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia. W większości przypadków jęczmień znika z powiek po około 2-3 dniach. Wystarczy poczekać.

2. Czystość jest ważna:

Ważne jest, aby pryszcze na powiekach czyścić co najmniej dwa razy dziennie czystą watą zamoczoną w wodzie. Użyj ciepłej wody do namoczenia bawełny. Aby uzyskać maksymalne rezultaty, można dodać odrobinę łagodnego szamponu.

3. Użyj kremów antybiotykowych, aby usunąć pryszcze na powiece:

Dzieje się tak w sytuacji, gdy od czasu do czasu stale borykasz się z problemem jęczmienia na powiece. To zdecydowanie jeden z pomysłów, który daje szybkie efekty. Maść należy nakładać na powiekę na noc, a następnie wcześnie rano wycierać.

4. Proste operacje usunięcia pryszcza na powiece:

Często to przekrwienie gruczołów łojowych powoduje infekcję i prowadzi do wyprysków na powiekach. Prosta i bezbolesna operacja w takich przypadkach jest właściwą czynnością, jeśli chodzi o leczenie. Da Ci natychmiastowe rezultaty w ręku.

5. Dbanie o powieki:

Wraz z zabiegami bardzo ważna jest pielęgnacja powiek, która nie tylko leczy pryszcze na powiekach, ale także im zapobiega. Demakijaż przed snem, podobnie jak wszelkie pozostałości kajalu, tuszu do rzęs i eyelinera, jest bardzo ważny. Wraz z tym oczyszczaniem oczu i twarzy dwukrotnie zalecany jest również dobrej jakości płyn do demakijażu.

Naturalne środki do usuwania wyprysków na powiekach:

Domowe sposoby na pryszcze na powiekach to łatwe i skuteczne sposoby leczenia jęczmienia oczu. Postępuj zgodnie z tymi metodami, aby szybko ulżyć:

1. Ciepły kompres, aby usunąć pryszcz na powiece:

Ciepły kompres otwiera pory skóry i pomaga w ich odblokowaniu. Ciepło wytwarzane z kompresu odblokowuje pory i wypycha resztki na zewnątrz. Powoduje to zmniejszenie stanu zapalnego pryszcza.

metoda:

 • Namocz ściereczkę w ciepłej wodzie i usuń nadmiar wody.
 • Teraz umieść tę szmatkę na dotkniętej chorobą powiece na około 15 minut.
 • Powinna to być rutyna przynajmniej trzy razy dziennie rano, po południu i wieczorem.
 • To jedno z najskuteczniejszych rozwiązań na kryzys.

2. Zastosuj pastę z drzewa sandałowego, aby usunąć pryszcz na powiece:

Drzewo sandałowe ma właściwości kojące i lecznicze w leczeniu jęczmienia pod oczami. Może zmniejszyć stan zapalny pryszcza, a także łagodzić ból dzięki właściwościom chłodzącym. To jedna z najlepszych i bezpiecznych naturalnych metod leczenia jęczmienia oczu. Należy jednak zadbać o czystość drzewa sandałowego, aby uniknąć skutków ubocznych.

metoda:

 • Weź trochę dobrej jakości proszku z drzewa sandałowego i z wodą zrób z niego pastę.
 • Nałóż go na pryszcz i pozostaw do wyschnięcia.
 • Chłodzące działanie drzewa sandałowego naprawdę pomaga w leczeniu bólu i dyskomfortu w pryszczu powieki.

3. Kurkuma do jęczmienia oczu:

Kurkuma ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Nałożenie kurkumy na jęczmień oka może zabić rozwój bakterii, a także zmniejszyć rozmiar stanu zapalnego. Ciepła prasa kurkuma jest najlepszym zalecanym leczeniem pryszczy pod oczami.

metoda:

 • Weź kurkumę i wymieszaj z wodą, aby uzyskać pastę
 • Weź tę pastę w szmatkę i delikatnie podgrzej ją na ogniu
 • Użyj tego gorącego kompresu z kurkumy i delikatnie wklep dotknięte obszary
 • Używanie go często może wypchnąć ropę i kontrolować pryszcz

4. Czarna herbata:

Innym naturalnym lekarstwem na jęczmień oczu jest używanie czarnej herbaty. Jest dość skuteczny w szybkim leczeniu pryszcza. Kuracja ciepłą czarną herbatą może zmniejszyć stan zapalny, a także nawilżyć obszar.

metoda:

 • Weź torebkę czarnej herbaty i zanurz ją w ciepłej wodzie
 • Użyj tej torby i umieść ją na chorym oku, które jest przykryte ściereczką
 • Zamknij oczy, aby uniknąć przedostania się herbaty
 • Delikatnie przetrzyj torebkę wokół oczu, aby wypchnąć ropę

Styl oczu nie jest poważnym ani groźnym problemem. Są niezwykle powszechne i występują głównie z powodu problemów higienicznych. Jedynym sposobem, aby zapobiec występowaniu owrzodzenia oczu jest zakrycie oczu, gdy są wystawione na działanie kurzu, prawidłowe mycie rąk przed dotknięciem oczu i regularne czyszczenie pędzli do makijażu oczu. Ważne jest również, aby delikatnie przemyć oczy przed pójściem spać. Więc następnym razem, gdy będziesz nosić tego pięknego Kajala, pamiętaj, aby zdjąć go prawidłowo, aby uniknąć zaczerwienienia oczu.